Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radyjko i prostownik

mbloy 25 Lis 2004 15:14 1518 12
  • #1 25 Lis 2004 15:14
    mbloy
    Poziom 10  

Pls napiszcie czy moge podlaczyc radyjko na 24h do prostownika bo wolalbym nie zostawiac w samochodzie.

0 12
  • #2 25 Lis 2004 15:24
    Calineczka*
    Poziom 31  

RAczej nie.Prostownik daje zazwyczaj wyzsze napiecie, poza tym radio moze brzeczec, buczec-chodzi o stabilizacje napiecia....powinno byc zasilane napieciem stabilizowanym, a niektore prostowniki nie maja nawet kondensatoriow wygladzajacych napiecie....nie polecam.

0
  • #3 25 Lis 2004 16:31
    mbloy
    Poziom 10  

Chodzi mi o rozkodowanie radia blaupunkt car 300(d) mam kod i wczesniej mi podpowiedziano ze przy 2 safe trzeba czekac 24h. Dlatego wolalbym robic to w domu i nie zostawiac kluczyka w samochodzie pod blokiem. Nie bede sluchal radia. Ijeszcze jedno jesli podlacze w domu (bez wyswietlacza) i zaluzmy ze pojawia sie cztery ---- lub zera a ja bede chcial wpisac kod w aucie zeby sie nie pomylic to czy bede musial znowu czekac 24h.

Mbloy

0
  • #4 25 Lis 2004 17:20
    dede4
    Poziom 13  

Nie popadajmy w skrajności. Alternator w samochodzie daje około 13.5 V,
    takie też powinno być napięcie ładowania z prostownika. Radio to powinno
    wytrzymać. Poza tym nie słyszałem aby padło radio przy awarii regulatora
    napięcia. U mnie na przykład wytrzymało jakieś 18V, a akumulator nie (zagotował się).
    A jeżeli chcesz mieć 100 % pewności że nic się nie sfajczy to podłącz do prostownika razem z radiem akumulator jako obciążenie - zakłądając oczywiście że prostownik działa prawidłowo (co w zasadzie sprowadza się
    do podłączenia do samego akumulatora ;) )

0
  • #5 25 Lis 2004 17:26
    inokris
    Poziom 19  

Jeśli znasz się na elektronice to zrozumiesz dlaczego nie podłacz sie radia samochodowego pod prostownik? Nie chodzi tutaj o wielkość napięcia. Zachęcam do nauki.

0
  • #6 25 Lis 2004 17:53
    Calineczka*
    Poziom 31  

...hmm...czy dobrze zrozumialem, ze radyjka nie chcesz sluchac, tylko rozkodowac, a prostownik jest do ladowania akku 12 czy 24V??To dosc wazne.Masz moze miernik napiecia?Mysle, ze jesli masz zwykly prostownik do ladowania akku 12v a radio masz 24v to mozesz ten prostownik podlaczyc, chcoc nie zagwarantuje Ci, ze to jest na 100% bezpieczne...mysle, ze na 99%.Po prostu musial bym byc tam i albo oscyloskopem obejrzec to napiecie...albo przynajmniej zmierzyc miernikiem.....Jesli wlasnie tak jest-prostownik do akku 12V a radio na 24V-ja bym je podlaczyl zeby sobie odczekalo to "safe"....jednak decyzja nalezy do Ciebie....
    powodzenia!

0
  • #7 25 Lis 2004 19:24
    mbloy
    Poziom 10  

Dzieki za rady. Jeszcze musze przemyslec. Na biezaco koresponduje z serwisem blaupunkt i oni twierdza ze zazwyczaj wystarczy 90 min max po nocy mozna probowac. Mysle ze sprobuje z prostownikiem (12v radio tez 12v) ale rozwazam tez modyfikacje kostki tak zeby nie bylo potrzeby trzymania kluczyka w stacyjce i wedy w dzien moze sobie stac. Co do serwisu blaupunkta musze przyznac ze odpowiadaja szybko ale pozostaje wiele do zyczenia co do fachowosci. Duzo wiecej info otrzymalem od was niz od nich.

0
  • #8 25 Lis 2004 19:29
    Calineczka*
    Poziom 31  

...wiesz, nie wiem czy rozmawiales przez telefon z serwisantem.Pani czy tez Pan w biurze niewiele wie ze spraw technicznych...poza tym czego musial sie nauczyc....no i chyba w miejsce rzetelnej wiedzy czesto maja wkladane sposoby utrzymania klienta...etc....jednoczesnie nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci i nie powie "tak, moze Pan podlaczac"...zapewne ucza ich takiej polityki omijania problemu...ale moze sie myle.Jak bedziesz mial jakies watpliowsci zapraszamy na elektrode....;)
    Napisz jak Ci wyszlo z tym radyjkiem...

0
  • #9 25 Lis 2004 20:18
    c280
    Poziom 27  

a jak wprowadzisz kod po ciemku(dez wyśietlacza)przy safe 2 bym nie ryzykował bo możesz za chwile je zablokować na amen i bez radiocode się nie obejdzie.[/tex][/url]

0
  • #10 25 Lis 2004 20:30
    mbloy
    Poziom 10  

Bede robil w aucie. Zmodyfikowalem kostke i teraz mam dwa stale plusy. Moge zapalac samochod gasic jezdzic a i tak caly czas mam 2 SAFE. Bede probowal od jutra rano bo w nocy bedzie swiecic a nie chcialbym stracic szyby ze wzgledu na radio malej wartosci. Chyba ze mozna jakos odlaczyc podswietlenie klawiatury.

i podswietlenie wyswietlacza w astrze

0
  • #11 25 Lis 2004 21:11
    Calineczka*
    Poziom 31  

...zobacz czy masz caly czas napiecie na 7 pinie radia-auto podaje tu napiecie jak wlacza sie swiatla....ale moze byc tak, ze radio nie jest sterowane z zewnatrz...sorki za jakosc-odreczny malunek;-)

0
  • #12 25 Lis 2004 21:19
    mbloy
    Poziom 10  

Sprawdze jutro wydaje sie miec sens. Nawet na naklejeczce przy opisie tylnich laczy jest narysowane sloneczko wlasnie na 7 pinie

0
  • #13 28 Lis 2004 21:45
    mbloy
    Poziom 10  

No i lipka (a tak sie cieszylam jak zobaczylem kreski na wyswietlaczu). Dla zainteresowanych. W blaupunkt car 300(d) przy 2 safe na wpisanie kodu nie trzeba czekac 24h. ja podlaczylem o 17:00 i o 10:00 rano byly kreski. Niestety okazalo sie ze mam zly kod. Najprawdopodobniej ktos musial juz rozkodowywac radio i pytanie co dalej. Mam napisane 1 safe(ostatnia proba) i z tego co wiem mozna kod zczytac tylko czy ktos zna takie miejsce w Warszawie?
    Pozdrawiam
    Mbloy

0