Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie HDMI-HDMI TV-laptop, HDCP

misiejuk 20 Sie 2011 19:22 10545 6
  • #1 20 Sie 2011 19:22
    misiejuk
    Poziom 2  

Witam.
    Mam telewizor JVC LT-32A90BU oraz laptopa z grafiką gf 540m. Telewizor posiada 3 wejścia HDMI, laptop posiada 1. Chciałem połączyć urządzenia kablem HDMI jednak nie wyświetla obrazu. W panelu sterowania nvidii pokazuje mi, że telewizor nie posiada standardu HDCP, jednakże jest to telewizor HD Ready więc, z tego co wyczytałem, musi go mieć.
    Co może być przyczyną ?
    Kabel wykluczam, podłączyłem laptop do innego tv i działało.

0 6
  • #2 20 Sie 2011 22:21
    ironml
    Poziom 11  

Próbowałeś na wszystkich gniazdach tego telewizora? Jaką rozdzielczość ustawiasz w laptopie dla TV? Gdy będzie za duża, obraz może nie być wyświetlany. Ustaw 1280x720 i spróbuj.

0
  • #3 21 Sie 2011 10:37
    misiejuk
    Poziom 2  

Rozdzielczość ustawiłem zalecaną przez panel nvidia, a mianowicie 1920x1080 w standardzie 1080p i przez to nie chciało przesyłać obrazu. W standardzie 1080i przesyła każdą rozdzielczość.
    Teraz mam drugie pytanie:
    Czy jeżeli ustawię na telewizorze rozdzielczość wyższą niż rozdzielczość natywna
    (w instrukcji napisane że 1366x768) to czy wiąże się to z jakimś uszkodzeniem tv czy tylko proporcje itp będą zaburzone ?
    Mam problem także z przesyłaniem dźwięku przez hdmi-hdmi. Jakoś tak trzeszczy i przycina go. Czy jest to wina jakości kabla ?

1
  • Pomocny post
    #4 21 Sie 2011 10:48
    hojlo1
    Poziom 35  

Zacząć od tego:
    Link ;)

0
  • #5 21 Sie 2011 13:22
    misiejuk
    Poziom 2  

Postępowałem wg rad w linku, obraz jest cud-miód, jednak dźwięk dalej nie jest odtwarzany prawidłowo, tnie się, przeskakuje.
    Ponownie sprawdziłem na innym tv i tam jest ok.
    Czy jest możliwe, że standard HDCP jest na obrazie a na dźwięku już nie ? W razie czego mogę dorzucić screeny.

0
  • #6 21 Sie 2011 19:05
    hojlo1
    Poziom 35  

Spróbuj z innym laptopem/komputerem (jak masz możliwość).

Nie można także wykluczyć "uszkodzenia" TV.

Jak to się powtórzy - zgłosić do serwisu , może wystarczy jakieś "update" softu i problem zniknie.

Ps - dzwięk puszczasz w stereo?

0
  • #7 21 Sie 2011 19:29
    misiejuk
    Poziom 2  

Dźwięk puszczam stereo.
    Sprawdzę przy najbliższej okazji z innym laptopem, dzięki za pomoc.

0