Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System domowy audio + 4 różne źródła

korky 21 Sie 2011 15:33 837 7
  • #1 21 Sie 2011 15:33
    korky
    Poziom 13  

Czy ktoś wie przy pomocy jakiego programu mógłbym wysyłać na każde wyjście jack z karty dźwiękowej inną muzykę ?
    Mam sprzęt
    http://www.savinglots.com/lotprod.asp?item=CAA66K

i chciałbym podłączyć wszystkie źródła do karty dźwiękowej komputera i następnie puszczać sobie na poszczególne pomieszczenia różną muzykę...

0 7
  • #2 21 Sie 2011 17:21
    D214d3k
    Poziom 39  

Zakoduj muzykę z 3 źródeł do formatu 5.1 jak dla kina domowego i masz 6 niezależnych sygnałów.

0
  • #3 21 Sie 2011 18:43
    korky
    Poziom 13  

no jest to jakieś rozwiązanie, ale to ma być w knajpie i zmienianie muzyki będzie się odbywać pewnie dość często- każdy barman puszcza swoją, więc chciałbym zapytać czy nie ma szybszego w obsłudze rozwiązania.
    A na marginesie, to jakim programem mógłbym prze konwertować muzykę na 5.1 ?

0
  • #4 21 Sie 2011 19:04
    D214d3k
    Poziom 39  

Dobrze, a czemu 3 różne transmisje muzyki? Masz 3 izolowane akustycznie sale z klientelą o różnych upodobaniach? Uświadom nam o co chodzi wtedy zaproponujemy coś prostego. Jak dla mnie do klubu, pubu.. idealnym rozwiązaniem jest szafa grająca najlepiej z możliwością podpięcia flasha przez klienta. Jeśli muzykę ma serwować braman według upodobania to dajmy mu odtwarzacz mp3 lub transmiter z miksowaniem utworów w który włoży kartę lub pendrive z muzyką na dany dzień. Oba systemy są praktycznie bezobsługowe.

0
  • #5 21 Sie 2011 20:32
    korky
    Poziom 13  

To będzie dość dzika knajpa-galeria więc do wystaw/instalacji możliwe, że nawet będzie rozróżnionych więcej sektorów. Szafy grającej nie sądzę żeby chciał kupić właściciel, skoro ma już sprzęt http://www.savinglots.com/lotprod.asp?item=CAA66K który tani nie jest.
    Do zestawu jest też komputer, bo jest on konieczny do sterowania tym urządzeniem przez port rs232 (konieczny, bo poprzedni właściciel knajpy zachował sobie piloty na pamiątkę), więc nie sądzę też, żeby właściciel chciał kupować 5 odtwarzaczy mp3 skoro komputer i tak już tam będzie stać zawsze.

0
  • #6 21 Sie 2011 21:27
    D214d3k
    Poziom 39  

W takiej sytuacji proponuje dołożenie dodatkowych kart dźwiękowych. To duży wydatek nie jest. Wtedy w panelu będzie można decydować który player do której karty.

0
  • #7 21 Sie 2011 21:52
    korky
    Poziom 13  

hmmm ... ok .. a jeśli ci powiem, że jestem przed zakupem komputera ( ten co jest teraz jest tylko chwilowo) to jaką kartę polecasz ? Musi być "wielo-kanałowa", czy lepiej jednak parę kart (taniej) ? I gdzie dokładnie w windowsie ustawić jaki player na jaką kartę ? Jak sobie sprawdzam na moim komputerze, to w panelu sterowania/dźwięk widzę dwie karty, ale gdzie szukać tych ustawień przydzielających player do karty ? przejrzałem wszystkie ustawienia n.p. windows media player'a i nie znalazłem .

0
  • #8 25 Sie 2011 13:09
    korky
    Poziom 13  

Dziwne, że nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie:

"Multi room audio player"

można tam bez problemu na każdym kanale ustawiać osobną play listę i regulować głośność. Wszystko sprawnie i sensownie.

0