Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S SPRINT 3,75 KM spalanie oleju

jarekstryszawa 21 Sie 2011 13:50 1473 4
  • #1 21 Sie 2011 13:50
    jarekstryszawa
    Poziom 19  

Witam

Mam starszą kosiarkę NAC-a z napędem przednie koła z drugiego wałka wychodzącego z boku silnika nad obudową. Jestem z niej zadowolony ponieważ skoszona trawa wpada do kosza przez otwór na całej szerokości tylnej obudowy i nie ma problemów z blokowaniem przy koszeniu wyższej lub mokrej trawy. Teraz takiej nie widziałem w sklepach, a szkoda...
    Silnik ma już 15 sezonów, odpala na strzała, ale niestety bierze olej i wyraźnie czuć go w spalinach. Czy ewentualna naprawa jest jeszcze ekonomicznie opłacalna? Podejrzewam, że będzie już zużyty układ tłok- cylinder, ale czy są jeszcze jakieś inne miejsca gdzie może zaciągać olej do komory spalania? Jeśli to byłyby jakieś uszczelnienia na zaworach to może warto jeszcze z tym powalczyć.

0 4
  • #2 21 Sie 2011 14:14
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Sie 2011 19:08
    jarekstryszawa
    Poziom 19  

Kosiarka kosi około 8 arów w sezonie (w okresie intensywnego wzrostu trawy co tydzień, potem co 2 tygodnie) swoje zatem zrobiła. W tym czasie miała raz reperowany gaźnik i tyle. Pewnie nowsze modele tyle nie wytrzymają...
    Wymiana samych pierścieni radykalnie nie poprawi sytuacji na starym, zowalowanym cylindrze. Jeszcze zerknę jak przedmuchy do skrzynki korbowej.

0
  • #4 21 Sie 2011 19:10
    39006
    Użytkownik usunął konto