Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komputer włącza mi się tylko w trybie awaryjnym

19 Sie 2011 18:51 5355 4
  • Poziom 1  
    Cześć. Miałam trojana(przenoszonego przez facebook'a) , komputer wyłączał mi się po upływie ok 1 min. i ponownie załączał. Usunełam go za pomocą Malwarebytes Anti-Malware, jednak niestety nie mogę uruchomic komputera w trybie normalnym, nawet jeżeli wybiore taka opcje to automatycznie otwiera sie w trybie awaryjnym. Co mam robic?
  • Poziom 10  
    Przyczyn może być kilka. Program mógł nie usunąć wszystkich składników wirusa. Wirus mógł wprowadzić zmiany w rejestrze systemu. Może zaistnieć konieczność przeinstalowania systemu. Na przyszłość aby uniknąć takich niespodzianek trzeba zaopatrzyć się w dobry program antywirusowy. Większość darmowych programów nie zapewnia całkowitej ochrony a ich bazy wirusów są ubogie. Można spróbować przywrócić system jeśli uruchomi się przywracanie w trybie awaryjnym ale może przywracanie też nie pomóc - wtedy najlepiej instalka od nowa - jeśli to WIN7 to ze sterownikami około 40 minut i po sprawie.
  • Poziom 43  
    Na początek spróbować przywracania systemu, jeśli nie pomoże to płyta instalacyjna i naprawa systemu z konsoli odzyskiwania. Jeśli nie potrafisz serwis się kłania.
  • Spec od komputerów
    Mbam nie usuwa w calosci tej infekcji.

Daj w zalaczniku oba logi z OTL.

Uruchom msconfig i daj screen z zakladki Rozruch.