Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować sterownik Eurolite DMX 192 Operator i 4xPar 64 LED?

19 Sie 2011 19:48 13413 10
  • Poziom 20  
    Witam. Tak jak w temacie mam Eurolite DMX 192 Operator i 4xPar 64 LED i chciałbym je zaprogramować ale nie mam o tym zielonego pojęcia a z instrukcji obsługi za wiele nie wynika...
    Z góry dzięki za odpowiedzi .
  • Poziom 17  
    Chcesz je zaprogramowac aby kazde swiatlo robilo to samo czy aby kazde swiatlo wykonywalo cos innego?
  • Poziom 20  
    Chce zrobić żeby wszystkie pary robiły to samo
  • Poziom 11  
    Ustaw ten sam adres na każdym z parów. Zacznij od adresu 1. Żeby sterować parami musisz mieć wciśnięty przyciski 1 (po lewej stronie sterownika, jest ich 12 nie wiem jak u ciebie opisane'wiem scanners). Musisz też nacisnąć przycisk blackout jeśli po włączeniu sterownika mruga, tzn u ciebie na wyświetlaczu po lewej u góry dioda blackout będzie świecić albo mrugć. I teraz pod suwakami masz kanały. Nie wiem jakie masz pary. Ja ma eurolite 100W, i u mnie jest kolejno kanał1 czerwony, kanał2 zielony, kanał3 niebieski, kanał4 master, kanał5 częstotliwość strobo (musisz mieć podniesione jakieś kolory +master), kanał6 programy fabryczne (chyba), kanał7 biały(chyba). Ale to musisz sprawdzić w instrukcji od parów. Ważne, aby zobaczyć kolory, musisz mieć podniesiony master. A, jeśli coś nie działa, lub działa żle ( np podnosisz suwak a dioda mruga jakby był wytarty) to z tyłu powinien być przełącznik polarity, do zmiany polaryzacji lini DMX i trzeba go przełączyć (dokładnie nie wiem, bo mam sterownik też eurolite tylko wizualnie troszkę inny choć moim zdaniem to to samo). Twoim sterownikiem można wysterować 12 urządzeń po max 16 kanałów. Kanały przełączasz przyciskiem A/B (1-8 i 9-16). Sterowane urządzenia wybierasz przyciskami po lewej. Mając cztery pary, możesz zaadresować je jako osobne urządzenia tzn. Pierwsze urządzenie adres 1, drugie adres 17, trzecie 33, czwarte 49. Teraz możesz sterować każdym parem osobno po naciśnięciu odpowiedniego przycisku po lewej, lub wszystkimi (dwoma, trzema) po naciśnięciu czterech. A w moim parze, aby odbierał sygnał DMX oprócz adresu należy ustawić go w tryb slave (DIPswitch o najwyższej wartości na on). Jeśli podasz typ para mogę opisać więcej. Jak nie wiesz jak adresować, też. W razie pytań pisz.
  • Poziom 11  
    Prawdopodobnie jest tak. DIP switch 1 i 10 na on (pierwszy i ostatni). To ustawia Ci para jako slave, tzn na przyjmowanie sygnału DMX, o adresie 1. Teraz pod suwakami (kanałami) masz kolejno 1,2,3 RGB, 4 Dimmer, 5 strobo. Aby zobaczyć kolory koniecznie podnieś suwak 4 bo to master. To jest proste sterowanie ręczne. Jeśli chcesz by mrugały z muzą, musisz zapisać banki (kolejne kroki, zmiany) i wcisnąć przycisk music, który aktywuje mikrofon i zmiany wyzwalane muzą. Możesz też podłaczyć sygnał audio przez chinch, odłączy wtedy mikrofon i przyjmie sygnał np z miksera.
  • Poziom 1  
    Jeśli posiada ktoś linka z instrukcją obsłudi do urządzenia eurolite DMX scan control 192-chanel lighting controler Mój email kamilbbooss(malpa)wp.pl Szef kupił to do firmy do obsługi światła na małych imprezach i mam się tym zająć a mój angielski nie jest idealny więc proszę o pomoc Z góry wielkie dzzięki
  • Poziom 16  
    Witam.

Cytat:
    Ustaw ten sam adres na każdym z parów.

A co jeśli koledze zachce się zaraz żeby każdy Par świecił inaczej ?? Jeżeli kolega chce, żeby wszystkie Pary świeciły tak samo to niech kolega ustawi różne adresy na każdym Parze i po lewej stronie niech kolega wciśnie przyciski 1,2,3,4 tak żeby lampki mrugały. Również wszystkie Pary będą zachowywały się tak samo ale w każdej chwili będzie można zmienić ustawienie pojedynczych Parów.
  • Poziom 1  
    Witam, mam takie pytanie - jak za pomocą tego sterownika zaprogramować pary by działały w rytm muzyki ?

Tzn. docelowo chce by działało to tak, że Pary świecą cały czas w jednym kolorze wszystkie, a gdy będę chciał to zacznie się strobo/zmiana kolorów w rytm muzyki..

Nie wiem jak mam podłączyć to wszystko - mam 4 pary eurolite te co na aukcji wyżej..
    Mam je ustawić jeden na master resztę na slave ? cz wystarczy zaadresować je odpowiednio ? Rozumiem, jak zaadresuje wszystkie na 1, to będę na scanners 1 mógł kontrolować wszystkie ? Jak wtedy przełącznik master/slave dać ?

Tu chyba trzeba zrobić jakiś program ze scen.. ale byłbym wdzięczny za łopatologiczne wyjaśnienie

Tzn. wydaje mi się że muszę zaprogramować sceny, a potem z tych scen program.
    Tak ? I sterowanie w rytm muzyki osiągnę poprzez wciskanie przycisku music?

Prosiłbym o wyjaśnienie po co jest chase ? bo nie widzę różnicy pomiędzy tym a programem..

Z góry dziękuje za odpowiedź..