Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV Basis, Szyby się samoczynnie zamykają

Alhabor 21 Sie 2011 10:00 2634 9
  • #1 21 Sie 2011 10:00
    Alhabor
    Poziom 11  

Witam,

Samochód to Golf IV Kombi z 2001 roku, silnik 1,4 16v benzyna, wersja wyposażenia basis. Zakupiłem go 2 miesiące temu.
    Od kilku dni zmagam się z problemem polegającym na samoczynnym zamykaniu się szyb w samochodzie. Dzieje się to bez jakiejś reguły, czasem podczas jazdy, czasem na postoju. Po pewnym czasie od uruchomienia samochodu, kiedy szyby już trochę powariują, wydaje się, że problem ustaje. W samochodzie elektryczne szyby są tylko z przodu. Zawsze pierwsza zamyka się prawa potem lewa. Przełączniki kierowcy podczas zamykania nie reagują, natomiast przełącznik pasażera otwierający szybę powoduje jej przytrzymanie.
    Czy jest możliwe że problem powoduje sam przełącznik zwierający np. pod wpływem wilgoci? Czy może jest to poważniejsza usterka związana np. z uszkodzeniem autoalarmu?
    Jestem początkującym użytkownikiem samochodu ale mam nadzieję, że będę mógł usunąć tą usterkę sam.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 21 Sie 2011 10:13
    Ireneo
    Poziom 39  

Podstawowe pytanie to czy to są szyby fabryczne czy dostawka?

• Pomocny post
    #3 21 Sie 2011 10:14
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Popatrz na zamki oraz baryłki w drzwiach. Zamki maja switche ktore w normalnych warunkach po przytrzymaniu kluczyków a zamkach drzwi domykaja lub otwieraja szyby. W twoim przypadku zasniedziala musi byc baryłka, uszkodzony switch lub instalacja na slupku zwarta.

• #4 21 Sie 2011 12:03
    Alhabor
    Poziom 11  

Ireneo napisał:
    Podstawowe pytanie to czy to są szyby fabryczne czy dostawka?

Szyby są oryginalne.

fuelinyourblood napisał:
    W twoim przypadku zasniedziala musi byc baryłka, uszkodzony switch lub instalacja na slupku zwarta.

Zabieram się zatem za poszukiwania w wymienionych miejscach.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #5 21 Sie 2011 13:01
    carot
    Poziom 26  

Alhabor napisał:

Zabieram się zatem za poszukiwania w wymienionych miejscach.

Radze jeszcze sprawdzić, czy sterowniki przy silniczkach szyb nie dostały wody. Częsty objaw w Skodzie Octavii, bo IV-ki jeszcze nie dłubałem w tym miejscu.

Dodano po 2 [minuty]:

fuelinyourblood napisał:
    Zamki maja switche ktore w normalnych warunkach po przytrzymaniu kluczyków a zamkach drzwi domykaja lub otwieraja szyby

Pierwsze słyszę. Switche mają tylko przednie zamki i służą one do wysłania impulsu do centralki centralnego zamka(masło maślane). Natomiast za zamknięcie szyb po przytrzymaniu kluczyka odpowiada moduł komfortu.

• Pomocny post
    #6 21 Sie 2011 14:48
    Ireneo
    Poziom 39  

carot napisał:
    Radze jeszcze sprawdzić, czy sterowniki przy silniczkach szyb nie dostały wody. Częsty objaw w Skodzie Octavii, bo V-ki jeszcze nie dłubałem w tym miejscu.

Octavia ma folię o golf blachę więc ciężko aby moduł dostał wody.
    carot napisał:
    Pierwsze słyszę. Switche mają tylko przednie zamki i służą one do wysłania impulsu do centralki centralnego zamka(masło maślane). Natomiast za zamknięcie szyb po przytrzymaniu kluczyka odpowiada moduł komfortu.

Skoro skodę robiłeś to powinieneś wiedzieć że jednak można zamknąć i otworzyć szyby i zamki tym samym mikroswitchem,oraz to że nie ma oddzielnego modułu zamka i szyb.

• Pomocny post
    #7 21 Sie 2011 14:52
    carot
    Poziom 26  

Ireneo napisał:
    można zamknąć i otworzyć szyby i zamki tym samym mikroswitchem

Przecież nie napisałem, ze nie można
    Ireneo napisał:
    oraz to że nie ma oddzielnego modułu zamka i szyb.

W VW owszem, jest.
    Ale, nie sprzeczam się, auta robię dopiero półtora roku, sporo się jeszcze nauczę. Musze dopiero "dotknąć" problem :)

• #8 29 Sie 2011 18:43
    Alhabor
    Poziom 11  

Nie znalazłem niczego podejrzanego a problem jak na razie znikł... Jeżeli się to powtórzy, będę musiał wówczas szukać dalej. Samoistne ustąpienie usterki wygląda na wynik poprawy pogody.

• Pomocny post
    #9 29 Sie 2011 21:00
    Ireneo
    Poziom 39  

carot napisał:
    Switche mają tylko przednie zamki i służą one do wysłania impulsu do centralki centralnego zamka(masło maślane). Natomiast za zamknięcie szyb po przytrzymaniu kluczyka odpowiada moduł komfortu

Ja zrozumiałem tą wypowiedź że widzisz dwa moduły.
    Nie musisz mieć tego modułu pod kierownicą aby zamknąć szyby,wystarczy moduł w drzwiach(jest on w każdych i odpowiada za zamek szyby lusterka oświetlenie i komunikację),przy czym z tego co kojarzę domknie on wtedy tylko swoją szybę(czyli kierowcy lub pasażera)
    Alhabor napisał:
    Samoistne ustąpienie usterki wygląda na wynik poprawy pogody.

Wykorzystaj pogodę i rozbierz kasetę w drzwiach kierowcy.

• #10 31 Sie 2011 17:24
    Alhabor
    Poziom 11  

Wszystko wygląda w porządku. Co się tylko dało wyczyściłem i problem nie pojawił się od dłuższego czasu. Dziękuję za pomoc, temat zamykam.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME