Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf III ADY brak zasilania pompy, cewki itd.

szajbus91 20 Aug 2011 19:37 11251 17
 • #1
  szajbus91
  Level 14  
  Witam!

  Jestem w trakcie SWAPa AAM>ADY. Wstawiony silnik 2.0 8v 115km o symbolu ADY, wyjęty z anglika razem z wiązką. W wiązce przedłużałem kostki do: czujnik temp. zasysanego powietrza, przepływomierz, zawór/czujnik? par paliwa, lambda, cewka zapłonowa, czujnik poziomu płynu hamulcowego.

  Problem polega na tym, po przekręceniu zapłonu, nie załącza się pompa paliwa, brak iskry, brak komunikacji z ECU, więcej nie sprawdziłem bo szukałem przyczyny. Napięcie na bezpieczniku 15 (zasilanie elektryki silnika) -jest. Żadnej kostki w skrzynce bezpieczników raczej mi nie brakuje. Cztery kostki białe, masa, stały plus i czerwony kabel zakończony żółtą wtyczką. Może ktoś mi powiedzieć, na którym pinie sprawdzić czy ECU ma zasilanie?

  Sugeruję że brak zasilania, ponieważ nie mogę się połączyć przez interface.
  Druga sprawa, immobilizer. Masa, szaro-biały od ECU, szaro-biały do interface'u, a czarny? Czarny był razem z kostką od czujnika stopu, ale według opisu skrzynki, nigdzie nie jest wyprowadzony a od niego odchodzi jeszcze czarna pojedyncza kostka. Czy immo nie potrzebuje zasilania? Przez Vagcoma z immo też nie mogę się połączyć.

  Proszę o jakieś sugestie, nie wiem już gdzie szukać. Może uwalony komp? Ale przed wyjęciem z samochodu, wszystko działało.
 • #2
  wacekzgor
  Level 15  
  Oprócz bezpieczników w tablicy bezpieczników w samochodzie występują jeszcze bezpieczniku na różnych kablach. Bezpiecznik od pompy paliwowej może również być w przekaźniku włączania pompy paliwowej /na górnej powierzchni obudowy przekaźnika/. Aby złożyć do kupy część instalacji od przekładanego silnika z pozostałą w samochodzie instalacją pobierz schematy od obu modeli. Po kolorach kabli łatwiej dojdziesz gdzie są bezpieczniki na kablach. Schematy można pobrać z:
  http://www.vwmotors.ru/
  Pozdrawiam
 • #3
  szajbus91
  Level 14  
  Bezpieczniki są ok, przekaźnik pompy podmieniany. Złożenie do kupy, polega na wpięciu się w skrzynkę bezpieczników, w wolne miejsca po starej wiązce i spięcie dwóch wtyczek. Czarna i czerwona od wyposażenia wnętrza. Schematy mam, ale i tak się nie przydają. Jedynie nie mam schematu pinoutów złącza ECU.
 • Helpful post
  #4
  wacekzgor
  Level 15  
  Poszukaj w internecie programu < Vivid WorkshopData ATI >, można pobrać xxx dniową wersję; powinno starczyć do zakończenia przekładki, a to co potrzebne można skopiować. Są tam schematy podłączenia komputerów i wiele innych przydatnych informacji. VW stosuje różne komputery; może anglik miał inny komputer.
  Pozdrawiam
 • #5
  szajbus91
  Level 14  
  Fakt... Zapomniałem że mam ten program..

  Okazało się że brak zasilania ECU. Po przestudiowaniu raz enty skrzynki bezpieczników i wiązki kabli- brak przekaźnika nr. 30 który nie występuje w AAM'ie. Znalazłem przekaźnik, JEST napięcie. Ale problem nie ustąpił. Nadal brak odzewu pompki paliwa itd.
  Podpinałem dwa inne komputery, żadnej reakcji. Niestety zapomniałem zabrać interface do warsztatu, więc nie wiem co teraz z komunikacją.
 • #6
  pablomed
  Level 15  
  zacznij od kontroli czy jest stały plus na pin 38 ECU oraz plus po zapłonie na 23 (jest na innym przekaźniku),a że tak zapytam bezpieczniki sprawdzone? A immo?
 • Helpful post
  #7
  TomLib
  Level 19  
  sterownik ADY nie posiada stałego +, na 38 ma pojawić się plus po zapłonie (15), a reszta to schemat do rączki i analizujemy co gdzie brakuje...
 • #8
  szajbus91
  Level 14  
  Po dodaniu przekaźnika 30 plus zaczął pojawiać się na pinie nr. 8. Głównie na nim się skupiałem, bo w.g. schematu odpowiada za zasilanie ECU. Wracam z pracy, więc zaraz zabiorę się za pomiary. Bezpieczniki sprawne. Immo jest niby podpięte. Jeżeli by nie działało to teoretycznie powinien zapalić na 2-3 sekundy.

  A że się tak zapytam.. Co jest pomiędzy plusem ze stacyjki a pinem 38?

  VW Golf III ADY brak zasilania pompy, cewki itd.
 • Helpful post
  #11
  grala1
  VAG group specialist
  Immo nie odcina pompy paliwa.
  Jeżeli dasz rade to sprawdź czy jest kluczowanie wtrysków.
  Coś mi się wydaję że nie dochodzi napięcie na wtryski, pompę i na grzałkę sondy.
  Zobacz czy na pinie 31 pojawia się masa po włączeniu zapłonu (przez ok 2 sekundy).
 • #12
  szajbus91
  Level 14  
  Immo nie odcina, ale komputer nie załącza. Wina była przepalonej ścieżki w skrzynce, przekaźnik był wadliwy. Włożyłem drugi, przelutowałem i żyje. Pompa już działa, jest iskra.

  Następny problem...


  Immo:

  VAG-COM Version: Release 311.2-N

  Control Module Part Number: 1H0 953 257 B
  Component and/or Version: IMMO VWZ3Z0S0228096 V00
  Software Coding: 09600
  Work Shop Code: WSC 00633
  1 Fault Found:
  01176 - Key
  65-10 - Unauthorized - Intermittent  Silnik:

  VAG-COM Version: Release 311.2-N

  Control Module Part Number: 037 906 025 A
  Component and/or Version: SIMOS 4S 1823
  Software Coding: 00000
  Work Shop Code: WSC 00000
  1 Fault Found:
  17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer
  P1570 - 35-00 - -


  Czasami jeszcze się pokaże coś o za słabym sygnale. Dziwne, wszystko pochodzi z jednego samochodu..
  Da się dopisać pluskwę bez podania pinu do logowania do sterownika?
  Czy szukać drugiego kompletu immo i go zadaptować do ECU? Jeżeli jest rozwiązanie, ale lepiej go nie ujawniać, proszę bardzo o PW.
 • #14
  szajbus91
  Level 14  
  Silnik, wiązka, komputer, immo (z kluczykiem). Ewentualnie pomieszałem kluczyk z innymi.. Chociaż w to wątpię, nie zaprzeczam że tak mogło być..
 • #15
  grala1
  VAG group specialist
  Skoro przekładałeś kluczyki to musiałeś przekładać stacyjkę - było tak?
  Jeżeli nie to przyłóż do stacyjki drugie klucze i zobacz czy odpali.
  Jeżeli chcesz dopisać klucz to musisz znać PIN z immo.
 • #16
  TomLib
  Level 19  
  najprościej i w domowych warunkach to chyba emulator immo + szybka adaptacja do ECU :)
 • #17
  szajbus91
  Level 14  
  Stacyjki nie przekładałem. Wydłubałem pastylke z kluczyka. Przykładałem już wszystkie jakie miałem. Czyli musiało się coś popierdzielić.. Jest jakiś godny polecenia emulator, czy jest tylko jeden rodzaj\nie robią różnicy? Mam tylko jeden schemat od "kolegów" ze wschodu..
 • Helpful post
  #18
  grala1
  VAG group specialist
  Allegrowicz "elektronika5" ma emulatory do grupy VAG.
  Może lepiej kupić niż samemu robić.