Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka laser Samsung ML-2010PR bardzo gorący toner.

21 Sie 2011 07:32 2475 5
  • Poziom 21  
    Zainteresowanych proszę o podpowiedz.Jaka temperatura powinna być nad tonerem.Po włączeniu szybko się grzeje prawie parzy. Po włączeniu słuchać od razu wentylator i głośno wentylator pracuje.Mam sondę w mierniku mogę podać temperaturę.Drukarkę dostałem i nie wiem jak było od nowości.Po wyczyszczeniu drukuje dobrze.Przed czyszczeniem zacinał się papier.W pracy mam inny model to tak wysokiej temperatury nie ma.Przejrzałem i przelutowałem zimne luty obie płyty.Może schemacik ktoś podrzuci na Pw. Pozdrawiam !!!
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    nie wiem dokładnie jaka temp. powinna być ale wiem, że ten typ tak ma, w ogóle samsungi stosunkowo szybko mocno się nagrzewają.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Niestety toner potrzebuje dość wysokiej temperatury żeby stopił się z papierem. Dlatego drukarka się nagrzewa. Samsung ma wałek grzejny i w odróżnieniu np. od HP które nagrzewa tylko listwę pod folią w utrwalaczu , trzyma ciepło cały czas. Stąd takie wrażenie że drukarka się przegrzewa. Inną sprawą jest sposób odprowadzania tego ciepła. W niektórych drukarkach obudowa jest lekko ciepła inne ledwo wyczuwalne a inne po prostu gorące. Poza tym drukarka posiada zabezpieczenie termiczne więc bez obaw :) Nic złego się nie stanie . Co najwyżej przepali się termik i rozłączy obwód lampy.

C.
  • Poziom 21  
    Może ma ktoś książkę serwisowa tego modelu i schemat ,żeby sprawdzić zasilacz. To będzie pewność ,że to działa prawidłowo.Dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam !!
  • Poziom 21  
    Dzięki serdeczne za pomoc.Zamykam temat.Pozdrawiam!!!!