Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skacze ping, internet "się zacina".

20 Aug 2011 11:59 5891 7
 • Level 10  
  Witam.

  Ostatnio zawarłam umowę z Netią ("jaki masz drut, taki szybki internet" czy coś w tym stylu). Internet działa szybko, prędkość ściągania od 1,2 - 1,7 mbps.

  Dostałam od Netii modem Asmax AR 901. Nie wiem czy wina leży po stronie modemu, czy też może linii telefonicznej, gdyż często podczas robienia różnych rzeczy np. przeglądania internetu, włączonego GG oraz buforowania filmu na Youtube bardzo często zatrzymuje się buforowanie lub Gadu-Gadu jakby staje, tzn. muszę od nowa się zalogować, żeby widzieć co ktoś do mnie napisał, bo żadne wiadomości do mnie nie przychodzą, a film muszę zatrzymywać i puszczać od jakiegoś momentu, żeby móc oglądać.

  To samo jest jak np. gram w jakąś grę i mam włączony komunikator głosowy(Ventrilo) by porozumieć się z drużyną, to bardzo często(najczęściej przy wczytywaniu mapy lub rundy) Ventrilo też jakby się zacina tzn. nadal pokazuje, że jestem zalogowana, lecz nie słyszę jak ktoś coś mówi, muszę tak samo jak w GG zalogować się od nowa i wtedy dopiero słyszę innych. Ping na Ventrilo skacze w tym momencie do 5000, gdzie normalnie jest ok. 30-50.

  Często mam również problemy, gdy odejdę od komputera i zostawię włączoną grę, to jak przyjdę po minucie lub dwóch gra nadal pokazuje, iż jestem zalogowana, lecz jak coś kliknę pokazuje, że utraciłam z nią połączenie.

  Bardzo mnie irytuje ten problem, bo przy każdym używaniu internetu muszę się denerwować. Nie mogę w spokoju oglądać filmów online, bo nagle się przestaną buforować, zatrzymają i muszę jakby zastopować wczytywanie filmu i nacisnąć start, żeby coś ruszyło.

  Dodam, że gdy miałam stary modem od Netii, prędkość ściągania ok. 130kbps to wszystko działało wzorowo, lecz nie zadowalała mnie szybkość.

  Zauważyłam, że te problemy pojawiają się jak mam włączone kilka rzeczy, np. komunikator i grę, jak mam włączony sam komunikator - wszystko działa wzorowo.

  W domu mam komputer stacjonarny(Win XP) oraz laptop(Win 7) - na obu są takie problemy z internetem.
  Ostatnio byłam u siostry z laptopem, kiedy podłączyłam się do Wi-Fi nic się nie zacinało, więc to najprawdopodobniej nie jest żadna wina karty sieciowej.


  Może to wina konfiguracji modemu lub modem jest zepsuty?
  Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Marcela.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • Level 30  
  Na pewno nie jest to wina modemu, jeżeli chodzi to chodzi.
  Mogła by być jego wina gdyby np. nie chciał się łączyć lub rozłączał połączenie.

  Dodano po 28 [sekundy]:

  No chyba że jest MADE IN PAŃSTWA TRZECIEGO ŚWIATA ;)
 • Farnell IoTFarnell IoT
 • Level 10  
  Reinstalowałam sterowniki do modemu kilka razy - nadal tak samo się dzieje. Resetowałam konfiguracje modemu - też bez skutku.

  Może jakieś propozycje?
 • Level 10  
  Chodziło o tą tabelkę?

  Skacze ping, internet "się zacina".

  Przepraszam, ale jestem zielona w tych sprawach.
 • Level 10  
  Pomoże ktoś?
 • Level 2  
  Odswiezam temat. Mam identyczna sytuacje. Czy to moze byc wina routera? Mam juz go jakis czas :)
 • Level 2  
  wylaczylem antywirusa i pomoglo.