Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen xantia 2.0 tct check engine

crazy_88 21 Aug 2011 11:18 2041 3
    crazy_88
    Level 42  
    Witam mam citroena Xantie 2.0 turbo w benzynie z 1997 roku , mam problem z kontrolką check engine która się zapala na rozgrzanym silniku ;po jakimś czasie gaśnie, byłem na diagnostyce komputerowej w kilku miejscach i jest problem z komunikacją więc nie mogę dojść o co chodzi do tej pory wymieniłem:

-sonde lambde
    -czujnik położenia przepustnicy
    -cewke zapłonową + kable i świece.

dziwnym objawem jest lekkie falowanie obrotów na zimnym silniku czy czujnik halla (czujnik położenia wału) może być potencjalnym problemem?
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak możliwości diagnostyki to pierwszy błąd, którym masz się zająć. Chyba, że sprzęt to fejsiak za 5 zł.
    crazy_88
    Level 42  
    byłem w autoryzowanym serwisie problem jest bardziej z ich strony bo mówili że jest to bardzo nietypowa wtyczka i takiej niestety nie mają ,także nic nie jestem w stanie zrobić. Apropo mojego pytania na co jeszcze mogę zwrócić uwagę?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pojechać do kogoś kto się podłączy nie gadając głupot o wtyczce. Inaczej już możesz zacząć podmieniać pół samochodu na chybił - trafił. Przyczyn zapalenia się tej kontrolki może być wiele. Poszukaj w Google jakie parametry monitoruje Twój sterownik i wywala lampkę to zrozumiesz.