Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant turbotecpro bład F.72

20 Sie 2011 07:40 4093 2
 • Poziom 12  
  Witam
  Mam mały problem z piecem jak w temacie pewnego dnia rano piec przestał działać wyświetlił się błąd F.72 pytanie co dalej z tym fantem zrobić dodam iż piec użytkuję już 2 rok i raczej nie jest już na gwarancji przegląd zrobiony w marcu. Można coś samemu pokombinować czy wzywać serwis. Proszę o pomoc
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Błąd F.72 to wskazanie uszkodzenia czujnika temperatury zasilania i/lub powrotu. Jest przekroczona tolerancja wskazań. To co możesz zrobić sam to sprawdź czy styki czujników kontaktują - trzeba zdjąć, oczyścić i z powrotem założyć przewody połączeniowe czujników. Jeśli nie pomoże musisz wezwać serwis i oni to naprawią. Rzeczywistą przyczyną nie muszą być w tym wypadku czujniki - ale jeśli to nie styki to raczej dalej nie kombinuj. Serwis sobie poradzi.
  P.S.
  Zobacz na której pozycji masz ustawioną cyrkulacyjną pompę wody w piecu jeśli to pompa z regulacją ręczną ( a nie PWM ) i jeśli mniej niż 3 to ustaw na 3 - czasem pomaga.. - no i jeśli na chwilę pomoże to potem i tak trzeba wezwać serwis przed zimą! Czym szybciej tym lepiej!
 • Poziom 12  
  Tak jak kolega opisał uszkodzony czujnik wymieniony na gwarancji