Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Elektrolux nie suszy

jaronowi 19 Sie 2011 16:28 4764 2
  • #1 19 Sie 2011 16:28
    jaronowi
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem ze zmywarką Electrolux esi65010x.Zmywarka nie suszy naczyń.Ciekawe jest to że w trakcie prania grzeje,ale tylko raz dziennie . Przy próbie załączenia drugiego cyklu grzanie nie występuje.Zmywarka regularnie czyszczona. Sprawdziłem grzałkę ,jest sprawna 26 om, czujnik termostatyczny około 5,5 kom, hydrostaty sprawne (wodę pobiera do odpowiedniego poziomu),jeden wlącza się wcześniej (obwód grzałki ) drugi po chwili wyłącza dopływ wody .Pompa pracuje ,wodę wypompowuje ,cykle prania wydają się być prawidłowe. Rozebrałem moduł ,wymieniłem przekaźnik,choć stary działał ,sprawdziłem pod kątem zimnych lutów ora przerw na płytce i dalej nic. multimetr podłączyłem zamiast grzałki (brak napięcia na ostatnim płukaniu).Proszę o radę co jeszcze mogę sprawdzić,Czy jest możliwość resetu modułu.Proszę o pomoc bo cała sytuacja mnie przerasta.Pozdrawiam . Jarek

0 2
  • #2 29 Sie 2011 01:00
    wosokol
    Poziom 20  

prawdopodobnie jest możliwość zaprogramowania modułu. dowiedz się czy w szczecinie jest autoryzowany serwis i czy mają moduł do programowania. Raz miałem zmywarkę, w której "rozjechał" się program-soft.

0
  • #3 03 Wrz 2011 09:04
    jaronowi
    Poziom 9  

Wszystko się wyjaśniło .Przyczyną wszelkich problemów była cewka tacho ,która w końcu przepaliła się całkowicie . Po jej wymianie zmywarka działa jak nowa .

0