Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz uniwersalny Trust syczy (laptop Samsung)

19 Sie 2011 11:24 1753 1
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie,

Mam mały problem - mianowicie zakupiłem zasilacz uniwersalny firmy TRUST do laptopa SAMSUNG R540 - jednak przy obciążeniu laptopa syczy całkiem głośno, słychać ten syk nawet z okolic 1m, kiedy obciążenia nie ma - tzn nic nie robie na laptopie a jedynie ładuje się bateria jest cisza.

Pytam, gdyż to drugi zasilacz tej firmy (poprzedni syczał także więc go wymieniłem w sklepie na nowy) i ten syczy tak samo.

Zmieniałem już gniazdka i nic nie pomogło. Zasilacz bez uziemienia,

Laptop wymaga prądu 19V , 3,16 A (60W) natomiast zasilacz ma parametry (ustawione) 19V , 4,0A i 90W

Czy to może być normalny objaw w takim zasilaczu? Nie chcę kolejny raz wykłócać się w sklepie że syczy...

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam
    Michał
  • Poziom 29  
    Zasilacz Trust, jaki zakupiłeś jest kiepskiej jakości. Jest to masówka, jakich wiele i zdążają się rozrzuty parametrów w danym modelu lub różne dziwne efekty po obciążeniu znamionowa mocą. Zapewne ten nowy 90 W zasilacz jest lżejszy od starego oryginalnego. Producent zaoszczędził na materiałach wiec i jego moc i wytrzymałość jest mniejsza a to, że coś pisze na naklejce ...
    Zakup oryginalny zasilacz do tego laptopa, bo w przeciwnym razie możesz trochę zapłacić za naprawę płyty głównej po awarii tego chińskiego zasilacza.