Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Numery zamiast nazw w nadawcy sms - Nokia 5230

Sm0Oke 21 Aug 2011 21:11 2938 7
    Sm0Oke
    Level 2  
    Witam, jak już wyżej wspomniałem posiadam nokię 5230 i mam z nią pewien problem. Gdy ktoś mi wyśle sms'a, to podczas gdy mam go zapisanego w kontaktach (bez początku +48) zamiast jego nazwy w miejscu gdzie powinien być nadawca, widzę tylko numer. Podczas gdy dodam w kontakcie przed numerem +48 i ta osoba wyśle mi sms'a w polu nadawcy mam jego nazwę. Chodzi mi o to czy jest sposób abym nie musiał przed każdym numerem dodawać +48. Dodam że mam angielskojęzyczny telefon jeśli to ważne.
    krz2k
    Level 21  
    Sm0Oke wrote:
    Dodam że mam angielskojęzyczny telefon jeśli to ważne.
    Może to trochę dziwne pytanie ale czy używana karta SIM pochodzi od polskiego operatora?
    Przychodzi mi na myśl w tym przypadku właśnie używanie karty spoza kraju, telefon z taką karta będzie bez kierunkowego kraju rozpoznawać tylko numery telefonów z kraju z którego pochodzi.

Tłumacząc na przykładzie, jeśli miałbyś kartę któregokolwiek z polskich operatorów i zapisał byś w nim jako kontakt numer telefonu z Anglii to przy połączeniu nazwa kontaktu zostanie wyświetlona przez telefon tylko jeśli numer poprzedzisz +44.

Jeśli zaś w telefonie tym używasz polskiej karty to wina problemu może spoczywać w oprogramowaniu telefonu, należałoby wgrać polskie oprogramowanie.
    Sm0Oke
    Level 2  
    Polski operator, telefon też w polsce kupiony. Tylko chodzi o to że z tego co mi koleś w naprawie powiedział to jest walnięty soft, i nie da się wgrać języka polskiego.
    KubaM_94
    Level 13  
    Miałem podobny problem w noki 5200 ale działo się tak wtedy, gdy często zmieniałem karty sim(codziennie jakieś 2 razy). Numer był zapisany w kontaktach, a jak przychodził sms był wyświetlany jedynie numer bez nazwy osoby dzwoniącej.
    krz2k
    Level 21  
    Sm0Oke wrote:
    Tylko chodzi o to że z tego co mi koleś w naprawie powiedział to jest walnięty soft, i nie da się wgrać języka polskiego.
    Możliwe że to taki serwisant albo powiedział Ci tak dlatego że to nie Nokia tylko jakaś podróbka.
    Do zwykłej 5230 sam śmiało wgrasz polski język, czytaj ten temat https://elektroda.pl/rtvforum/topic1836304.html
    Sm0Oke
    Level 2  
    A sprzedają podróbki w salonie plusa? + tego nie mówił serwisant z nokii bo mi unieważnili gwarancje, mówił mi to gość w naprawie u mnie w mieście. Tak po za tym to ona ma trafionego softa prawdopodobnie po tym jak upadła z 3m na kafelki. Wszystko w niej śmiga bardzo dobrze, jedynie ten język.
    staś pytalski
    Level 39  
    Sprawdź w kontaktach jak masz zapisane kontakty, możliwe, że ten sam numer masz zapisany dwa razy pod taką samą bądź pod inną nazwą przez co telefon nie wie jak nazwać np nadawcę sms. Skasuj duble. W ustawieniach książki telefonicznej wybierz pamięć telefonu lub pamięć sim.
    Sm0Oke
    Level 2  
    Problem już rozwiązany, tak jak ktoś wyżej powiedział, trzeba było dodać +48 bo telefon jest anglojęzyczny. Trochę nad tym posiedziałem, ale zrobiłem. Dzięki!