Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nierozbieralny toner SAMSUNG ML-2010 i krótki okres gwarancji

11111olo 20 Sie 2011 10:12 6088 28
  • #1 20 Sie 2011 10:12
    11111olo
    Poziom 43  

Witam.
    Wiem że wystarczy wyczyścić metalową listwę i znikną z tym że jak ją wyczyścić skoro kaseta jest nierozbieralna?
    Zauważyłem że też jest bezpiecznik a niektórzy się zapierają że nie na pewno nie ma.

0 28
  • #2 20 Sie 2011 22:13
    eurotips
    Poziom 35  

No i co ci nie pasuje? w tej drukarce nie ma bezpiecznika co wcale nie oznacza że nie może go być w kasecie bo ta pasuje przecież jeszcze do innych modeli, mocno boli myślenie?
    no i jak trafiła ci się nierozbieralna to w jakiejś "dobrej" promocji to kupiłeś, bo większość tonerów tartowych normalnie daje się uzupełniać i czyścić, jak u ciebie się nie da to co? w czary mary wierzysz? sklep z nowymi tonerami się spalił?

0
  • #3 21 Sie 2011 11:12
    11111olo
    Poziom 43  

Dawno z takim chamstwem nie miałem do czynienia. Nie wiem co masz z myśleniem - stwierdziłem fakt z bezpiecznikiem.
    Kupiłem ją w super promocji po 300 zł - to oryginał!
    Wiem że podróbki mają śrubki.

0
  • #4 21 Sie 2011 14:14
    djswirek
    Poziom 21  

11111olo napisał:
    Dawno z takim chamstwem nie miałem do czynienia. Nie wiem co masz z myśleniem - stwierdziłem fakt z bezpiecznikiem.
    Kupiłem ją w super promocji po 300 zł - to oryginał!
    Wiem że podróbki mają śrubki.

Ja się jeszcze z oryginałem bez śrubek nie spotkałem. Może teraz samsung się zaczął zabezpieczać?

0
  • #5 21 Sie 2011 15:59
    11111olo
    Poziom 43  

Nie wiem od kiedy tak jest ale przynajmniej od roku.
    Pokazuje jak to wygląda na dwóch oryginalnych kasetach samsunga - ta ze śrubkami to toner startowy oznaczany jako D1, a drugi to D3.

Nierozbieralny toner SAMSUNG ML-2010 i krótki okres gwarancji Nierozbieralny toner SAMSUNG ML-2010 i krótki okres gwarancji Nierozbieralny toner SAMSUNG ML-2010 i krótki okres gwarancji

0
  • #6 21 Sie 2011 23:00
    Tomek H
    Poziom 28  

Jedynie w hp spotkałem się że były zgrzewane. no to może mała wiertareczka pomoże a później śrubki :D Źle się dzieje jak oryginały zaczynają "paskować".

PS. A ten paragon jest najfajniejszy :D

0
  • #7 21 Sie 2011 23:19
    endriuf
    Spec od drukarek

Można ściąć a potem skleić pistoletem. Tonery w Xerox 3140 tak robią.

0
  • #8 22 Sie 2011 08:21
    11111olo
    Poziom 43  

Tragedii jeszcze nie ma ale kilka pasków już jest. Spróbuje je pościnać i dam znać co i jak.

0
  • #9 22 Sie 2011 09:06
    djswirek
    Poziom 21  

zastanawiam się tylko czy klejenie pistoletem to dobry pomysł, samsungi bardzo się grzeją i wcale bym się nie zdziwił jakby się ten toner potem "rozszedł", ale skoro się to sprawdza w xeroxach.... aż jestem ciekaw :)

0
  • #10 22 Sie 2011 09:09
    11111olo
    Poziom 43  

Patrzyłem i rozbieranie tego to tragedia. Tu zamiast mini wiertarki potrzeba wkrętarkę i powoli by trze porozwiercać te plastikowe nity. Plastik jest tak twardy że nóż nie daje rady.

0
  • #11 22 Sie 2011 09:35
    KaW
    Poziom 34  

Jesli jest paragon i kaseta jest nierozbieralna, to towar jest wadliwy i podlega wymianie-na nowy.W ten sposób SAMSUNG realizuje jakiś "nowy" program polepszenia jakości swoich wyrobów .Klient placi za to ok. 300zł/szt- jest to w cenie tego wyrobu.

0
  • #12 22 Sie 2011 12:04
    11111olo
    Poziom 43  

Dzwoniłem do Samsunga. Oni na materiały zamienne (tonery) udzielają gwarancji na okres aż 6-ciu miesięcy.
    Jak to usłyszałem to mało z krzesła nie spadłem.
    No cóż. Pozostaje rozwiercenie nitów.

0
  • Pomocny post
    #13 22 Sie 2011 16:14
    KaW
    Poziom 34  

Trzeba tytuł zmienić na:"Wady nierozbieralnej kasety z tonerem do drukarki SAMSUNG ....oraz krótki okres gwarancji."
    Praktycznie krótki okres gwarancji na kasetę, stanowi faktyczny okres gwarancji
    dotyczący całości sprzętu.Wyznacza go najsłabszy element składowy.

GOOGLE wyłapie chętnie ten opis i poda w świat.

1
  • #14 22 Sie 2011 16:28
    11111olo
    Poziom 43  

Poprawiłem temat jednak tylko w pierwszym poście się zmienił.
    Pokazuję jak po 900 stronach wygląda wydruk czarnego prostokąta - jest "kod kreskowy"

Nierozbieralny toner SAMSUNG ML-2010 i krótki okres gwarancji

0
  • #15 23 Sie 2011 23:17
    arek59
    Poziom 29  

Może wystarczy potrząsać pojemnikiem, ja tak postukałem pojemnikiem na wszystkie strony w drukarce tonerowej samsunga to pomogło ale co jakiś czas musiałem powtarzać te czynności.

0
  • #16 24 Sie 2011 00:23
    eurotips
    Poziom 35  

Po co było zakładać ten temat?
    gość doprowadził do zawilgocenia tonera a teraz szuka frajera
    jaka tu usterka przecież tu nie chodzi o sprzęt tylko mat eksploatacyjne
    winić producenta że toner się kiedyś kończy? żenada

0
  • Pomocny post
    #17 24 Sie 2011 07:55
    drebin
    Poziom 27  

Kolega 11111olo miał wątpliwości i zadał konkretne pytanie. Myślę że producent celowo zrobił w taki sposób tą kasetę aby nie dało się jej rozebrać w prosty sposób i aby się zużyła po pewnym czasie. 6 msc gwarancji to olewanie klienta i trzeba to nagłaśniać. Następnym razem może ktoś inny zastanowi się dwa razy przed zakupem sprzętu danej marki i wypyta się dokładnie o gwarancję na materiały eksploatacyjne.

0
  • #18 24 Sie 2011 09:03
    11111olo
    Poziom 43  

eurotips napisał:
    Po co było zakładać ten temat?
    gość doprowadził do zawilgocenia tonera a teraz szuka frajera
    jaka tu usterka przecież tu nie chodzi o sprzęt tylko mat eksploatacyjne
    winić producenta że toner się kiedyś kończy? żenada

Toner nie jest zawilgocony i po wydrukowaniu 900 stron też się nie kończy.
    Przy końcówce objawy są inne - całe jaśniejsze lub w ogóle nie pokryte tonerem pola a tu są kreski.
    Cytat:

Może wystarczy potrząsać pojemnikiem, ja tak postukałem pojemnikiem na wszystkie strony w drukarce tonerowej samsunga to pomogło ale co jakiś czas musiałem powtarzać te czynności.

Już próbowałem - bez zmian.

0
  • Pomocny post
    #19 24 Sie 2011 14:46
    itfc
    Poziom 2  

Witam,
    ostatnio takich tonerów napełniałem z 5 sztuk, nie trzeba rozwiercać - tylko ostrym nożem najlepiej tym do papieru obciąć brzegi tych"nitów" tak, aby wystawał tylko środek, następnie podważyć plastik cienkim śrubokrętem bądź nożem obok miejsc "nitów". Całe wieko powinno ładnie odskoczyć. Po wszystkim pół kropelki "Kropelki" na każdy bolec "nita" i o sprawie.

Pozdrawiam Piotr

0
  • #20 24 Sie 2011 15:23
    11111olo
    Poziom 43  

Na jedno Twoja rada pomogła - odskoczyło, jednak po wyczyszczeniu listwy jedyne co się drukuje to dość wąski pasek.
    Pewnie źle listwę dokręciłem :/ chociaż wskoczyła tak samo więc to raczej wykluczone.

Ta firma to się powinna nazywać nie SAMSUNG tylko SZAJSUNG.

Poza tym zanim zdjąłem śmietnik kosmiczne ilości tonera się z niego wysypały - to aż tyle się marnuje?

Drugi raz ją rozkręciłem i jest lepiej ale ta listwa jest do wymiany.

Ludzie nigdy nie kupujecie oryginału który jest nierozkręcalny - jak w połowie się coś stanie z kasetą to po rozbiórce są tylko problemy.

Firma SAMSUNG dając aż 6 m-cy gwarancji bardzo szanuje klienta. Pozostaje mi jej za to tylko podziękować.

A z obecnej kasety poostaje mi tylko przełożyć wałek OPC do tej drugiej - reszta się do niczego nie nadaje.

0
  • #21 24 Sie 2011 18:32
    KaW
    Poziom 34  

Ja mam ML1640 -też "szajsung" . Obecnie kupiłem jakąś kasetę inną i
    jakoś używam .Drukarka ma krzywe styki-obudowa się sezonuje/dojrzewa/ u mnie w domu .
    Oznacza to, że zmienia wymiary fizycznie i coś tam stale nie styka.
    Normalne to to nie jest.Pozdr.

0
  • #22 24 Sie 2011 18:42
    11111olo
    Poziom 43  

Nie wiem czy SAMSUNG robi takie badziewie czy tak jest u wszystkich firm.
    Mam też drukarkę CLP-315 (zgadnijcie jakiej firmy ;) ) i z ciekawości wyciągnąłem kasety ( to kolorowa drukarka). Na żółtym pojawiły się charakterystyczne paseczki. Odkręciłem tą nieszczęsną listwę i zobaczyłem ile w środku jest tonera - może 20% :( Praktycznie w kolorze drukowałem parę stron. Po wyczyszczeniu nie ma już pasków.

Czy takie paski pojawiają się co jakiś czas czy raczej co ileś wydrukowanych stron?

0
  • #23 24 Sie 2011 22:15
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Reguły nie ma co do pasków. A odnośnie tego braku śrubek , to wszystkie nowsze drukarki Szajsunga nie mają śrubek tylko są stopione nity. Ja je zawsze ścinam i podważam nożem aż nie odskoczy. Potem przy skladaniu sklejam brzegi paskami samoprzylepnymi (taka grubsza taśma klejąca) i jeszcze się żaden nie rozleciał. Niektóre kilka razy napełniane. Jedynie co by trzeba w przypadku ML 2010 zrobić to rozwiercić otwory na 2 śrubki od śmietniczki. Paski samoprzylepne nie utrzymają tego na pewno a jak się to wysypie do środka to masakra. Cóż... znaleźli kolejny sposób na uprzykrzanie życia "napełniaczom" :)

C.

p.s. Bezpiecznik występuje chyba z tego co pamiętam w wersji kasety 2010 D3 która jest też przewidziana np. do SCX 4521F

0
  • #24 30 Sie 2011 21:41
    eko185
    Poziom 18  

Z tego co się spotkałem to są różne wersje tonerów. Litera S na końcu oznacza toner startowy, natomiast D1, D3 to wydajność stron tj. D3 na 3000str.

Co do bezpiecznika to jest on potrzebny w samsungu 1640 i dlatego jest montowany.

Trochę mnie dziwi cena 300zł za toner, gdzie cena drukarki waha się w granicach 100-150zł.
    Za te 300zł to mógłbyś kupić ok 5 zamienników które działałyby identycznie.

Te paski to faktycznie wina metalowej "listwy" którą za każdym razem przy regenerowaniu należy wyczyścić i pokryć akrylem (znajduje się w zmywaczach do paznokci).

Jeszcze należy przeczyścić czarny gumowy podajnik znajdujący się pod walkiem OPC.

Moderowany przez rys57:

Ogłoszenie skasowano.

0
  • #25 31 Sie 2011 00:35
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Bezpiecznik w ML-1640 potrzebny jest jedynie po zmianie firmware żeby drukarka widziała kasetę startową. W oryginale był metalowy bolec. Bezpiecznik jako taki był niezbędny jako reset informacji o tonerze w SCX 4521f i chyba w ML-2250 (mogę się mylić) . Fakt że niektóre wersje (D3) mają go a inne nie. Nie oznacza to jednak że nie można go tam założyć :) Miejsce na bezpiecznik mają wszystkie SAMSUNGI z tej serii :)

C.

0
  • #26 01 Wrz 2011 21:27
    reaven22
    Poziom 27  

11111olo napisał:
    Dzwoniłem do Samsunga. Oni na materiały zamienne (tonery) udzielają gwarancji na okres aż 6-ciu miesięcy.
    Jak to usłyszałem to mało z krzesła nie spadłem.
    No cóż. Pozostaje rozwiercenie nitów.

Gwarancja gwarancją i tym zajmuje się producent. Może nawet na miesiąc dać albo i wogóle. Ale mamy jeszcze coś takiego jak niezgodność towaru z umową. A tu kupując na paragon sprzedawca a nie producent ma obowiązek zająć się wadliwym towarem w okresie 2 lat od zakupu. Niepotrzebnie dotykałeś tonera. Na przyszłość idziesz do sklepu z paragonem i muszą wymienić bądź naprawić.

Jeśli sprzedawca będzie się burzył to wystarczy oprzeć się o rzecznika praw konsumenta. Ta instytucja działa całkiem sprawnie i pomaga w takich przypadkach.

0
  • #27 07 Wrz 2011 14:38
    serwisor
    Poziom 29  

To nie jest urządzenie, a materiał eksploatacyjny, więc gwarancja 6 m jest normalna, to jest dokładnie tak jak z bateriami do laptopów, telefonów itd.
    Wszystko zależy od tego jak się używa danego materiału, tak długo wytrzyma.
    Kupując ostatnio nowego Laptopa firmy Sony, Gwarancja jest na 24 miesiące, poza baterią na którą jest 6 miechów.

0
  • #28 07 Wrz 2011 16:04
    reaven22
    Poziom 27  

serwisor napisał:

Kupując ostatnio nowego Laptopa firmy Sony, Gwarancja jest na 24 miesiące, poza baterią na którą jest 6 miechów.

Ja nie piszę o GWARANCJI a o niezgodności towaru z umową. To są 2 zupełnie różne pojęcia. Za gwarancję odpowiada producent a za niezgodność towaru z umową odpowiada sprzedawca. I tu sprzedawca nie ma wiele pola do manewru bo przepisy jasno określają czas 24miesiące. Toner jest towarem takim jak każdy inny.

0
  • #29 08 Wrz 2011 08:03
    rys57
    Moderator

Gdyby Autor tematu chciał o coś jeszcze pytać, proszę o wiadomość na PW. Tymczasem zamykam.

0