Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann A60N praca "skokowa"

19 Sie 2011 13:55 2777 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam problem z jedną bramą A60N.
    Otwiera i zamyka się skokowo - poruszy się na kilkanaście cm a potem muszę na nowo wcisnąć przycisk i tak dalej.
    Na wyświetlaczu pojawia się błąd nr 17 - ale w instrukcji serwisowej nie ma opisu tego błędu.
    Podejrzewam, że uszkodzony jest czujnik prędkości obrotowej S21 ale chciałem się upewnić nim zlecę zakup nowego.
    Napisałem w tej sprawie na infolinię do Hormann-a ale mnie trochę olali podając namiary na przedstawicieli handlowych.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    Podobny temat, proszę poczytać, może coś pomoże Link
  • Poziom 12  
    Witam.
    Chodzi o bramę przemysłową uchylaną do góry a nie przesuwaną w bok.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Przecież tam nie ma czujnika prędkości obrotowej tylko punkt referencyjny. Czy brama porusza się z przerwami w obu kierunkach czy tylko do dołu a do góry podnosi się normalnie? Podejrzewam że trzeba sprawdzić punkt referencyjny ( powinien załączać się kiedy brama unosi się do góry 40 cm przed pełnym otwarciem) i od nowa zaprogramować położenia krańcowe.
  • Poziom 24  
    W tym napędzie znajduje się licznik obrotów.Elektronika jest dostępna po odkręceniu klapki silnika tam gdzie wchodzą kable a talerzyk magnetyczny widoczny jest po rozebraniu przedniej części napędu. Sprawdź czy nie nazbierały się tam opiłki metalowe.Pierścień jest na czerwonym kółku z tworzywa.
  • Poziom 9  
    Podczas uruchamiania drugiej bramy z napędem WA100/A60N zatrzymałem sie na poniższym problemie.
    Po podłączeniu obwodów pradu spoczynkowego, podłączeniu sterowania A60N z napędem WA100, ustawieniu punktu odniesienia nie mogę otworzyć bramy za pomoca napędu. Po wciśnięciu przycisku GÓRA brama przesuwa się kilkanaście centymetrów w górę i zatrzymuje się z komunikatem błedu 9 (uszkodzony czujnik prędkości obrotowej).
    Brak też reakcji na przycisk DÓŁ oraz brak menu 1 i 2, ale tak chyba będzie dopóki nie otworze i zamknę pierwszy raz do końca bramę - wnioskuje po rozproszonych uwagach z instrukcji.
    Kabelek sterujący między napędem a sterowaniem (X40 - X41) sprawdzony - OK.
    Po lekturze forum prawdopodobieństwo uszkodzenia czujnika prędkości zgodnie z komunikatem.
    Czy istnieje możliwość pomiaru sygnału z czujnika prędkości w 6 pinowym kablu sterującym miedzy X40 a X41 ?
    Czy jest możliwość rozkręcenia napędu bez konieczności jego demontażu aby dostać się do czujnika prędkosci obrotowej ?
  • Poziom 24  
    Odpowiedź jest w moim poście wyżej.Nie trzeba napędu zdejmować na dół.