Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy kabel do President Florida helikal 60cm

gremlin1991 21 Aug 2011 16:35 1544 8
Przewód Toplex
    gremlin1991
    Level 10  
    Witam z biegiem czasu mój znajomy chce wymienić i schować kabel pod tapicerką, czy ta czynność rozstroi antenkę? chodzi o to ze stary kabel jest przetarty w kilku miejscach, a w srodku nawet pogryziony przez psa z tąd sie decyduje na takie coś...
    pozdrawiam czekam na odpowiedzi,
  • Przewód Toplex
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Trzeba zastosować dokładnie tą samą długość kabla i oczywiście kabel 50ohm wtedy dostrojenie powinno zostać jak teraz jest aczkolwiek dla pewności warto sprawdzić miernikiem SWR dla pewności.

Typ kabla np. RG58.
    gremlin1991
    Level 10  
    a mógłby się wypowiedzieć ktoś kto może próbował dokonać takiej operacji?? ostatnio wyczytałem ze można przedłuzyć do dowolnej długosci... :( komu tutaj wierzyć?
  • Przewód Toplex
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Można wydłużyć, ale to już wiąże się z ponownym strojeniem anteny, bo napisałeś czy ta czynność nie rozstroi anteny więc odpisałem że jak zastosujesz tą samą długość to nie rozstroi. Musisz też wiedzieć że pseudo anteny są sztucznie strojone z fabryczną długością kabla.

Ps.
    Wymieniałem już setki razy kable antenowe w mobilach i nie tylko, ale zawsze mam ze sobą miernik SWR.
    gremlin1991
    Level 10  
    Wiec tak kabel jest w orygianale nie ekranowany... co mnie dziwiło. Ekran zapewne pomoże a nie pogorszy...
    A kolejny problem to to ze przewód został przegryziony i pozostały w jednym miejscu tylko szczątki z niego więc nie mam pojecia jakiej długosci mam zastosować nowy zakupione mam 5m. Prośba to mógłby ktoś zmierzyć dokładnie od wtyczki do samej obudowy podstawy... (sam kabel, resztę sobie doliczę...)
    pozdrawiam i dziękuje. Przepraszam za OT
    zezuama
    Level 23  
    gremlin1991 wrote:
    Wiec tak kabel jest w orygianale nie ekranowany...

Będziesz tak dobry i wrzucisz tu fotkę tego kabla ?

gremlin1991 wrote:
    przewód został przegryziony

Ale nie zjedzony?

Załóż te 5m i skracaj jakbyś miał problemy z zestrojeniem.
    gremlin1991
    Level 10  
    Chodziło mi o podwójne ekranowanie (dodatkowo folia), przepraszam wyraziłem sie nie jasno. Zdziwiło mnie to mogliby doinwestować i juz w standardzie dać ten lepszy. :)

Co do tego ile zostało zjedzone nie mam zamiaru sprawdzać...
    zezuama
    Level 23  
    gremlin1991 wrote:
    Zdziwiło mnie to mogliby doinwestować i juz w standardzie dać ten lepszy.

Moim zdaniem do mobila akurat lepszy jest właśnie ten bez folii,
    choćby dlatego że jest mniej sztywny, lepiej się układa itd.
    Oczywiście możesz sobie założyć choćby H1000 czy RG-213,
    ale wtedy weź pod uwagę to że drzwi mogą ci się nie domykać :)
    Zresztą przyjrzyj się parametrowi "minimalny promień wygięcia" dla różnych przewodów
    a sam wyciągniesz odpowiednie wnioski.