Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie telewizora Samsung 40D6500

Piotr1. 22 Paź 2011 12:04 52215 65
    Siarol
    Poziom 2  
    Witam, wczoraj kupiłem takiego Samsunga ale troszkę mniej cali bo 37 więc się podłączę do tego tematu. Jak zauważyłem niema już grubych instrukcji tylko kilkanaście kartek w książce a reszta elektroniczna w tv.Nie mogę ogarnąć jak zmienić nazwy kanałów. Część kanałów mam w kablówce cyfrowej a część w analogowej ( przełączają nas w całości na cyfrową) Tak jak kolega wyżej napisał nie mam na swoim pilocie przycisku "content" Sortowanie kanałów robiłem poprzez przycisk "smart hub" i dalej ikonka "kanał" na TV.Tam idzie posortować kanały ale nie mogę dojść jak i gdzie zmienić nazwę.Jak ktoś może pomóc z góry thx.
    robczar
    Poziom 10  
    Witam , programy można sortować i ustawiać programem na komputerze SamToolBox 0.8 , ale co do ustawiania programów analogowych coś nie działa
    po wgraniu listy z powrotem do TV, nie jest tak jak na komputerze
    Link
    Programów jest kilka , nie mniej ten najbardziej mi odpowiada i jest ok jak na tym etapie rozwoju ...
    pozdrawiam...
    hojlo1
    Poziom 35  
    robczar napisał:
    ... filmy 3D z pendrive działają bardzo ładnie...

Ten model ma "ciekawą przypadłość":
    Link
    (jest dużo więcej na tamtym forum ...) :(
    stanislaw56
    Poziom 20  
    Witam, ja mam samsunga takiego samego tylko 46cali, kosztował sporo kasy i teraz sie okazuje że samsung nabił nas w butelkę, co można teraz zrobić? Jestem rozczarowany.
    Siarol
    Poziom 2  
    Odnośnie edycji programów itp. testuje właśnie program Channel List PC Editor wersja: 1.01
    do ściągnięcia ze stronki http://wiki.samygo.tv/index.php5/Desktop_applications_list
    Kolega który pisał odnośnie przycisku na pilocie "content" albo ma pilota od wersji "C" telewizorów albo ma model 6500 ale właśnie "C" a nie "D" na moim bynajmniej nie ma tego przycisku. Przetestuje tego tv-ka i jak coś ciekawego napotkam wrzucę tu na forum :)

Edit: Edytowałem w/w programem kanały i wszystko działa idealnie. Mała rada. Ja mam pendrive 16GB musiałem go sformatować w fat32 bo w ntfs-ie nie widział go tv.No i oczywiście można tylko nazwę z 5 znaków zapisać ;)
    Dyzio07
    Poziom 9  
    Ja mam ten TV 4 dni ale dopiero wczoraj odkryłem jak edytować kanały.
    Najpierw SMART potem ikonka KANAŁ i możesz zacząć zabawę z edycją.
    Poustawiałem sobie naziemne od 1 do 13, a wszystkie analogowe usunąłem.
    Teraz TVP1 mam na 1 kanale, a nie na 13, TVP2 na 2 zamiast na 14 itd.
    Internet bardzo muli niestety (mam UPC 25 MB) choć router mam blisko.
    Świetna IPLA i połączenie z komputerem. Zdjęcia ogląda się znakomicie.
    Muszę jednak poszukać dokładnych ustawień, bo obraz jest jakiś taki zbyt nasycony i przebarwiony.
    Mam pytanie: Czy zmiana anteny z szerokopasmowej na kierunkową poprawi jakość obrazu czy nie? Odbieram tylko kanały cyfrowe naziemne.
    stanislaw56
    Poziom 20  
    Jeśli ci nie zrywa obrazu na antenie szeroko pasmowej, to raczej zmiana anteny nie powinna mieć wpływu na jakość odbioru. Jednak jakość odbioru jest gorsza w porównaniu z odbiorem z satelity.
    Dyzio07
    Poziom 9  
    Obrazu mi nie zrywa i wszystko chodzi płynnie.
    Nie wiem jednak jak wyglądałoby to na antenie kierunkowej; może lepiej?
    Sugerujesz, że dobrze byłoby zainwestować w antenę satelitarną?
    Hmm ale podobno ten wbudowany tuner odbiera programy tylko z Astry, a tam jak widzę interesował by mnie tylko EUROSPORT.
    A może jest możliwość odbioru z innych satelit?
    stanislaw56
    Poziom 20  
    Tak, wystarczy przestawić.
    Gaweł17
    Poziom 2  
    Panowie, czy w w/w telewizorze jest podświetlanie krawędzi..? Chodzi mi o te boczne szkło wokół telewizora czy to się świeci? jak tak to jak to się włącza..???
    Dzięki
    Siarol
    Poziom 2  
    @Gaweł17 to nie philips tylko Samsung :)
    markpol5
    Poziom 10  
    Witam serdecznie
    W grudniu kupiłem podobny telewizor a właściwie parametrami taki sam tylko całe są inne bo 37 cali Samsung UE37D6500 i nie mogę znaleźć nigdzie informacji jak połączyć kanały naziemnej telewizji cyfrowej z satelitarną telewizją bo mam to oddzielnie i muszę wchodzić w opcje i zmieniać sygnał nadawania na tel.sat (wtedy mam wszystkie programy co telewizor złapał z anteny satelitarnej) lub cyfr.naziemna (i mam wszystkie programy, które złapał telewizor z anteny DVBT zwykłej) servis mi napisał, że ponoć nie można ich połączyć tak żeby naciskając klawisz w pilocie P^ lub Pv można było skakać po wszystkich kanałach nawet na przemiennie. Co zaś tyczy się samego telewizora wiem, że nie ma FUL HD bo to już ktoś wcześniej napisał, wygląd ładny ale to rzecz gustu, obraz dla mnie super a odbieram telewizję cyfrową naziemną (obraz żyletka jak dla mnie nadajnik 5km w linii prostej) podłączyłem antenę sat do niego (druga antena) i telewizor znalazł mi wszystkie programy z satelity Hot Bird bo na to mam ustawioną antenę (można sobie ustawić antenę na innego satelitę i odebrać inne programy) co prawda nie mam żadnej platformy płatnej ale odbieram następne około 15 bezpłatnych nie kodowanych programów i różnicy w jakości nie widzę między nimi tylko mam problem tak jak napisałem wyżej muszę w menu zmieniać źródło odbioru głos z głośników no może szału nie ma ale to nie jest sprzęt na imprezy multimedialne do słuchania wiadomości i oglądania filmów jako tako (do filmów włączam kino domowe LG zwykłe 5.1 i jest fajnie), przeglądarka z obsługą w pilocie to lepiej się nie męczyć bo szkoda nerwów i internet chodzi ale też szału nie ma bo się długo buforuje i przycina ale mam słaby internet 1M z rutera może jak w styczniu dostanę szybszy "tyle ile łącze puści" będzie lepiej napiszę. Nie wiem czy tu mogę opisywać telewizor ale może ktoś coś ciekawego się dowie. Nie jestem fachowcem ale radzącym sobie z elektroniką użytkownikiem. Pozdrawiam markpol5(malpa)wp.pl
    jacek528
    Poziom 22  
    Witajcie.
    Wczoraj nabyłem ten telewizor.
    Połączyłem go bez problemu z routerem, śmiga milutko, nawet filmy z youtube w HD, ale potrzebne jest stosunkowo szybkie łącze - ja mam 4 megowe (zalecają ponoć ósemkę).
    Poza tym telewizor połączony jest z tunerem Cyfry + i obraz zaskakująco miły :)
    Również i filmy odtwarzane z pamięci zewnętrznej (Pen driva) prezentują się całkiem miło.

Z uwag ... smużenie na czarnym tle ale te częściowo wyeliminowałem luzując śrubki obudowy, a poluzuje je jeszcze bardziej ;)

Po pierwszym dniu muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
    Jędrek i Jola
    Poziom 9  
    ostatnio coś przestawiałem w nim, założyłem konto / nie wiem po co/. Teraz za każdym razem jak go włączam telewizor nawiązuje łączność z internetem, jak to wyłączyć???

Jak rozpoczynamy zdanie?
    [_P_]
    stanislaw56
    Poziom 20  
    Przywróć go do ustawień fabrycznych,i należało by zajrzeć do instrukcji.
    jacek528
    Poziom 22  
    Kolejną zaletą tych telewizorów jest fakt, że pobierając ze strony Samsunga oprogramowanie Allshare można połączyć dowolny komputer po Wi-Fi i mieć dostęp do plików umieszczonych na twardym dysku (zdjęcia, muzyka, filmy) i przeglądać je na telewizorze bez konieczności podłączania jakichkolwiek przewodów :D ... działa świetnie.
    Jestem coraz bardziej zaskoczony możliwościami tego modelu.
    markpol5
    Poziom 10  
    Witam mam pytanko odnośnie nagrywania z telewizora na dysk zewnętrzny a posiadam Samsunga UE37D6500 i za nic w świecie nie mogę nic nagrać na Pendriwa Kingstona 100 G2 16GB telewizor go widzi, odtwarza nagrane zdjęcia i filmy a nic na niego nie nagrywa "urządzenie USB może nie być odpowiednie do nagrywania. Sformatować ?" robiłem format przez komputer i przez telewizor i nic myślałem o jakimś małym dysku zewnętrznym 2,5" (tak mi technicy Samsunga doradzili) ale nie wiem jaki i boję się, że też mogą być takie problemy a to trochę kosztuje 250-300zł trzeba mieć, czy ktoś ma jakieś doświadczenia i propozycje w tym temacie ?
    Jeszcze jedno Kolega Jacek528 pisał o programie Allshare, że fajnie działa itd u mnie po wejściu w Smart Hub a potem Allshare mam "brak podłączonych urządzeń" też nie mogę sobie z tym poradzić żeby był widziany mój laptop będący w sieci bezprzewodowej tak jak i telewizor (który ma łączność przez WiFi).
    Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów może mi w czymś pomóc i poświęcić chwilę to będę wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam Marek :D
    Przepioor
    Poziom 10  
    markpol5 napisał:
    Witam mam pytanko odnośnie nagrywania z telewizora na dysk zewnętrzny a posiadam Samsunga UE37D6500 i za nic w świecie nie mogę nic nagrać na Pendriwa Kingstona 100 G2 16GB telewizor go widzi, odtwarza nagrane zdjęcia i filmy a nic na niego nie nagrywa "urządzenie USB może nie być odpowiednie do nagrywania.

W instrukcji do mojego UE46D8000 jest wyraźnie napisane, że nie można nagrywać na Flash USB. :cry: Zalecają HDD co najmniej 5400 obrotów.
    zbimio
    Poziom 11  
    Witam
    Licze ze w tym miejscu znajdzie ktos kto potrafi wyjasnic mi i pokierowac w sprawie PiP w modelu 6100. Kupujac TV chyba naiwnie sadzilem, ze bedzie mozliwosc ogladajac dowolny kanal bedzie mozna podgladac co "leci" na innych kanalach. W ustawieniach pozycja PiP jest domyslnie nieaktywna /wylaczone/.
    W e-manual wyczytalem, ze obraz PiP jest do uzycia z zewnetrznych urzadzen.
    W jednym z postow wyczytalem tez , ze informacje uzyskane w serwisie tez nie byly prawdziwe. Wiec licho wie jak to jest na prawde ... .
    Jesli PiPa nie da sie uzyc przy ogladaniu TV to jestem zawiedziony. :-(
    Z gory dzieki za odpowiedz/podpowiedz/rade/instrukcje/oswiecenie :-)
    Pozdrawiam - zbig
    markpol5
    Poziom 10  
    Witam

No zakupiłem wreszcie dysk zewnętrzny (to nie reklama ale nie mam jak inaczej zaznaczyć że ten chodzi "Seagate GoFlex 500 GB USB3.0" jak ktoś zna inny dysk i mu chodzi niech pisze żeby nie było że tylko ten) szukałem wiele w necie jakie dyski współpracują z TV i mało jest napisano o dyskach zewnętrznych do TV Samsung UE37D6500 i jemu podobnych a właściwie prawie wcale dla tego napisałem nazwę dysku. Ja też miałem z tym problem ale po kontakcie z sprzedawcą (wielu odpisywało, że nie wiedzą czy ich oczywiście inny dysk będzie chodził) i ustaleniu wiadomych mi parametrów (otrzymanych od serwisu Samsunga obroty min 5400 i USB 2.0) sprzedawca zapewnił mnie, że ten dysk będzie chodzić bo on ma taki przy swoim TV Sony więc kupiłem. Posiada USB 3,0 a jest obsługiwany przez USB 2,0 i 3.0 chodzi super a przyszłościowo jak standardem będzie USB 3,0 to dysk już jest. Wszystko na razie jest super można zaplanować sobie program i godzinę do nagrania i sam nagra nawet przy wyłączonym TV. Jak ktoś ma jeszcze pytania to śmiało, co zaś tyczy się mojego poprzedniego tematu łączenia kanałów: antena satelitarna z cyfrowa antena naziemna dalej ustalam ale z tego co czytam w necie to może być problem chyba, że specjaliści z Samsunga stworzą aktualizację z w/w poprawką, trzeba tylko czekać ale jeszcze się nie poddałem dalej szukam i pytam innych. Pozdrawiam serdecznie Koleżanki i Kolegów. :D

Dodano po 21 [minuty]:

"W instrukcji do mojego UE46D8000 jest wyraźnie napisane, że nie można nagrywać na Flash USB. Crying or Very sad Zalecają HDD co najmniej 5400 obrotów."

Przepioor -tak już teraz wiem ale instrukcja jest tak napisana, że normalny człowiek za wiele z tego nie rozumie albo i może czasem pominie i nie zauważy :cry: wyżej napisałem odnośnie dysku Pozdrawiam serdecznie Kolegę i dziękuję

zbimio -odnośnie PIP-a sam nie wiem i nie bawiłem się żeby nie powiedzieć PIP-ą a chętnie bym się dowiedział. Pozdrawiam serdecznie :D
    zbimio
    Poziom 11  
    No,- własnie ... To dalej musimy czekac z tą PiPą na kogoś mądrzejszego / przystojnieszego od nas, co ma wiekszą wiedzę i doświadczenie :-)
    Wierzę, że tacy są. Szczególnie na Elektrodzie. Już parę razy dzięki życzliwości i empatii ludzi udało mi się rozwiazac sprawy. Ufam, że i PiPny temat też da sie wyjaśnić.
    Pozdrawiam - zbig
    prestig
    Poziom 13  
    Mam ten tv od 3 dni i żałuje że kupiłem ten model. Jeszcze jak przeczytałem ten cały wątek to zupełnie się załamałem.
    1. Wam także przy pierwszym włączeniu SMART od uruchomienia TV, uruchamia się wam bardzo długo. Wczoraj z włożonym pedrivem, czekałem 5 minut na uruchomienie.
    2. Udało mi się podłączyć TV pod wifi, pomogło przestawienie routera o 30 cm. TV pokazuje 2-3 kresek zasięgu, jednak dzisiaj już się nie chce połączyć. Dzisiaj brak połączenia z WIFI, brak możliwości uruchomienia przeglądarki (wcześniej można było ją uruchomić, bez wifi, tylko strona www się nie wyświetlała).
    3. Również problemy miałem z napisami. Te w których czas jest w nawiasach [] nie czyta, musiałem przekonwertować do {}.
    4. Jeszcze nie ściągnąłem filmu 3D, ale to co widzę 3D przez konwersje tv 2D->3D, to wielka kaszana. Muszę się bardzo przyjrzeć żeby zobaczyć 3D, więc wolę bez 3D - nie mam głupich okularów na nosie oraz obraz jest wyraźniejszy, a na pewno jaśniejszy.
    5. Znając życie PIPu niema, tak by dali jakiś przycisk na pilocie i była by ta funkcja dostępna w menu. Podejrzewam że ma za słaby procek żeby wyświetlać dwa kanały cyfrowe jednocześnie (wnioskuje to po działaniu smart).

6 .Orientuje się ktoś jak z resetować ten TV, żeby wyzerować wszystko od nowa (kanały, smart, itp).
    jacek528
    Poziom 22  
    Hmmm, mi HUB odpala się natychmiast
    Po WiFi śmiga cały czas bez problemu.
    Konwersja obrazu z 2D do 3D z całą pewnością nie da Ci obrazu takiego, jaki jest w oryginale.
    A aby zresetować do ustawień fabrycznych, wystarczy sięgnąć do instrukcji obsługi i doczytać.

Ale dość tego narzekania, według mojej oceny, telewizor ten jest godny uwagi.

Teraz pytanie do tych, którzy wiedzą coś więcej o możliwościach tych Samsungów.
    Kto z Was używa aplikacji SamyGO, co możecie powiedzieć o jej możliwościach ?
    O ile się doczytałem, pozwala ona nagrywać materiał filmowy na twardym dysku komputera w trybie On Line.
    http://wiki.samygo.tv/index.php5/Main_Page

A w załączniku macie pilota na komputer (aplikacja pod Windows).
    Pozdrawiam
    Cossmo
    Poziom 11  
    Mam ten TV już miesiąc.
    Jestem bardzo zadowolony.
    Gry z PS3 jak dla mnie super po zmianie ustawień w konsoli (na youtube jest o tym sporo).

Dysk Hitachi średnio. Szkoda mi kupować następne i działa mi tylko za pośrednictwem HUBa. Nagrywanie śmiga, ale nie jest dla mnie ważna funkcja.

Muzyka z tuba.fm (szkoda, że nie ma logowania) i komputera działa na dobrym poziomie.

Filmy te, ktore miałem przez ten miesiąc działały prawidłowo (foldery z dvd też - tylko bez napisów i menu).

PIPą się nie zachwycam, ale na 90% tak jest w większości TV z jednym tunerem.
    Informacja o jednym tunerze zawsze jest w opisie parametrów nie tylko na stronach www.
    PIP dziala mi na główny obraz z HDMI (czyli konsola lub dekoder UPC lub PC) + "pipka" z tunera z TV. Odwrotnie nie działa co i tak spełnia moje oczekiwania.

Edycja programów - poza analogowymi na PC za pomocą programu na PC, który był wymieniony wcześniej - działa.

WiFi - śmiga wszystko od pierwszego dopuszczenia do sieci (mam tani router).
    Iplex, tvn, ipla itp - bez zacięć. Odległość od routera - 2m.

3D - szału niema, obraz trochę ciemniejszy i efekt jest wyraźniejszy przy widokach, przemieszczających się dużych obiektach. Nie spodziewałem się wodotrysku. W Sony jest podobnie. Najlepsze efekty są w animacjach komputerowych.

WAŻNE - telewizory zużywają dużo więcej prądu podczas pracy w 3D. U mnie do 95W, normalnie około od 42 do 60W przy moich ustawieniach.

Instrukcja jest do bani i kto ją czyta. Prawdziwi faceci dają radę.

Ogólnie oceniam, że to był udany zakup.

Dodano po 12 [minuty]:

Cossmo napisał:
    Mam ten TV już miesiąc.
    Jestem bardzo zadowolony.
    Gry z PS3 jak dla mnie super po zmianie ustawień w konsoli (na youtube jest o tym sporo).

Dysk Hitachi średnio. Szkoda mi kupować następne i działa mi tylko za pośrednictwem HUBa. Nagrywanie śmiga, ale nie jest dla mnie ważna funkcja.

Muzyka z tuba.fm (szkoda, że nie ma logowania) i komputera działa na dobrym poziomie.

Filmy te, ktore miałem przez ten miesiąc działały prawidłowo (foldery z dvd też - tylko bez napisów i menu).

PIPą się nie zachwycam, ale na 90% tak jest w większości TV z jednym tunerem.
    Informacja o jednym tunerze zawsze jest w opisie parametrów nie tylko na stronach www.
    PIP dziala mi na główny obraz z HDMI (czyli konsola lub dekoder UPC lub PC) + "pipka" z tunera z TV. Odwrotnie nie działa co i tak spełnia moje oczekiwania.

Edycja programów - poza kablowymi na PC za pomocą programu na PC, który był wymieniony wcześniej - działa.

WiFi - śmiga wszystko od pierwszego dopuszczenia do sieci (mam tani router).
    Iplex, tvn, ipla itp - bez zacięć. Odległość od routera - 2m.

3D - szału niema, obraz trochę ciemniejszy i efekt jest wyraźniejszy przy widokach, przemieszczających się dużych obiektach. Nie spodziewałem się wodotrysku. W Sony jest podobnie. Najlepsze efekty są w animacjach komputerowych.

WAŻNE - telewizory zużywają dużo więcej prądu podczas pracy w 3D. U mnie do 95W, normalnie około od 42 do 60W przy moich ustawieniach.

Instrukcja jest do bani i kto ją czyta. Prawdziwi faceci dają radę.

Ogólnie oceniam, że to był udany zakup.
    Witold5
    Poziom 31  
    Podpisuję się pod tym opisem jak powyżej. Dysk mam Samsunga i śmiga. Do routera mam około 7-8m.
    stanislaw56
    Poziom 20  
    Ja się trochę pomęczyłem i podłączyłem internet kablem, jest o wiele lepiej. Różnica jest widoczna wtedy, kiedy dysponuje się słabym internetem.
    Cossmo
    Poziom 11  
    UE40D6750 - ma mniejszą ramkę, wagę, inną podstawę i wyższą cenę. Nie znalazlem innych różnic na stronie samsunga. Zresztą samsung pomieszał opisy tych dwóch modeli na stronie. Kolejna różnica to , ż nie widać go na allegro a UE40 D6500 jest w dość dobrej cenie.
    michoopro
    Poziom 2  
    Kupiłem dzisiaj ten sam pendrive, sformatowałem pod Windowsem skopiowałem kilka filmów i tu zdziwienie - TV nie wykrywa tego pendrive'a. Za to bez trudu działa na 1 PC i 2 laptopach. Formatowałem go jak FAT32 i jako exFAT, myśląc że może tv nie 'rozumie' exFAT'a, ale nie działa na żadnym.

Sprawdzałem na UE40D6500 i UE40D5500, podobnie oba TV nie widzą starszego Kingstona 1 GB z 2004 roku - w tym przypadku zrzuciłem to na przestarzałość sprzętu.

Karty SD i micro-SD łączone przez przejściówka na USB śmigają aż miło.

Co może być powodem?

markpol5 napisał:
    Witam mam pytanko odnośnie nagrywania z telewizora na dysk zewnętrzny a posiadam Samsunga UE37D6500 i za nic w świecie nie mogę nic nagrać na Pendriwa Kingstona 100 G2 16GB telewizor go widzi, odtwarza nagrane zdjęcia i filmy a nic na niego nie nagrywa "urządzenie USB może nie być odpowiednie do nagrywania. Sformatować ?" robiłem format przez komputer i przez telewizor i nic myślałem o jakimś małym dysku zewnętrznym 2,5" (tak mi technicy Samsunga doradzili) ale nie wiem jaki i boję się, że też mogą być takie problemy a to trochę kosztuje 250-300zł trzeba mieć, czy ktoś ma jakieś doświadczenia i propozycje w tym temacie ?
    Jeszcze jedno Kolega Jacek528 pisał o programie Allshare, że fajnie działa itd u mnie po wejściu w Smart Hub a potem Allshare mam "brak podłączonych urządzeń" też nie mogę sobie z tym poradzić żeby był widziany mój laptop będący w sieci bezprzewodowej tak jak i telewizor (który ma łączność przez WiFi).
    Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów może mi w czymś pomóc i poświęcić chwilę to będę wdzięczny. Serdecznie pozdrawiam Marek :D