Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do zliczania godzin pracy nad projektem. Może być nawet w excelu

21 Sie 2011 22:50 5096 11
  • Poziom 11  
    Witam. Chciałbym stworzyć program (lub skrypt w excelu) zliczający godziny efektywnej pracy przy wytwarzaniu danego elementu. Chodzi mi głównie o to, że pracownik zacznie pracę np 1.01.2012 o godz 9:00 a skończy 3.01.2012 o 12:00. Program mialby wyliczyć godziny potrzebne na wykonanie elementu (czyli odejmować przerwy śniadaniowe) i uwzględniać że firma pracuje w godz. pon-czw: 7:00 - 15:15, a w piątki 6:00 - 14:15. Przerwa śniadaniowa zawsze 10:00 - 10:30. Soboty i niedziele wolne. Z góry dziękuję za pomoc
  • Moderator Programowanie
    Bez przesady :) w Excelu jest to wykonalne. Był nawet całkiem podobny temat, radzę poszukać pod hasłem "Grafik w Excelu". Jedyny problem jaki zauważyłem: 1-01-2012 to święto i do tego niedziela :)
  • Poziom 11  
    Jeżeli komputer ma być przy pracowniku to można mu dać przyciski pracuje/niepracuje/kolejny element itp. Jeżeli jedna centralka zdalnie to można by im dać przełączniki i pociągnąć kable do jakeigoś małego sterowniczka.
    Zaraz chipa do ucha by przyczepiali :)
    Autor pisze o codziennej, półgodzinnej przerwie i jednym dniu w tygodniu o przesuniętych godzinach. Nic na temat "przerwa na pogaduchy", czy wyjście za potrzebą. Chociaż na upartego i to, Np na podstawie ilości wypitych płynów można wyliczyć :D
  • Poziom 11  
    już bez przesady adamas_nt a co jeśli ktoś na kacu przyjdzie? każdy pracownik musi wypełniać kartę kontrolną na której jest data, godz rozpoczęcia pracy jak również zakończenia. Chodzi o to żebym z tych kart mógł wklepać w program i automatycznie wyliczyło mi godz (nie wliczając przerw śniadaniowych i weekendów)
    emil.maciag159 napisał:
    już bez przesady adamas_nt a co jeśli ktoś na kacu przyjdzie? każdy pracownik musi wypełniać kartę kontrolną na której jest data, godz rozpoczęcia pracy jak również zakończenia. Chodzi o to żebym z tych kart mógł wklepać w program i automatycznie wyliczyło mi godz (nie wliczając przerw śniadaniowych i weekendów)

Skoro każdy pracownik podaje tylko, w jakich godzinach pracował, to sprawa weekend-ów chyba sama się rozwiązała...
  • Poziom 42  
    To w Excelu wystarczy zrobić coś na wzór listy obecności. Wyliczenie będzie różnicą pomiędzy godziną zakończenia a rozpoczęcia i sumą tych wyliczeń na przestrzeni miesiąca (lub dłużej). Elementarne operacje + formatowanie komórek w zupełności się sprawdzą.
    Zrozumiałem inaczej :) Pracownik zaczyna coś w czwartek o 9:00, kończy w środę o 13:15. Excel ma policzyć ile to godzin.

Jeden pełny dzień pracy to 7,45 godz. odliczając przerwę. Odejmujemy daty. Od otrzymanej liczby odejmujemy 2 (pierwszy i ostatni dzień) oraz ewentualne święta (jest 11 w roku wyłączając Wielkanoc i Zielone Świątki, które przypadają zawsze w niedzielę), mnożymy przez dniówkę (7,45), dodajemy wyliczone godziny z pierwszego i ostatniego dnia. Trzeba uważać na Piątki (+1 przy do godz. rozpoczęcia, -1 przy godz. zakończenia)
    Jeśli różnica tylko jednego dnia to suma wyliczonych godzin z pierwszego i drugiego dnia (uwaga na Piątek).
    Jeśli w tym samym dniu to różnica godzin minus ew. przerwa

dodano o 22:20
    Jakiś podobny z moich "zasobów", lekko dostosowany. Tylko czy wyniki pasują do założeń?

Program do zliczania godzin pracy nad projektem. Może być nawet w excelu
  • Poziom 11  
    w sumie to właśnie o coś takiego mi chodziło jak na screenie. jakbyś mógł to prześlij mi to na pocztę albo wstaw linka do pobrania
    emil.maciag159 napisał:
    prześlij mi to na pocztę albo wstaw linka do pobrania
    Tak po prostu? A próbowałeś zrobić coś samodzielnie? Instrukcję dostałeś, a kilku bystrych facetów trzyma palce nad klawiaturą, gotowych nieść Ci pomóc...
  • Poziom 11  
    wykorzystałem makra. teraz działa jak należy. temet zamykam