Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro 1.6 GLI 97 r rozrusznik

22 Sie 2011 11:06 3142 12
  • Poziom 8  
    Witam miałem problemy z rozrusznikiem jak się chciała zapalić to cykał i palił za 10 razem albo w ogóle , zamontowałem rozrusznik prawie nowy i samochód pali ale zdarza się że od czasu do czasu cyka od czego to się może jeszcze robić???
  • Poziom 16  
    Wina elektromagnesu (tzw. cewki). Wina sterowania tej cewki, na czerwonym przewodzie sterowania elektromagnesu masz (bodajże) białą rurkę długości około 12cm. Jest w niej umieszczony bezpiecznik. Centralnie pod akumulatorem tego szukaj. Rozkręć i sprawdż czy tam czysto. Dalej oczyść styki akumulatora. Jeśli masz oryginalne fabryczne ołowiane klemy, zobacz czy zaciśnięte w nich przewody dobrze się trzymają. To samo oczko zasilającego kabla przy elektromagnesie, sprawdż czy pod koszuklą dobrze się trzyma.
    Może to być wina niedokońca ugnitej wiązki zasilającej rozrusznik.

Ogólnie jeśli dajesz głowe za sam elektromagnes, to szukaj w tych miejscach które ci opisałem.
  • Poziom 19  
    Ja bym na początek zamontował przekaźnik rozrusznika. Można też dla własnego spokoju rozebrać elektomagnes i przeczyścić styki zwłaszcza że kopułka włącznika w polonezie jest montowana na śrubki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Koledze chodziło pewnie o złączkę przewodu który idzie na zacisk 51 rozrusznika (faktycznie jest takie coś koło akumulatora) ale to nie jest bezpiecznik tylko złączka. Przeczyścić zawsze warto.
  • Poziom 16  
    A styki klem ,masy ,przewodu plusowego przeczyszczone i zakręcone nowymi nakrętkami?
  • Poziom 8  
    Klemy są w porządku , przeczyściłem wtyczkę koło akumlatora i jutro będę jeździł to zobaczymy jak go dzisiaj kręciłem to było wszystko w porządku.
  • Poziom 8  
    A szczotki wymieniałeś bo nieraz lubią się zaciąć ja bym je sprawdził
  • Poziom 8  
    Kupiłem go prawie nowego i sprawdziłem więc szczotki są dobre.