Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Behringer PMP2000 + crossover + wzmcniacz

Kubek234 22 Aug 2011 09:59 4108 36
    Kubek234
    Level 16  
    Witam. CZy da sie podlaczyc powermikser BehringerPMP2000 pod crossover? Czy szlo by pozniej podpiac wzmacniacz do subwooferow pod ten powermikser?
    DDN
    Level 31  
    PMP dajesz na nadstawki i sobie regulujesz tam na korektorze jakim ma pasmem grać,wypuszczasz z tego powermixera parę sygnału na crossover i podpinasz go do wzmacniacza na basy,regulacje masz na crossie.
    Kubek234
    Level 16  
    Super że idzie :D Dzięki Wielkie :)

Dodano po 2 [minuty]:

Czy basy zostaną całkowicie odcięte z nadstawek?
    krzysiuc
    Level 25  
    Moment, moment, skoro sumę "obcinasz" to przecież suma, która leci na crossover jest już też obcięta o pasmo subbasowe.
    hirogen
    Level 33  
    No właśnie a czy nie dałoby się crossa wpiąć miedzy Preamp outs (LR) a power amp inputs ? Bo chyba nie ma insertowych wejść przed sama końcówką mocy
    DDN
    Level 31  
    Ale przecie mozesz najprosciej podlaczyc czyli sygnal z jakiego puszczasz muzyke ot cd,laptop,jakis keyboard itp.wpiac w crossover i podac sygnal na ten pmp potem nadstawki i nastepna pare sygnalu odfiltrowana dla basu na wzmacniacz i dwie np.kolumny basowe.
    wolek14
    Level 31  
    Pytanie jest takie - czy wpinając się sygnałem w wejścia "Power Amp Input's" suma przestanie być wysyłana na końcówkę. Jeśli tak to jesteśmy w domu - z wyjść L, R, wychodzimy na Crossover, z niego nadstawki wpinamy do wejść Power Amp Input's, a basy wiadomo...
    http://www.player.rs/products/3086.g4d00a4340499d.jpg
    Kubek234
    Level 16  
    Te wejscia Power amp input sluza do podlaczenia mikera tak pisalo w instrukcji tyle wiem

Dodano po 3 [godziny] 59 [minuty]:

To więc jak to podłączyć żeby odcięło całkowicie basy z nadstawek? Jak ustawić ten crossover? Jak w ogóle podłączyć ten crossover jakimi kablami?
    krzysiuc
    Level 25  
    Kolego DDN czy nagłośnienie służy tylko i wyłącznie do grania imprez na "empetrójkach"? Czy to jest dział nagłośnienie estrada czy nagłośnienie klub? Trzeba tutaj, powtarzam trzeba brać tutaj pod uwagę pracę na koncertach i innych sztukach LIVE. Kolego Kubej234 musisz po prostu wszystkie nasze kombinacje sprawdzić, bądź wyciągnąć na przedni panel, przerabiając tym samym sprzęt, wejście na końcówki mocy.
    Kubek234
    Level 16  
    Dobrze sprawdze tylko powiedzcie mi jakie mam przewody użyć aby to móc podłączyć
    Kubek234
    Level 16  
    Ok. dzieki zapomnialem sie spytac jesjednej rzeczy czy kolumna NAW SHR1100 ma mie ć8ohm czy 4Ohm wzmaniacz proline 3000
    wolek14
    Level 31  
    8Ohm. Przy 4Ohm ten wzmacniacz ma 1500W, a zalecana przez NAW to 1400. Co prawda przy rozsądnym użytkowaniu nic mu się nie powinno stać, ale 1100W i tak Ci wystarczy.
    Kubek234
    Level 16  
    A ja slyszalem od dj ze powinno sie mieć mocniejszy wzmacniacza od suba żeby móc lepiej kontrolowac glosnik. Tam to to było pomylka chodzilo mu o nadstwaki. A tak po za tym to przy jakich Ohmach glosnik basowy gra najlepiej przy 4Ohm czy przy 8ohm.
    wolek14
    Level 31  
    Quote:
    A ja slyszalem od dj ze powinno sie miemocniejsze suby od wzmacniacza

Pozdrów go od nas:)
    Kubek234
    Level 16  
    To brać ten co ma 8Ohm? Na pewno?
    Kubek234
    Level 16  
    Powie mi Pan dlaczego mam wybrac 8Ohm a nie 4?
    Luke15
    User under supervision
    Bo w sumie to bez większej różnicy. Biorąc paczki 4R wzmacniacz odda więcej mocy, natomiast przy paczkach 8R odda jej teoretycznie o połowę mniej więc będzie ciszej grało. Natomiast jeśli chodzi o konfigurację sprzętu, to dają one nieco więcej możliwości np. spięcia 2szt. razem co da 4R i pod jeden mocny koniec.
    Kubek234
    Level 16  
    tak tylko ze ja sobie nie kupie 4 subow tylko 2. Chodzilo Panu o to aby spiac dwa suby na jeden kanal prawda? Mogą w ogole grac 2 nadstawki na 8ohm a suby na 4Ohmach?

http://www.jednostki.adgraf.net/ Proszę nie kaleczyć języka.
    wolek14
    Level 31  
    Kolego Kubek234, poradziłem Ci zakup wersji 8Ohm, gdyż jest to przede wszystkim opcja bezpieczniejsza. W przypadku, gdybyś trafił na wadliwy głośnik, i coś się z nim stało, producent nie uzna Ci naprawy gwarancyjnej, ponieważ podepniesz go pod wzmacniacz mocniejszy od zaleceń producenta (patrz wyżej). Poza tym jestem w 100% przekonany, że te 1100W głośnik wytrzyma, a przy 1500W nie dam takiej gwarancji. Kolejny powód, to jak już ktoś wyżej wspomniał, możliwość konfiguracji zestawu na więcej sposobów, gdyby w przyszłości coś przybyło, lub grałbyś paczkami z tzw. zbieraniny.
    Kubek234
    Level 16  
    Dobra dzieki wybiore te 8ohm.
    Kubek234
    Level 16  
    A czy moglbym podlaczyc Naw Shr1100 pod Behringera Pmp2000 do wejscia Bridge. Bo bym chcial sprawdzic jak gra mniejwiecej. STanie sie cos jak podlacze?
    hirogen
    Level 33  
    Kubek234 wrote:
    A czy moglbym podlaczyc Naw Shr1100 pod Behringera Pmp2000 do wejscia Bridge. Bo bym chcial sprawdzic jak gra mniejwiecej. STanie sie cos jak podlacze?

tak ale tylko ta 1 kolumnę naraz
    Kubek234
    Level 16  
    Tak chce tylko sprawdzic samego suba bez moich nadstawek
    Kubek234
    Level 16  
    czy coś się stanie jak podłączę tego suba pod wejście bridge?

Dodano po 0 [sekundy]:

czy coś się stanie jak podłączę tego suba pod wejście bridge?
    hirogen
    Level 33  
    Nic się nie stanie co się może stać . Jedyne co to sub będzie grał pełnym pasmem bo chyba nie ma wbudowanego crossa ale zawsze można korektorami skręcić średnie i wysokie . Po prostu podłącz cudów się nie spodziewaj bo w mostku na 8 omach ten powermikser daje jakieś 500W więc nie szczególnie dużo.
    Kubek234
    Level 16  
    Ok.. Dzieki. Powiezce mi jesze jedno do jakiego wejscia w kolumnach podlaca sie kabel speakon do in czy do out?
    wolek14
    Level 31  
    One są połączone równolegle, więc obojętnie do którego.
    Kubek234
    Level 16  
    Ok. Jeszcze raz dziękuje.