Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWF 810 ciągle wylewa wodę...

Bacowski 20 Sie 2011 14:39 2299 12
  • #1 20 Sie 2011 14:39
    Bacowski
    Poziom 9  

Witam

Probuje uruchomić pralkę Elektrolux EWF 810 i po włączeniu nie ważne na jaki program nastawię przez cały czas tylko pracuje pompa ( tak jakby przez caly czas wylewala wodę )

Co może być przyczyną i jak to można zdjagnozować ???:cry:

1 12
  • #2 20 Sie 2011 15:43
    peterwolski
    Poziom 20  

sprawdź czujnik poziomu wody

0
  • #3 21 Sie 2011 08:41
    Bacowski
    Poziom 9  

Jak można to sprawdzić - prosiłbym o opis :|

0
  • #4 21 Sie 2011 14:41
    Ardian
    Poziom 12  

Od dołu zbiornika idzie wężyk do hydrostatu sprawdź czy jest drożny najlepiej odepnij go od hydrostatu i dmuchnij będziesz wiedział czy jest zatkany, a w drugą stronę powinien przełączać będzie słychać cykanie.

0
  • #5 21 Sie 2011 18:51
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bacowski napisał:
    Witam

Probuje uruchomić pralkę Elektrolux EWF 810 i po włączeniu nie ważne na jaki program nastawię przez cały czas tylko pracuje pompa ( tak jakby przez caly czas wylewala wodę )

Co może być przyczyną i jak to można zdjagnozować ???:cry:

Czy w czasie tego wylewania wyświetla jakiś błąd , to znaczy ile razy mruga dioda końca programu ? Czy wylewanie następuje od razu po włączeniu pralki do sieci czy dopiero po wybraniu programu i naciśnięciu przycisku start?

0
  • #6 22 Sie 2011 08:09
    Bacowski
    Poziom 9  

Wylewać zaczyna po włączeniu przycisku start.

Dioda końca programu nie mruga za to świeci się ta wyżej.

0
  • #8 22 Sie 2011 10:50
    Bacowski
    Poziom 9  

Co do sprawdzenia hydrostatu to jest ok.

A co do sprawdzenia upływności grzałki i szczotek na silniku to po co mam to robić i jaki jest związek z przedmiotową usterką ???

0
  • #9 22 Sie 2011 11:10
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bacowski napisał:

A co do sprawdzenia upływności grzałki i szczotek na silniku to po co mam to robić i jaki jest związek z przedmiotową usterką ???

No właśnie , jeśli nie wiesz po co to oddaj lepiej pralkę w ręce fachowca .Lub zrób te pomiary o których pisałem.

0
  • #10 22 Sie 2011 19:07
    Bacowski
    Poziom 9  

Właśnie tak się skałda że trochę pracowalem w serwisie adg i nie widzę związku.
    Co prawda było to 14 lat temu :) i sprzęt był trochę inny :) dlatego też grzecznie zapytałem i jeśli nie masz ochoty odpowiadać to nie musisz, ale jeśli już coś odpisujesz licz się z tym że ktoś może chcieć o coś dopytać.

0
  • Pomocny post
    #11 22 Sie 2011 22:04
    phiter
    Poziom 19  

Witaj kolego
    U Ciebie sprawa wygląda tak: albo masz uszkodzoną elektronike (triak podaje cały czas prąd do pompy - mogło się uszkodzić w wyniku zalania silnika pompy) albo jest uszkodzony któryś z podzespołów, o których wspomniał kolega i elektronika automatycznie odpompowuje wodę po wykryciu błędu).
    Jeszcze raz - sprawdź grzałkę megaomomierzem czy nie ma przebicia (przed pomiarem odłącz przewody), wykręć szczotki silnika i sprawdź czy się wysuwają z szczotkotrzymaczy, czy dociskają się do komutatora.

Moderowany przez mrhari:

3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji. Post edytowałem, proszę na przyszłość powstrzymać się od wypisywania bzdur. Ostrzeżenie.

0
  • #12 23 Sie 2011 09:10
    Bacowski
    Poziom 9  

I to jest odpowiedź - z góry dziękuję.

Sprawdzę :)

0
  • #13 24 Sie 2011 11:48
    Bacowski
    Poziom 9  

Pralka naprawiona - wymiana grzałki

DZIĘKUJĘ :)