Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2007 - przypisanie koloru wartości komórkom na podstawie warunków

22 Sie 2011 16:01 4132 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem, muszę utworzyć użytkowy arkusz excela, w którym w jednej tabelce wpisując jednen z parametrów ( parametry 1m, 2m, 1z,2z,(...),6z ) przypisuja sie kolory komórkom znaznaczając, że gdy wpiszę 1m - zaznaczają sie 3 komorki, 2 m - 6 komorek, a kazda liczba przy parametrze z odpowiada ilosci komorek 1z - jedna komorka, 6z - komorek. W tabeli obrazowej powinny byc 2 kolory jeden odpowiadajacy parametrowi m a drugi parametrowi z. Zas w w tabeli w której wpisywane powinny być zmienne nic nie powinno ulegać zmianie jeśli chodzi o wypelnienie. Wszystko po to, zeby obrazowo opisac ile czasu zajmuje dana czynność i czy pozostaje jeszcze czas na zmianie aby nastepną czynność wykonać czy trzeba czekać do następnej zmiany. Próbowałem zrobić to wszystko samym formatowaniem warunkowym lecz jest to niemozliwe, lub też zbyt pracochlonne.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

ngd789
  • Moderator Programowanie
    Trochę sporo reguł, ale do zrealizowania przez formatowanie warunkowe. Jeśli rzeczywiście jest ich na tyle wiele, że "przymuli" przeliczanie arkusza to pozostaje VBA. Raczej prosta procedura warunkowa, zakładając że wartość ma stałą postać ("1z", "126z". Nie "1z", "a126zwr").
  • Poziom 2  
    chyba nie do końca dobrze wyjaśniłem ponieważ wartości które będą wpisywanie to 1m - co odpowiada 3 komorkom z 6, 2m - odpowiada tym samym 6 komorkom z 6, i od 1z do 6z odpowiada tym samym komorkom. Na obrazku jak przedstawilem jedna zmiana odpowiada 6 mozliwym komorkom, calosc ma sluzyc obrazowemu przedstawieniu dla osoby grupujacej pracy ludziom ile mozliwych akcji moze wykonac gdzie dla jednej zmiany przypada 6.
    Excel 2007 - przypisanie koloru wartości komórkom na podstawie warunków
    Pozdrawiam
  • Moderator Programowanie
    ngd789 napisał:
    Na obrazku jak przedstawilem
    Strasznie mały i bardzo przejrzysty ten obrazek :) Wrzuć lepiej plik z przykładem jako załącznik (bez prowizji).
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    W załączniku przykład reguł formatowania warunkowego dla dwóch wartości (1z, 2z), dla kolumny C. Wg wzoru możesz ustawić formaty dla reszty zakresów i pozostałych wartości. Moim zdaniem będzie tego trochę dużo, albo czegoś nie zrozumiałem do końca.

Jeśli tabelki w arkuszu mają stałe położenie, można wziąć pod uwagę zastosowanie makra na Offset'ach...
  • Poziom 2  
    o dzieki wielkie juz sobie poradze dalej :)