Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Terminal dyskowy i Seagate Momentus 5400.2 120gb

ebasa12 20 Aug 2011 22:11 2323 1
    ebasa12
    Level 12  
    Witam

Mam problem z dyskiem Seagate'a. Otoz przestal kiedys wykrywac dysk, gdyz spalil jeden transil z starej elektroniki. Kupilem sprawna elektronike z identycznym FW. Niestety, co prawda silniczek odpala zgodnie z planem, ale po dluzszym mysleniu nie wykrywa w biosie i pali caly czas czerwona lampka. Kupilem wiec terminal dyskowy na usb z gnd, i tx i rx. Wszystko niby pomyslnie przebieglo z instalacja software, ale stanalem na punkcie odizolowania od stykow glowicy i podlaczenia terminala i kabla zasilania. Mianowicie, gdy odizoluje tekturka z dolnej powierzchni ten prostokat z stykami od elektroniki i chce za ich pomoca dysk uruchomic, wogole nie reaguje - nie wlacza silniczek, a powinno byc tak ze troche powinien pochodzic a potem zatrzymac silnik. Czy to jest wlasciwe styki glowicy, jak nie, to gdzie? Gdy nie robie tego kroku z odizolowaniem i odwrotnie wpinam piny RX i TX na dysk, to w programie putty po zasilaniu dysku caly czas wyskakuja dziwne znaki. Jest jakies rozwiazanie, zeby wkoncu dzialal zgodnie z tym co pisze powyzej (chyba jedyny sposob zeby wykryl przez terminal). Dziekuje za odpowiedz.
    modrih
    Level 20  
    Witam!

Udało sie może coś poradzić w tym temacie? Odnośnie dysków Momentus i terminala?

Czy w ogóle dyski Seagate Momentus mogą być diagnozowane przy pomocy terminala?

Mam dysk Seagate Momentus ST9320325AS 5400.6 320GB

SN: 5VE5D6WP
    FW: 0002BSM1

Czy mogę do niego użyć terminala?