Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - max prędkość 6 Mb - czy napewno ?

Nowak695 21 Sie 2011 22:28 1615 8
  • #1 21 Sie 2011 22:28
    Nowak695
    Poziom 9  

Witam. Kilka dni temu zmieniłem prędkość z 6 Mb na 20 Mb. Zmieniłem ale tylko teoretycznie bo w praktyce nadal mam 6 Mb, po kilku telefonach do netii, dostałem wiadomość, że to max prędkość jaką mogę wyciągnąć na tym łączu, jednak czytałem trochę na ten temat w internecie i znalazłem informacje, że przy 20 Mb, modulacja powinna być ustawiona na ADSL 2+, niestety ja nie mogę tego przestawić i nadal mam G.DMT, czytałem gdzieś, że wina może być po ich stronie i router automatycznie przestawia się na G.DMT. Piszę więc tutaj z pytaniem czy mogę liczyć chociaż na 10 Mb, czy jednak technicy mają rację i max prędkość jaką mogę mieć to 6 Mb. Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Poniżej screen z routera ( TP-LINK W8901G)
    Netia - max prędkość 6 Mb - czy napewno ?

Proszę korzystać z przycisku "Dodaj obrazek", zgodnie z instrukcją zamieszczoną u góry działu. Post poprawiłem. [piterus99]

0 8
  • #2 21 Sie 2011 22:41
    gallus [pl]
    Poziom 31  

A próbowałeś zmienić na sztywno na tego ADSL2+? Choć wygląda, że coś Ci ściemniają i jeszcze nie zmienili na centrali bo jeżeli masz ustawione automatycznie to powinien zsynchronizować się na 20Mb/s

0
  • #3 21 Sie 2011 22:44
    KubaM_94
    Poziom 12  

Czasem tak jest, że coś Ci wcisną co nawet nie będzie działeać jak powinno a Ty musisz za to bulic co miesiąc...

0
  • #4 21 Sie 2011 22:51
    Nowak695
    Poziom 9  

W ustawieniach routera ustawiam ADSL 2+, niestety po połączeniu z internetem i tak wyskakuje G.DMT, a co do ich ściemniania to wiem o tym, chcę się jednak dowiedzieć czy ściemniali wtedy gdy oferowali mi 20 Mb czy teraz gdy mówią, ze 6 to max

0
  • #5 21 Sie 2011 22:57
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Ale jeżeli 6Mb/s to max to chociaż wypadałoby, żeby synchronizował się na 20Mb/s ale wyciągał mniej i tak samo modulacja G.DMT dopuszcza chyba ok. 8Mb/s max więc wątpię że chociaż sprawdzali...

PS No i wg. wyliczeń kalkulatora adsl wg. parametrów ze screena powinno wystarczyć na 20Mb/s.

0
  • #6 21 Sie 2011 23:02
    Nowak695
    Poziom 9  

ok czyli od jutra znowu zaczynam dzwonić, czy na ten problem może mieć jakiś wpływ fakt, że korzystam z linii TP ?

0
  • #7 22 Sie 2011 12:27
    Nowak695
    Poziom 9  

Wysłałem Panu z Netii screena przez czata, ale chyba nie zrobił on na nim większego wrażenia, nadal utrzymuje, że z powodów technicznych zwiększenie prędkości jest nie możliwe, dodał jeszcze, że 20 Mb/s jest osiągalne do 300 metrów od centrali... Powoli tracę nadzieje na to, że uda mi się zwiększyć tą prędkość...

0
  • #8 22 Sie 2011 13:36
    terrade
    Poziom 36  

Nowak695 napisał:
    że wina może być po ich stronie
    Raczej wina po stronie TP, może nie mają kart ADSL2+ na centrali (rzadko) albo konfiguracja nie została zmieniona.

Twój problem to graniczny Margin na upstream i zaniżona synchronizacja. Może mieć tu znaczenie zaniżona moc (żeby unikać zakłóceń), ale raczej nie tu, bo 640 powinieneś mieć. Skoro nie masz to przy opcjach 10 lub 20 Mb/s powinieneś mieć kłopoty ze złapaniem dolnych widełek na upstream (672), co może się zakończyć brakiem synchronizacji (lub jej długimi brakami). Co do downstream to można oczekiwać 14-18 Mb/s.

0
  • #9 23 Sie 2011 17:38
    Nowak695
    Poziom 9  

niestety Netia nadal utrzymuje, że to max linii, chociaż dziś mówili coś o tym ze przełączenie może trwać miesiąc... chyba odpuszczę i zadowolę się tymi 6 Mb/s bo widzę, że raczej nic nie wskóram. Mimo wszystko dziękuję wszystkim za pomoc.

0