Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative Inspire T6060 dziwnie przerywają

21 Sie 2011 11:14 5571 16
  • Poziom 11  
    Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z głośnikami 5.1 Creative Inspire T6060.
    Dziwnie się zachowują - tzn. głos słychać normalnie, ale co chwilę jest jakieś "chrapanie", "syczenie", brak basów w subwooferze. Rozkręciłem obudowę i jak poruszam płytą to czasami zaskoczy i basy wracają, niestety na krótką chwilę:cry:
    Aha i jeszcze jedno - podczas słuchania muzyki czasami jest tak, że głos cichnie niemalże do zera i po kilku sekundach nagle powraca do normalnej głośności. Zauważyłem jeszcze, że przy tych "dolegliwościach" mruga dioda od pilota tak jakby przerywało dopływ prądu.

Pomoże ktoś:?:
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Sprawdź kable połączeniowe od karty do wzmacniacza i kabel zasilający, czy nie są gdzieś urwane albo złamane.
  • Poziom 11  
    Kable są ok, nie ma możliwości żeby były urwane ani załamane
  • Moderator Akustyka
    vvirus napisał:
    że przy tych "dolegliwościach" mruga dioda od pilota tak jakby przerywało dopływ prądu.
    Sprawdzał Kolega czy zasilacz jest sprawny ? Być może zimne luty na płytce.
    Fakt, iż po poruszaniu płytką, zaczyna grać, może wskazywać, że coś gdzieś "nie styka".
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Zasilacz sprawny, a jak sprawdzić te zimne luty, bo nie znam się na tym ? :|
  • Moderator Akustyka
    No to, jak Kolega nie wie, jak zlokalizować zimne luty, to jak może mieć pewność, że zasilacz jest sprawny ? Może właśnie tam są zimne luty.
    Zimne luty, lokalizujemy następująco. Zwykle są matowe i/lub, w formie kropli, a nie rozlanego metalu, nie trzymają się płytki.
    Głośniki Creative Inspire T6060 dziwnie przerywają
  • Poziom 11  
    Zasilacz sprawdzałem na innych głośnikach i stąd mam pewność. Co do tych lutów ile by kosztowało +/- u elektronika przelutowanie płytki. I czy jeszcze coś innego może powodować takie usterki?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Ponawiam moje pytanie
  • Poziom 11  
    A co jeszcze może powodować takie usterki? Znając życie elektronik policzy sobie za naprawę połowę wartości samych głośników więc lepiej dołożyć i nowe kupić :|
    Dlatego wolałbym jeszcze sam pokombinować. Czytałem tutaj na forum, że jeszcze coś może być z tranzystorami / kondensatorami? Hmm tylko jakimi?
  • Poziom 36  
    Wyraźnie zostało napisane - gdzieś brakuje styku.

Cytat:
    Znając życie elektronik policzy sobie za naprawę połowę wartości samych głośników więc lepiej dołożyć i nowe kupić

Rzeczywiście, w tym wypadku RACZEJ nie opłaca się tych głośników naprawiać u fachowca (chyba że u znajomego, który policzy mniej) ale przyczyna nieopłacalności jest też inna - głośniki te są bardzo kiepskiej jakości.

Szczerze mówiąc, ciężko trafić na zestaw tego typu głośników komputerowych, które działają dłużej niż parę lat. One są bardzo niskiej trwałości.
    Po kolei padają: cieniutkie kabelki łaczące, potencjometry, kondensatory, zasilacze, głośniki od subwooferów. To jest tak zaprojektowane.
  • Poziom 11  
    Płytka została przelutowana, niestety problem nadal występuje, macie jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 11  
    Problem z samoczynnym "ściszaniem" zniknął, ale teraz przy wyłączonej muzyce bez przerwy słychać takie "chrapanie" jeśli można to tak nazwać. Coś jakby dalekie grzmoty podczas burzy.
  • Poziom 11  
    Odświeżam temat, gdyż problem nadal występuje :( Przy ściszonym dźwięku praktycznie nie da się słuchać muzyki, bo dudnienie zakłóca dźwięki. Gdy nie korzystam z komputera muszę odłączyć zasilanie od głośników, bo najzwyczajniej w świecie nie idzie wytrzymać tego "pierdzenia".