Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam klucza imbusowego 1/32"

ha7e 19 Sie 2011 16:55 2460 18
  • #1 19 Sie 2011 16:55
    ha7e
    Poziom 8  

Z góry przepraszam, ale nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat, a więc. Poszukuje klucza imbusowego najlepiej L(ale nie koniecznie) w wymiarze calowym 1/32" (~0.8mm), klucz służy do regulacji wysokości strun w gitarze elektrycznej.
    Poszukuje sklepów internetowych polskich jak i zagranicznych, lub kogoś kto mógłby mi taki klucz wykonać.
    Mam nadzieje że ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc.

PS Jeśli jest to możliwe proszę o przeniesienie wątku do bardziej pasującego działu.

0 18
  • #2 20 Sie 2011 00:16
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  

Może spróbuj torxem T2? Ma chyba 0,93mm miedzy wierzchołkami. Imbus 0,8 teoretycznie 0,92.

0
  • #3 20 Sie 2011 00:24
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Sie 2011 01:38
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Motronic napisał:
    Wątpię czy dostaniesz. Wyszlifuj z jakiegoś twardego materiału.

Bardzo cenna porada...Wyszlifuj sześciokąt o wymiarze 0,8mm. Może kolega poradzi jak to się robi...:D

Widziałem takie klucze (miniaturowe) calowa firmy wiha ( wyposażenie do przecyzyjnej mechaniki automatów insercyjnych zza oceanu) , ale w ofercie ich nie widzę, choć maja bity i ampule metryczne o rozmiarze 0,7 i 0,9 - może by pasowały...

0
  • #5 20 Sie 2011 07:28
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 20 Sie 2011 07:40
    me_super
    Poziom 29  

ha7e napisał:
    Z góry przepraszam, ale nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat, a więc. Poszukuje klucza imbusowego najlepiej L(ale nie koniecznie) w wymiarze calowym 1/32" (~0.8mm), klucz służy do regulacji wysokości strun w gitarze elektrycznej.
    Poszukuje sklepów internetowych polskich jak i zagranicznych, lub kogoś kto mógłby mi taki klucz wykonać.

PS Jeśli jest to możliwe proszę o przeniesienie wątku do bardziej pasującego działu.

Skąd masz ten wymiar? Najbliższy dostępny to 0.035" a wspomniane 1/32 to 0.03125". Różnica jest 0.09525mm a tyle można już papierem zatrzeć.

0
  • #7 20 Sie 2011 11:33
    ha7e
    Poziom 8  

Cytat:
    ha7e napisał:

Skąd masz ten wymiar? Najbliższy dostępny to 0.035" a wspomniane 1/32 to 0.03125". Różnica jest 0.09525mm a tyle można już papierem zatrzeć.

z tąd http://mdmetric.com/tech/cvtcht.htm 1/32 to dokładnie 0.7938.

myśle żeby wlasnie oszlifować imbusa 1mm zobaczymy jak wyjdzie...

0
  • #8 20 Sie 2011 19:45
    ha7e
    Poziom 8  

lipa z miodem, wyszedł mi cudowny imbus z owalem na końcu, może jednak ktoś pomoże

0
  • #10 20 Sie 2011 21:02
    sebol*
    Poziom 15  

Kup większy i użyj pilnika żeby dopasować... :lol:

0
  • #11 21 Sie 2011 01:43
    me_super
    Poziom 29  

ha7e napisał:
    Cytat:
    ha7e napisał:

z tąd http://mdmetric.com/tech/cvtcht.htm 1/32 to dokładnie 0.7938.

myśle żeby wlasnie oszlifować imbusa 1mm zobaczymy jak wyjdzie...

Ale to jest tylko tabela konwersji -- skąd wiesz, że w gitarze jest 1/32" Zmierzyłeś to? Producent gitary tak napisał w instrukcji? Ludzie piszą na forach angielskojęzycznych że 1/32" to właśnie 0.035" = 0.889mm.
    Jestem w Stanach, przy okazji poszedłem do wielkiego skepu z narzędziami i nie mają kluczy 1/32".

Dodano po 57 [sekundy]:

ha7e napisał:
    lipa z miodem, wyszedł mi cudowny imbus z owalem na końcu, może jednak ktoś pomoże

Dostałeś odpowiedź już, kup 0.035"

0
  • #12 21 Sie 2011 13:40
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Motronic napisał:
    andrzej lukaszewicz napisał:

Bardzo cenna porada...Wyszlifuj sześciokąt o wymiarze 0,8mm. Może kolega poradzi jak to się robi...:D
    .

Tak jak zegarmistrze dorabiają różne ośki, szprinle i inny chłam. A jak się ma ręce do dupy to się pisze takie teksty jak zacytowany.

Myślę, że zbyt pochopnie oceniasz moje umiejętności manualne i to w sposób jak byś chciał nie wiem czemu mnie obrazić.
    Tekst zacytowany oparty jest na realiach i moim dużym doświadczeniem w mechanice i innych dziedzinach. Pisząc o zegarmistrzu, nie zdajesz chyba sobie sprawy, ze jest ich niewielu z umiejętnościami i potrzebnym sprzetem ( np. podzielnica z precyzyjnym uchwytem itd), większość tylko dzisiaj imie wymienić baterie, albo pasek....

Ja z moimi rękami do dupy bym pomyślał głową i większy dostępny imbus ( np. 0.9mm) bym podtrawił ( kontrolując wymiar mikromierzem) w jakimś kwasie lub za pomoca elektrolizy. W ten sposób można osiągnąć praktycznie dowolny rozmiar, oczywiście w niewielkim zakresie, by nie zrobić z sześciokąta pałki...

0
  • #13 21 Sie 2011 14:01
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

Tego typu klucz stosowany jest w enkoderach optycznych typu HEDS. Ten klucz jest dołączany do zakupionego enkodera, po instalacji enkodera jest zbędny. Proponowałbym skontaktować się z dowolnym dystrybutorem, lub sprzedawcą tego typu enkoderów na pewno będą w stanie pomóc.

0
  • #14 21 Sie 2011 21:24
    serwis
    Poziom 37  

ha7e napisał:
    Poszukuje klucza imbusowego najlepiej L(ale nie koniecznie) w wymiarze calowym 1/32" (~0.8mm),

Standardowy klucz do regulacji kołków prowadzących w większości magnetowidów i kamer Hitachi.
    Każdy porządny serwis VCR takie posiada- spróbuj poszukać w tym kierunku.

0
  • #15 23 Sie 2011 14:12
    ^ToM^
    Poziom 34  

ha7e napisał:
    Z góry przepraszam, ale nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat, a więc. Poszukuje klucza imbusowego najlepiej L(ale nie koniecznie) w wymiarze calowym 1/32"

To typowy klucz imbusowy z szeregu calowego. Być może nie dostaniesz go na sztuki ale za 20-40zł kupisz cały komplet calowych w sklepie z narzędziami. Najmniejszy w takim komplecie będzie właśnie 1/32''.
    Nie słuchaj bajek od fachowców o szlifowaniu z 1mm na 0,8 - to nieporozumienie. Nic z tego nie wyjdzie.

0
  • #16 23 Sie 2011 15:31
    sebol*
    Poziom 15  

^ToM^ napisał:
    Nie słuchaj bajek od fachowców o szlifowaniu z 1mm na 0,8 - to nieporozumienie. Nic z tego nie wyjdzie.

Zabawne rzeczy opowiadasz. Na miejscu autora już dawno temu tym sposobem bym sobie klucz przerobił. Wystarczy odrobina zdolności manualnych, troszeczkę inteligencji, pilnik 'iglak' i 5 minut czasu.

0
  • #17 24 Sie 2011 08:27
    ^ToM^
    Poziom 34  

sebol* napisał:

Zabawne rzeczy opowiadasz. Na miejscu autora już dawno temu tym sposobem bym sobie klucz przerobił. Wystarczy odrobina zdolności manualnych, troszeczkę inteligencji, pilnik 'iglak' i 5 minut czasu.

Dla Ciebie zabawne bo to co proponujesz to amatorszczyzna. Dla mnie zawodowca natomiast sprawa jest oczywista - idę do sklepu i kupuję narzędzie lub w ostateczności zamawiam w necie. Poza tym nie każdy przecież musi mieć przyjemność w dłubaniu iglakiem - z tego co zrozumiałem to autor wątku nie bardzo miał na takie coś ochotę. Chciał kupić lub dać do dorobienia komuś!

0
  • #18 24 Sie 2011 08:41
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

^ToM^ napisał:
    ha7e napisał:
    Z góry przepraszam, ale nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat, a więc. Poszukuje klucza imbusowego najlepiej L(ale nie koniecznie) w wymiarze calowym 1/32"

To typowy klucz imbusowy z szeregu calowego. Być może nie dostaniesz go na sztuki ale za 20-40zł kupisz cały komplet calowych w sklepie z narzędziami. Najmniejszy w takim komplecie będzie właśnie 1/32''.

Jesteś w błędzie. Najmniejszy z typowych calowych w kompletach to 1/16", a więc 2x wiekszy... A takie miniaturowe sa oczywiście produkowane, ale trzeba zamawiać specjalnie.

0
  • #19 24 Sie 2011 11:39
    ^ToM^
    Poziom 34  

andrzej lukaszewicz napisał:

Jesteś w błędzie. Najmniejszy z typowych calowych w kompletach to 1/16", a więc 2x wiekszy... A takie miniaturowe sa oczywiście produkowane, ale trzeba zamawiać specjalnie.

Zależy jaki komplet dostaniesz. Idzie kupić komplet gdzie najmniejszy jest 1/32'' a właściwie to on ma zwykle oznaczenie 0.035'' i a są też takie z nawet 0.028''.

Takie klucze da się kupić:
    http://www.mcmaster.com/#standard-hex-l-keys/=dr80cz
    lub zestaw:
    http://www.mcmaster.com/#standard-hex-l-keys/=dr83xm

Zatem szukać należy 1/32'' lub 0,035''.

0