Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLONE+ i zasięg w budynku

zabbii 19 Sie 2011 23:01 1496 3
  • #1 19 Sie 2011 23:01
    zabbii
    Poziom 15  

Witam,

Mam zamiar w najbliższej przyszłości wyposażyć dom w sprzęt do dzielenia uprawnień z karty Cyfry a mianowicie CLONE+. Na stronie producenta jest informacja, że w budynku zasięg rozsyłania sygnału to 50m. No ale teoria teorią a życie życiem. Czy rzeczywiście tak jest jak napisał producent na swojej stronie. Zastanawia mnie jak to będzie działało jak sygnał będzie musiał "przejść" przez 5 ścian gdzie zamurowane są różne przeszkody typu rury, kable wszelkie, zbrojenia itd. Dom z grubsza ma wymiary 25 x 15 metrów. Czy ktoś może napisać jak to urządzenie się sprawuje? Czy nie ma problemów z przesyłaniem uprawnień? Pytam dlatego, że w domu na poddaszu jest AP do dzielenia internetu i nie ma żadnych szans, że sygnał będzie w całym domy. Do połowy domu jest OK a później sygnał zanika. Czy z CLONE+ może być taka sama sytuacja? Czy to urządzenie pracuje w takim zakresie częstotliwości, dla których żadne przeszkody nie są straszne?

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Sie 2011 12:16
    irekr
    Moderator

CLONE+ działa w pasmie telefonów DECT. Jeżeli typowy telefon działa w Twoim domu to i ta konstrukcja tez powinna.

0
  • #3 21 Sie 2011 21:29
    zabbii
    Poziom 15  

Dziękuję za info. Chyba moje wątpliwości zostały rozwiane.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Sie 2011 20:11
    marimal
    Poziom 1  

Z doświadczenia muszę ostrzec, że zasięg Clone+ jest znacznie gorszy niż telefonu DECT. Właściwie telefon z zasięgiem Clone+ byłby bezużyteczny.
    Clone+ w moim przypadku nie dał rady obsłużyć dekoderów odległych o około 15-20m (brak przeszkód - różne poziomy domu parter i 1 piętro, widoczność przez otwarte schody).

0