Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP Compaq 615 nie ładuje baterii.

21 Sie 2011 01:50 4038 3
  • Poziom 7  
    Cześć!

Zacznę od tego, że widziałem podobne tematy, jednak u mnie sytuacja jest trochę specyficzna.

Mam taki problem, otóż kilka tygodni temu doszło u mnie do uszkodzenia (jakaś przerwa) końcówki kabla zasilającego. Laptop nie zawsze "chwytał" zasilanie, często migając, a to na w znak odłączenia, a to przyłączenia prądu. Dzisiaj wyszedłem z domu i po powrocie zauważyłem, że laptop jest wyłączony, myślałem po prostu, że się odłączył i bateria się rozładowała. Jakie było moje zdziwienie, gdy po starcie Windowsa (Vista) zobaczyłem, że bateria jest naładowana w 36% i pomimo podłączenia zasilania się nie ładuje. Odłączając wtyczkę, HaPek sam się wyłącza. Zaznaczam, że dioda odpowiedzialna za informację o ładowaniu baterii jest zapalona tylko wtedy, gdy próbuje obudzić lapka, sekundę po podłączeniu zasilania.

W czym może być problem? Bateria się zepsuła, czy może jakiś bezpiecznik przestał działać? A może coś z płytą główną? Gorąco proszę o pomocną informację, bo nie mam póki co jak tego sprawdzić. Bateria i zasilacz są oryginalne.

Dziękuję i pozdrawiam,
    jaitylkoja.

PS dziwne jest to, że bateria jest wykrywana i, że jej stopień naładowania nie jest ~100 lub 0%.

PSS kompletnie się na tym nie znam, co myślicie o tym sposobie, bo nie wiem czy brać go na serio. :)
  • Poziom 34  
    jaitylkoja napisał:
    co myślicie o tym sposobie, bo nie wiem czy brać go na serio

W podobny sposób niektórzy chwalą się o skutecznej naprawie laptopa w piekarniku. Oczywiście nie należy brać na serio podobnych "rewelacji".

Co do usterki - uszkodzenie jest prawdopodobnie w obrębie kontrolera ładowania, a nie w baterii.
    Jeśli się nie znasz na tym, pozostaje serwis.
  • Poziom 7  
    @Vogelek23
    Dziękuję za odpowiedź. Ale jeśli uszkodzenie leży w kontrolerze ładowania baterii, to czy nie powinna bateria być w 100% rozładowana (w praktyce na tyle, aby nie można było włączyć laptopa)?

A czy jest jakieś zagrożenie dla laptopa, gdy trzymam go podpiętego do zasilania?

Odnośnie tematu: bateria jak i sam laptop mają już dwa lata i były cały czas podłączone do zasilania. Ilość ładowań, poprzez samoczynne odłączenia i włączenia była ogromna w ostatnim czasie. Przeczytałem, że jeśli ilość ładowań przekroczy pewna liczbę, EPROM "nie pozwala" ładować akumulatorów. Może w tym tkwi problem? Z drugiej strony bateria też powinna być rozładowana... :?:

PS pewien internauta napisał mi, że to pewnie przetwornica albo mostek na płycie głównej i zalecił jak najszybciej udać się do serwisu, bo mogą wystąpić dużo poważniejsze problemy. Co o tym sądzicie?

Dziękuję za przyszłe odpowiedzi i pozdrawiam,
    jaitylkoja.
  • Poziom 34  
    jaitylkoja napisał:
    pewien internauta napisał mi, że to pewnie przetwornica albo mostek na płycie głównej i zalecił jak najszybciej udać się do serwisu

O ile nie znasz się na naprawach laptopów, wizyta w serwisie będzie słuszną decyzją.
    Dodatkowo, serwis wykona diagnostykę, która jednoznacznie wskaże uszkodzenie.