Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podgrzewacz e85 w samochodzie na benzyne

21 Sie 2011 20:31 1951 8
  • Poziom 9  
    Witam,auto to peugeot partner 1,4 kfx z 2000r. chciałbym w nim wykonać jakichś najprostszy podgrzewacz e85 coś w stylu grzałki na listwie wtrysków
    albo coś podobnego.Bo na tym paliwie trochę ciężko startuje w chłodne poranki a tez chciałbym w zimie jeździć na etanolu ze względów ekonomicznych,to tez dlatego ten post. Wiem ze istnieje wiele sposobów na zimny start na e85 np.podniesienie ciśnienia na listwie czy tez drugi zbiornik z benzyna,ale to trochę za bardzo skomplikowane.

Generalnie chodzi mi o to jak najszybciej ogrzać ok 100 ml e85 do temp ok 20 stopni Celsjusza w chłodne i mroźne dni,mając tylko 12 V pod ręką.

Jak to jest rozwiązane w autach tylko na to paliwo?

Jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale proszę moderatorów o przeniesienie.
  • Poziom 39  
    Podgrzewany filtr paliwa, występuje w wielu silnikach Diesla. Np. opel astra f.
  • Poziom 9  
    Nie da rady, za daleko od wtryskiwaczy,etanol slabo sie "rozpryskuje" w niskich temperaturach.

podgrzewacz e85 w samochodzie na benzyne

cos takiego by bylo w sam raz ,12a i 12 b na rysunku to cos w stylu swiec zarowych.
    Tylko jak zamocowac swiece w plastikowej listwie wtryskiwaczy?
    I jakies sterowanie do temperatury tych swiec.
  • Poziom 9  
    Nikt nic nie podpowie?
  • Poziom 26  
    Wiesz, można poszukać małej grzałki 12v i wpiąć ją między listwą a doprowadzeniem etanolu. Można to zrobić bardzo blisko listwy(2-3 cm jakby się postarać). No i grzałka gotowa.
  • Poziom 9  
    carot napisał:
    Wiesz, można poszukać małej grzałki 12v i wpiąć ją między listwą a doprowadzeniem etanolu. Można to zrobić bardzo blisko listwy(2-3 cm jakby się postarać). No i grzałka gotowa.

tutaj ktos juz probowal cos takiego i wg mnie mizerne skutki, za dlugo trzeba czekac na odpowiednia temp.A i akumulator tez za dlugo nie pociagnie przy -15-20 stopni.
  • Poziom 26  
    Pozostaje owinięcie listwy przewodem grzejnym.
  • Poziom 9  
    A taki przewod grzejny na 12 volt gdzie znajde.Listwa u mnie jest z jakigos plastiku nie z metalu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Robiłem taki podgrzewacz z dwóch żarówek H4. Działało rewelacyjnie i szybko.