Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Series HSTNS-PD05 model: DPS-800GB PN:379123-001 jak uruchomić zasilacz?

20 Aug 2011 18:33 16133 7
  • Level 11  
    W jaki sposób uruchomić zasilacz poza serwerem? Zasilacz po włączeniu ma na wyjściu +5V i +3.3V natomiast +12V wymaga prawdopodobnie odpowiednich połączeń wyprowadzeń.
    Poprawiłem TONI_2003.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator
    Witam.
    Oczywiście każdy z nas ma taki właśnie model jak tylko częściowo raczyłeś podać. Resztę w temacie dopisałem sam, ale czy taki właśnie? Gdzie są zdjęcia złącza i naklejki tego zasilacza?
  • Level 11  
    Tabliczka znamionowa:
    Oznaczenia PCB:
    Spodnia strona złącza (piny 1-32):
    Wierzchnia strona złącza (piny 33-64):
    Piny, które udało mi się ustalić:
    1-12;53-64 -> +12V
    35 -> +5V
    36-37 -> +3,3V
    13-24; 26; 38-39; 41-52 -> GND
    25;27 -> NC
    Na pinach 29 i 31 występuje napięcie ok. 5V, które "ściągnąłem" do masy przez 470R. Nie wpłynęło to jednak na tryb pracy urządzenia.
  • Moderator
    Nie wiem, a raczej nie jestem pewny jak ta numeracja ma wyglądać (mogłeś opisać na zdjęciu), ale wygląda na to, że postąpiłeś poprawnie. Tyle tylko, że nachodzi mnie pytanie czy aby na pewno ten zasilacz był sprawny w 100% przed Twymi próbami? Powinieneś dobrze postudiować wiele postów na tym :arrow: Linku, których rozwiązania poniekąd traktują o tym samym co chcesz uzyskać, a jest tam mowa o wielu modelach firm Compaq i HP (to jedno). :D
  • Level 11  
    Skrajne piny są opisane i wyraźnie widać to na załączonych zdjęciach. Podany link już przestudiowałem na samym początku. Niestety najbardziej zbliżony opisany model to: HP Power Supply DPS-600PB/700CB. Ponieważ ma inny rozkład wyprowadzeń nie można zastosować opisanego tam sposobu. Filozofia "ściągania" do masy sygnałów również nie przyniosła rezultatu. Nie jestem pewien czy zasilacz jest w 100% sprawny dlatego poszukuję sprawdzonej metody sterowania.
  • Moderator
    Nie o to mi chodziło, ale mniejsza o to (ja w dwójnasób muszę mieć pewność aby coś Ci sugerować) zatem poddam tylko w wątpliwość porównanie, które przedstawiłeś, a zasugeruję tymczasem inne...
    Moim typem niech będzie Delta model: DPS-750EB A rev 04F zatem sam sprawdzaj. Masz te inne możliwości pomiaru i potwierdzenia pewnych tez na tak lub nie, a ja nie zatem do dzieła. :D
  • Level 11  
    Na innym forum odnalazłem już info jak uruchomić +12V :arrow: Link post881

"short pin 30-31 bottom with pin 34 top, and the PSU starts"
    Niestety nikt do tej pory nie wypowiedział się czy stosując tą metodę udało się wycisnąć z zasilacza deklarowany prąd.

Mam do dyspozycji dwa takie zasilacze i w obydwu przypadkach po przekroczeniu około 16A napięcie gwałtownie spada do ok. 6V. Trudno uwierzyć, że obydwa sa uszkodzone w ten sam sposób jednak jakieś ryzyko istnieje. Dodam, że wyjścia +3,3V i +5V pracują poprawnie przy pełnym obciążeniu.
    Czy ktoś posiada taki zasilacz i jest w stanie go przetestować?
  • Level 11  
    Prawidłowy sposób podłączenia to zwarcie pinu 31 z 34, a 30 z +12V i zasilacz pracuje wówczas z pełną mocą.
    Problem rozwiązany, a temat uważam za zamknięty.