Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co x czas trzaski podczas rozmów OnLine

19 Sie 2011 18:13 1486 7
  • Poziom 7  
    Cześć

Na wstępie nie jestem pewien czy dobry dział.

Od pewnego czasu po nieokreślonym czasie (różnie) mikrofon zaczyna trzeszczeć. Pokażę na przykładzie:

Zaczynam rozmowę na mumble / skype z kumplem. Wszystko jest OK. Po nieokreślonym czasie kolega skarży się, że mój mikrofon trzeszczy i nie może mnie zrozumieć. Wtedy ja rozłączam się i jeszcze raz łączę z rozmówcą. O dziwo wszystko znowu działa lecz do pewnego czasu. I tak w kółko.

Kiedy podczas tych trzasków nagrałem się w rejestratorze to faktycznie były. Kiedy się rozłączyłem wróciło do normy.

Kiedyś (nawet przed wakacjami) nie było takiego problemu.

//edit: testowane na dwóch mikrofonach
  • Poziom 29  
    Aktualizacja sterowników? Napisz jaką masz kartę dźwiękową.
  • Poziom 7  
    Zbytnio nie wiem, ale napewno realtek.
  • Admin grupy komputery
    Jakie masz łącze internetowe?
    Jak się łączysz z internetem (modem, router - model)?
  • Poziom 7  
    Router Live Box TP 1 megabit/s

Wcześniej na tym samym nie było problemu.
  • Admin grupy komputery
    Uruchom dowolny rejestrator dźwięku i włącz nagrywanie z mikrofonu na ten "nieokreślony" czas - dowiesz się w ten sposób, czy winą jest hardware lub sam system operacyjny.

Ja jednak, szukałbym przyczyny w połączeniu sieciowym. Wykonaj testy prędkości łącza na kilku serwerach w czasie gdy mikrofon zaczyna "dokuczać".
  • Poziom 29  
    Jeżeli mikro jest ok, sprawdź jak się rozmawia np. przez mumble.
  • Poziom 7  
    Napisałem przecież w temacie jak się gada. Po jakims tam czasie u rozmówcy słychać trzaski, ktore pochodzą ode mnie. W rejestratorze w tym czasie też występują, aż do wyłączenia / przerwania rozmowy.