Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAPTOP HP PAVILION DV6720EW - uruchomienie ciemny ekran

19 Sie 2011 21:01 2168 4
 • Poziom 9  
  posiadam komputer HP Pavilion dv6720ew, Windows 7, 2GB, karta grafiki Nvidia 8400MGS, 15,4cal, i od paru dni mam problem a mianowicie włączyłem komputer, następnie uruchomiłem film, podczas oglądania obraz się zatrzymał...nie mogłem wyjśc z programu ani zrestartowac komputera przy pomocy ctr+alt+del więc postanowiłem go wyłączyc z przycisku zasilania. I nastąpił problem...Od tego czasu przy próbie uruchomienia komputera obraz jest ciemny, dysk twardy uruchamia się do pewnego czasu, brak biosu! Niekiedy po włączeniu komputera i przyciśnięciu kilku klawiszy na klawiaturze uruchamia się dźwięk (bip) Jednakże z tego co mi jest wiadome i po przejrzeniu strony serwisowej HP nie wskazuje to na uszkodzenie sprzętu. Apropos obraz po uruchomieniu nie jest całkowicie czarny tylko w kolorze szarym tak jakby był w gotowości do uruchomienia się...Proszę o pomoc i z góry dziękuję za jaką kolwiek wskazówkę...

  PS: wszystkie kontrolki świecą, CD sprawne!

  mail:bogpol@gmail.com
 • Poziom 31  
  Najprawdopodobniej BGA.
 • Poziom 9  
  Jestem trochę zielony w tych sprawach ale chciałbym miec pewnośc czy to właśnie BGA. Czy można to naprawic we własnym zakresie?:?: Myślę, że oddanie lapka do naprawy w serwisie mija się z celem - gdzie chodzi tu o koszt naprawy, który możę przewyższyc wartośc sprzętu. A tak na marginesie to paviliona mam 3,5 roku - i do tej pory działał mi bez zarzutu.
 • Spec Overclocking
  Tak, na 99% to BGA. We własnym zakresie odpada, jedynie serwis.
 • Poziom 9  
  wierzę specjalistom jak iron64 i zabieram kompa do SERWISU!!! chyba że ktoś z forum wymyśli coś lepszego ale wątpię...a gdyby ktoś wymyślił COŚ i pomoc bez serwisu proszę dac znac!!! na bogpol(malpa)gmail.com - z góry dziękuję!!!