Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie obroty na biegu jałowym, seicento 900 ben+gaz

19 Sie 2011 19:12 5635 3
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem ze swoim samochodem. Jest to Fiat Seicento 99r 900 benzyna+gaz. Ostatnio wymieniałem uszczelkę pod klawiaturą, i został wymieniony filtr powietrza. Uszczelka założona jak należy, filtr również.

I mój problem polega na tym, że na biegu jałowym mam obroty na początku 1200, potem wzrasta do 1500, czasem 1700;

Próbowałem zresetować komputer, odpinając klemy na 12 godzin, nic to nie pomogło.

Bez filtra pracuje tak samo jak z filtrem, zarówno gdy założony jest stary filtr jak ten nowy.

Zauważyłem też, że gdy odepnę wężyk od map sensora to tak:

- na benzynie obroty spadają, i silnik pracuje strasznie nierówno tak jak by się dusił
    - na gazie obroty bez zmian

Podejrzewam, że to czujnik ciśnienia może być wadliwy, ale aktualnie nie mam od kogo przełożyć żeby sprawdzić czy mam racje

Nie wydaje mi się, żeby łapał lewe powietrze, ale oczywiście jest to możliwe bo nie jestem mechanikiem.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną tej usterki.

Proszę o pomoc, bo zależy mi na zrobieniu auta.

Przepustnicy nie demontowałem.

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Podciśnienia albo pozamieniane, albo wypięte lub dziurawe.
  • Poziom 34  
    Popsykaj np. Plakiem przy wężykach podciśnieniowych jak obroty wzrosną to tam jest nieszczelność.
  • Poziom 8  
    glosny83 napisał:
    Podciśnienia albo pozamieniane, albo wypięte lub dziurawe.

Sprawdzone, wszystko dobrze wpięte, tak jak było wcześniej. Sprawdzałem z kumplem, jak również nie ma żadnych przedmuchów, węże są całe, nie wydaje mi się żeby brał lewe powietrze.

Sprawdziliśmy również sondę lambda i jest z nią wszystko dobrze - po wypięciu sondy obroty są takie same, więc ona nie ma żadnego wpływu.

Sprawdzaliśmy silnik krokowy, wygląda też że wszystko jest dobrze.

Co może być jeszcze przyczyną takiego problemu?