Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Amilo PRO V3505 nie mogę włączyc karty Wifi

19 Aug 2011 11:28 15387 13
  • Level 11  
    Mam dośc ciężki problem z laptopem FS AmiloPRO V3505, po formacie/nowej instalacji Windowsa nie mogę uruchomic Wifi
    Zainstalowany jest XP PRO SP3
    Była w nim karta Atheros G64G, po zainstalowaniu sterowników (ze strony fujitsu) nie były widoczne żadne sieci bezprzewodowe.
    Wymieniłem kartę na Intel wm3945abg, karta została od razu poprawnie wykryta przez windows. Zainstalowałem sterowniki i dalej nie widac żadnych sieci, zainstalowałem program intela i sieci są niewidoczne, mało tego karta jest jakby w ogóle nie włączona, nie świeci się dioda od wifi, w programie intela wyskakuje że karta nie jest włączona, nie ma żadnej reakcji na naciśnięcie włącznika wifi ani na próbę uruchomienia na klawiaturze klawiszem funkcyjnym.

Dodam że mam tez drugiego fujitsu z tym samym problemem, który tak samo się zachowuje, męczę się z nim już kilka tygodni - kilka różnych kart, kilka formatów/instalacji, kilkadziesiąt sterowników i ciągle karta nie jest włączona. Przerabiał ktoś może podobny temat z tymi fujikami? Będę wdzięczny za każdą pomoc. mało tego w tym drugim na Ubuntu są wykrywane sieci wifi..
  • SterControlSterControl
  • Level 20  
    Może w BIOS jest wyłączona ?Może producent nie wspiera OS jaki posiadasz.
  • SterControlSterControl
  • Level 11  
    W obu laptopach jest sticker WinXP i takie systemy były zainstalowane przedtem i działało Wifi, szukałem w BIOSie ale nie widzę funkcji włączenia/wyłączenia WLAN, po drugie skoro na Ubuntu działa i przedtem działało to raczej BIOS odpada...
  • Level 13  
    Witam.
    Też właśnie mam identyczny problem. Mój laptop to Amilo Pro 8010 i niestety nie mogę uruchomić karty WiFi.
    Czy koledze udało się jakoś rozwiązać problem?

Dzieki
  • Level 11  
    Tak, w fujitsu-siemensach włącznik wifi uruchamia tylko programowo kartę wifi, nie sprzętowo, czyli naciśnięcie włącznika wifi skutkuje uruchomieniem karty ale przez windows. A do każdego przycisku na panelu są dodatkowe osobne sterowniki. Podsumowując - wgraj wszystkie możliwe sterowniki ze strony producenta na pewno będzie tam sterownik od przycisku wifi. Nie pamiętam teraz jak to się nazywało ale nie było to w zakładce wifi tylko w innej zakładce..
  • Level 13  
    kolego zastosuj się tej porady powinno pomóc:

zaizoluj 7 pin na karcie wi-fi jakąś np taśmą bezbarwną i będzie działać

w kilkunastu przypadkach mi to zadziałało
  • Level 13  
    strzala_123 wrote:

Bardzo dziękuję za pomoc. Gdzie znajdę tą kartę? (przypomnę, że mój laptop, to Amilo Pro V8010)
    i przepraszam, bo to przecież nie mój temat...
  • Level 14  
    jak będziesz rozkręcał laptopa tam gdzie masz Ram i procesor powinna znaleść się tam również karta na to złącze :)
  • Level 13  
    Dzięki, znalazłem.
    Okazało się, że u mnie ta karta jest pod klapką, więc nie trzeba rozkręcać obudowy :) Niestety okazało się też, że jej po prostu tam nie ma (są tylko kabelki od anteny) :D
    Zamówiłem (22zł) i mam nadzieję, że po włożeniu jej na swoje miejsce zadziała od razu.

No niestety, nie zadziałało tak od razu :(
    ...ale w końcu się udało. Włączyłem w BIOS funkcję uruchamiania WLAN przy starcie systemu i faktycznie się włącza. Niestety jak wyłączę kombinacją klawiszy Fn+F12, to potem nie dam rady załączyć. Pomaga tylko "Napraw" w opcjach połączenia sieciowego, a tak chyba nie powinno być.
    Dziękuję za pomoc.
  • Level 11  
    a gdzie to znajdę w wersji 3505
  • Level 21  
    Proponuje załadować deafultowe ustawienie biosu.
  • Level 11  
    nie znalazłem tego w swoim albo przeoczyłem nie wiem ale pokazuje mi sieć bezprzewodowa nie znaleziono nie wiem czy tak to szło tak jest nawet gdy podłącze kabel od neta do laptopa
  • Level 21  
    strzala_123 wrote:

W tym laptopie jest karta wifi na inne złącze (miniPCI). Rozmieszczenie tych pinów jest inne.