Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

B&S SPRINT 3,75 KM spalanie oleju

jarekstryszawa 21 Aug 2011 13:50 1785 4
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Witam

Mam starszą kosiarkę NAC-a z napędem przednie koła z drugiego wałka wychodzącego z boku silnika nad obudową. Jestem z niej zadowolony ponieważ skoszona trawa wpada do kosza przez otwór na całej szerokości tylnej obudowy i nie ma problemów z blokowaniem przy koszeniu wyższej lub mokrej trawy. Teraz takiej nie widziałem w sklepach, a szkoda...
    Silnik ma już 15 sezonów, odpala na strzała, ale niestety bierze olej i wyraźnie czuć go w spalinach. Czy ewentualna naprawa jest jeszcze ekonomicznie opłacalna? Podejrzewam, że będzie już zużyty układ tłok- cylinder, ale czy są jeszcze jakieś inne miejsca gdzie może zaciągać olej do komory spalania? Jeśli to byłyby jakieś uszczelnienia na zaworach to może warto jeszcze z tym powalczyć.
    User removed account
    User removed account  
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Kosiarka kosi około 8 arów w sezonie (w okresie intensywnego wzrostu trawy co tydzień, potem co 2 tygodnie) swoje zatem zrobiła. W tym czasie miała raz reperowany gaźnik i tyle. Pewnie nowsze modele tyle nie wytrzymają...
    Wymiana samych pierścieni radykalnie nie poprawi sytuacji na starym, zowalowanym cylindrze. Jeszcze zerknę jak przedmuchy do skrzynki korbowej.
    User removed account
    User removed account