Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodeki,problem z filmami - nietypowy problem.

25 Lis 2004 16:23 1229 8
  • Poziom 23  
    Na moim wysłużonym już Durniu 1200 z systemem XP profesorek,po jakimś czasie filmy zaczęły zwalniać tragicznie,szczególnie przy 24 i 32 bitowej palecie kolorów...:( Obraz jest beznadziejny,przy 16 bitowej palecie i np.1024/768 można w miarę ogladać,ale jakość jest lipna.Wypróbowałem już kilkanaście różnych kodeków i nie ma zmian(teraz mam tylko te niezbędne).Zmieniałem kilkakrotnie karty graficzne i stosowałem różne starowniki - bez zmian.Dodałem 128MB RAM(w sumie 384) instalowałem różne playery i nic...;(.Nie wiem w czym jest problem,procesor w czasie odtwarzania filmu jest zajęty w 100%.Nie mam wirusów ani trojanów.Mój komp.pracuje jako serwer,firewall,antyvir i inne programy do obsługi sieci pracują ,ale ich wyłączenie nie zmienia stanu rzeczy.
    Nie mam pojęcia z czym to może być związane,czy ktoś zagłębiał się w ten temat,żeby dokładnie wiedzieć jakie pliki konkretnie biorą udział w odtwarzaniu plików filmowych(nie licząc playera i kodeków).Reinstalka nie wchodzi w grę.
    Czy problemem mogły być zainstalowane kiedyś(i odinstalowane) kodeki Nimo?? Czym i jak sprawdzić które pliki w danym momencie są używane do odtwarzania??
    Dodam że na próbę zainstalowałem dodatkowego XP'ka i na nim normalnie śmiga wszystko cacy,ale mnie raczej interesuje sam problem - dlaczego tak jest i gdzie leży przyczyna.
    BTW
    Lektor czyta prawie bezbłędnie bez zawieszek...
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Poziom 11  
    To zależy ile procesów działa ci w tle. U mnie przy 40 procesach na P3 1,13 GHz i 512 ramu przy radeonie 9600 filmy tez wolno dzialają. Natomiast ze swojego doświadczenia wiem że najlepiej jest odinstalować wszystkie kodeki i zostawić tylko najnowszego divx w pełnej wersji. I do tego z muzycznych kodeków ac3. W zasadzie przy takim zestawie i ograniczeniu procesów już przy uruchomieniu jakoś działa. Na plynność odtwarzania ma również wpływ rodzaj odtwarzacza. Najlepiej filmy działają mi pod DivxPlayerem.
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Poziom 13  
    I ja dorzuce swoje trzy grosze. W WinXP, jezeli masz duzo programow dzialajacych w tle a chcesz, zeby jakis jeden okreslony program mial wiekszy przydzial procka, naciszkasz 3palce, przecodzisz do zakladki procesy, prawym "myszkowym" przyciskiem na dany proces i ustawiasz priorytet. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    1.Pisałem juz że wyłączanie programów pracujących w tle niczego nie zmienia.Procesy te pochłaniają średnio 15% procesora m.in Winamp,Lanchat,KerioPF,Emule,DUmeter,MBM,Antywir i kilka niezbednych usług...
    2.Zmiana priorytetu programu niczego nie zmienia i nie zmieni,bo jak komp.ma wyciągnąć więcej niż 100% wdajności?? pisałem już o tym - w trakcie odtwarzania procesor jest zajęty w 100% przez odtwarzacz.
    Pisałem także że to nietypowy problem,dzięx za próby podpowiedzi,ale chodzi mi o zagłębienie się w temat,w/w porady już wcześniej sprawdzałem.Mimo wszystko dzięki za próbę pomocy...
  • Poziom 33  
    Mnie się wdaje że to po prostu z powodu bajzlu w kodekach - źle zrobiłeś że próbowałeś wielu na raz. Spróbuj to teraz wszystko odinstalować jakimś programem do czyszczenia rejestru windowsa. Później zainstaluj tylko ffdshow + ac3codec.
  • Poziom 15  
    Miałem podobny problem. Jak po trójpalczastej operacji oglądałem wykres wykorzystania procesora zaobserwowałem dziwny objaw. Normalnie procek wykorzystany był jak u Ciebie w 15, maks 20%. Tylko że co chwilę pojawiały się impulsy, w trakcie których jego wykorzystanie skakało do 85%. I wtedy, zaskoczone tym nagłym spadkiem zdolności obliczeniowych - filmy się zacinały. Odpowiedzialne za to okazały się różne exploity,bo wirusów też nie miałem. Przeskanuj sobie dysk Spy-boot'em i zobaczysz. pozdrawiam :)
  • Poziom 23  
    mirek67
    system czysty jak łza,od dawna używam Ad-Aware i Spy-Bot'a niczego nie "złapałem"... obecnie mam tylko ffdshow i DivX 5.0.5 .Może i faktycznie coś zostało w rejestrze,niedawno czyściłem rejestr programem jv16 PowerTools,usunąłem błędne wpisy itp.ale w dalszym ciągu bez zmian :(
  • Poziom 15  
    W takim razie do sprawdzenia zostaje Ci tylko software. Może jakieś stery gryzą się ze sobą. I nie koniecznie muszą to być te odpowiadające za oglądanie filmów. Pewnie któryś z zainstalowanych programów powoduje ten efekt, skoro na czystym XP wszystko chodzi OK. Zakładam, że instalowałeś tylko system, bez całości oprogramowania, które masz pod starym. Wyjscia są dwa - albo wgrać czysty, zainstalować wpierw wszystko, co kojarzy Ci się z divixami, a potem program, po programie - całą resztę i patrzeć, kiedy przestanie działać. A przestanie na pewno. Albo odinstalowywać, aż do skutku, czyli wykrycia powodu programy spod obecnie kulejącego systemu. To jednak mniej skuteczna metoda, bo skuteczna tak jak dezinstalatory - programów czy windowsa. A jeśli bawiłes się Power Tools'ami, to sam wiesz co w rejestrze zostaje. I pewnie nie tylko tam, bo niektórych DLL'i się też nie odinstaluje. Taka .. mrówcza praca. Miłej zabawy, pozdrawiam :)
  • Poziom 23  
    Miałem podobby przypadek i odkryłem że za tym spowolnieniem ukrywał się xvid.Będziesz miał pewność gdy zainstalujesz na nowo system i nie instaluj xvida.