Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć baze słuchawek doTV?

20 Sie 2011 21:06 2683 15
  • Poziom 20  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem bazy słuchawek bezprzewodowych do tv Samsung UE40C600. Proszę o pomoc i wskazówki. Po podłączeniu do gniazda słuchawkowego odłączają się głośniki wewnętrzne a tego bym nie chciał. Jest gniazdo euro ale to chyba jest wejście. Dziękuje.
  • Poziom 34  
    Jeżeli masz pełne euro to możesz wyciągnąć dźwięk ale zapewne tylko z tv naziemnej, z innych wejść niż antena nie będzie tam sygnału.
  • Poziom 28  
    Podłącz do tych styków w tv

1 - Wyjście Audio Prawy

3 - Wyjście Audio Lewy

4 - Masa Audio
  • Poziom 20  
    Nie rozumie do jakich styków, nie wystarczy podłączyć wtyki.
  • Poziom 34  
    Kolega podał CI numery pinów we wtyku euro.
  • Poziom 20  
    To znaczy że wystarczy zastosować przejściówkę z euro na jack. Ale z tego co widzę w instrukcji to jest wejście euro z magnetowidu i odtwarzacza DVD. Przecież odtwarzacz nie nagrywa więc to chyba nie jest wyjście euro z TV. Chyba że to gniazdo działa w obie strony. Nie bardzo na tym się znam. W zestawie do TV otrzymałem przejściówkę, z jednej strony jest duże plastikowe USB z drugiej euro żeńskie.
  • Poziom 34  
    Pokaż zdjęcie gniazd z tyłu TV oraz ewentualnie ta przejściówkę.

Zapewne masz wyjście optyczne ale będzie do tego potrzebny DAC.
  • Poziom 20  
    Dac cena zaporowa. Co do tego wtyku niby usb, to jest hdmi Pozostaje tylko gn. słuchawek. Czy jest taka możliwość żeby zmostkować styk rozwierający gniazda słuchawek, jeżeli tak, to czy nie będzie przykrych następstw po takiej przeróbce.
  • Poziom 34  
    Można to zrobić, lecz wiadomo gwarancja w sytuacji gdy to nowy TV.

Ja zakupiłem Fiio D3 (150zł), wchodzę optykiem wychodzę analogowo czinczami.
  • Poziom 20  
    Chyba tylko fiio d3 może sprawę załatwić. Mostkować nie będę bo gwarancja.
    Dzięki za rady.
  • Poziom 37  
    Jak się podłączy słuchawki pod eurozłącze bo może nie być dźwięków z źródeł cyfrowych np. hdmi usb itp..
  • Poziom 20  
    I ta kostka rozwiąże problem? Jaką to ma nazwę?
  • Poziom 20  
    Właśnie otrzymałem przejściówkę. Jest wszystko jak opisałeś "jur1", bardzo dziękuję.
    Temat uważam za zamknięty.
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem, wczoraj kupiłem słuchawki bezprzewodowe ;)
    1. czy poprzez tą przejściówkę uzyskamy również dźwięk ze źródeł HDMI, USB, itp. czy jedynie z gniazda antenowego?
    2. rozumiem że podgłaszanie już tylko z poziomu słuchawek?
    3. czy po zastosowaniu Fiio D3 i podłączeniu do gniazda optycznego sygnał z tego gniazda jest podgłaszany pilotem czy jest tam stałe napięcie. Pytam bo w moim tv UE40C6500 w ustawieniach dźwięku jest możliwość przełączania wyjścia głośników z wbudowanych na zewnętrzne a chcę uzyskać taki efekt, że jak leżę wieczorem w łóżku i chcę się przełączyć na słuchawki to żebym mógł zrobić wszystko wyłącznie za pomocą pilota. Co prawda w słuchawkach mam podgłaszanie ale dużo wygodniej byłoby robić to za pomocą pilota tv.

Będę wdzięczny za informacje.