Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1.9 TDi PD AVF, falują obroty, kopci na szaro

20 Sie 2011 14:20 8688 1
 • Poziom 21  
  Witam, mam problem - falują obroty na jałowym biegu. Objaw jest taki jakby silnik chciał zgasnąć. Najbardziej na zimnym silniku, na ciepłym jest lepiej, ale po dłuższym postoju znowu zaczyna falować. Obroty spadają poniżej 800rpm i podnoszą się do właściwych (840-860rpm). Auto pali bez problemu, ładnie ciągnie, jest moc. Korekcje pompowtrysków ładne, tylko podczas falowania zaczynają się zmiany, ale nie przekraczają 1mg.
  Poniżej logi:
  http://vaglog.rtnet.pl/hswg_55061.html
  Jak widać szaleje sterowanie EGRem, i zasysana ilość powietrza. Oczywiście brak błędów na VAGu.

  Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

  Odpowiem sobie sam ;). Ściągnałem wężyk podciśnienia z blaszanej gruszki EGR i obroty są równe i stabilne. Wnioskuję, że padł albo zawór sterujący EGRem (mało prawdopodobne, bo na wyższych obrotach jest OK), albo przepływomierz zawyża masę zasysanego powietrza, tylko dlaczego to robi?
 • Poziom 21  
  Po złożeniu EGRa samochód pracował równo, ale komputer pokazał błąd przepływomierza 17553 - zwarcie do plusa. Jedyne co robiłem, to wymiana filtra powietrza i odłączenie/podłączenie wtyczki od przepływki. Wymieniłem Boscha na odpowiednik Magneti Marelli i teraz wszystko jest tak jak być powinno.

  Nierówna praca była spowodowana niesprawnym przepływomierzem, który zawyżał dawkę powietrza, przez co sterownik za mocno otwierał EGR i silnik dusił się spalinami.