Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podnieść napięcie w zasilaczu impulsowym (od monitora)

przybor71 19 Sie 2011 19:10 3206 7
  • #1 19 Sie 2011 19:10
    przybor71
    Poziom 16  

Posiadam zasilacz od monitora Siemens model ADP-65HB AD
    o napięciu wyjściowym 20V i prądzie 3,25 A DC, Moje pytanie czy da się podnieśc napięcie do 24V?

Jak podnieść napięcie w zasilaczu impulsowym (od monitora) Jak podnieść napięcie w zasilaczu impulsowym (od monitora)

0 7
  • #2 19 Sie 2011 19:22
    Zygaqra
    Poziom 34  

Zawsze się da. Należy znaleźć miejsce, gdzie jest kontrolowane napięcie wyjściowe i je trochę zmienić w tym przypadku podnieść. Niestety z tych zdjęć nie można odczytać symboli elementów a tym samym wskazać co, gdzie i jak zmodyfikować. Jeżeli ten element na radiatorze z lewej strony jest stabilizatorem to przeróbka będzie bardzo prosta.Trochę więcej informacji a będzie łatwiej o konkrety.

0
  • #3 19 Sie 2011 19:44
    przybor71
    Poziom 16  

Napisane na nim jest nf722
    B20H100g

0
  • #4 19 Sie 2011 22:58
    fotonn
    Poziom 28  

To dioda prostownika.

Interesujące byłoby w miarę wyraźne ujęcie ze strony oznaczonej strzałką, na lewym fragmencie zdjęcia, tzn. uwidaczniajace to, co chowa się za trafem.
    Na prawej części - widoku od spodu - jest to wlutowane tam gdzie zaznaczono elipsą - najwyraźniej zasila obwód stabilizacji - sfotografuj to coś.
    Elementem stabilizacji jest zaś najprawdopodobniej element w kółku na lewym zdjęciu - pewnie to TL431, ale sprawdź.
    Pod glutem, w miejscu oznaczonym krzyżykiem, jest transoptor, który "przenosi" sygnał stabilizacji na strone pierwotną trafa, modulując impulsy wyzwalające klucz.
    24V powinno dać się wyciągnąć, ale bez gwarancji, że razem z maksymalnym prądem.

0
  • #5 20 Sie 2011 16:04
    przybor71
    Poziom 16  

A zatem.. prąd jaki mi potrzebny to około 1,5A..
    napięcie przed trafem względem minusa wyjściowego jest to 60V a za wychodzi już 20v.
    Układ pod "glutem" to z tego co wyczytałem transoptor o oznaczecniach "pc123"
    aukład obok tego zielonego elektrolita to tak jak mówisz "TL431AC"
    a jeżeli chodzi o fotki to mój telefon już bliżej nie chwyci ostrości :(

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Witam! Temat nie akutalny.. Podczas mojego wyjścia na papierosa domownicy zainteresowali się układem i zrobili zwarcie na uzwojeniu wtórnym trafa w wyniku tego mam kawał złomu.. ahh
    Dziękuje za pomoc:)[/youtube]

0
  • #6 21 Sie 2011 02:01
    fotonn
    Poziom 28  

Szkoda, bo uruchomione "na okoliczność" centrum obliczeniowe, po kilku godzinach mielenia danych, wypluło, co widać poniżej.
    Jeżeli czerwone kreski prawidłowo "obrazują" zworkę J4 i ścieżki w okolicach R134-136, wówczas trzeba by tylko dodać rezystor Rd o wartości ok. 10 kiloomów.

Co do złomu - może scalak IC32 wytrzymał. Sprawdź bezpiecznik, tzn. czarną kostkę z napisem T2,5A, obok gniazda sieciowego.

0
  • #7 21 Sie 2011 12:21
    przybor71
    Poziom 16  

Prawie nic nie ocalało.. do tego stopnia że ścieżki wyparowały.. owy bez też się spalił, chciałem wykorzystać mostek do konwencjonalnego zasilacza i także robił zwarcie.
    Pozdrawiam i bardzo dziękuje za pomoc. Podziwiam wiedzę kolegi.

0
  • #8 24 Sie 2011 21:59
    Zygaqra
    Poziom 34  

Od zawsze uważałem, że palenie szkodzi ale nie byłem pewien, że elektronice, teraz już wiem ;-)

0
  Szukaj w 5mln produktów