Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można zastosować blender na akryl metalik ?

22 Sie 2011 16:56 3235 2
 • Poziom 18  
  Witam. Mam zamiar zrobić na swoim wysłużonym golfie 3 kilka napraw lakierniczych. Ponieważ auto jest już wiekowe, a miejsc korozji jest sporo, chcę zrobić to sam bo nie opłaca się dawać go lakiernikowi ( ze względu na koszty). Nie zależy mi na extra lakierze ale chcę pousuwać rdzę i nałożyć na to nowy lakier (bo czym bym nie pomalował to i tak będzie lepszy efekt wizualny niż widok rdzewiejących bąbli). Oryginalny lakier to czarna perła metalik( LA9V). Ponieważ dorabianie koloru jest nieopłacalne dla mnie, więc postanowiłem naprawiane miejsca pomalować lakierem akrylowym, czarny metalik firmy Deco Color( spray). I tu moje pytanie. Czy na ten lakier można położyć blender, taki jaki się stosuje na bezbarwny lakier po bazie, aby zniwelować różnice ze starym lakierem ? Jeśli można, to czy należy od razu nałożyć blender, po ostatniej warstwie akrylu, czy może należy odczekać , aż przeschnie ?
 • Poziom 26  
  Lepiej przeszlifować całe auto i równo pomalować. Jesli masz kompresor i dobry pistolet, nie powinno cię to drogo kosztować.
 • Poziom 18  
  carot, pewnie tak by było najlepiej, ale już pisałem, że to leciwe auto i chcę jedynie pousuwać miejsca korozji i je ,, przypicować,, w miarę estetycznie i po najniższych kosztach. Wiem, że będzie widoczna różnica ze starym lakierem, ale to mi nie przeszkadza. Chcę jedynie porady, czy na akryl metalik położyć ten blender wyrównujący czy nie ?

  carot napisał:
  Lepiej przeszlifować całe auto i równo pomalować. Jesli masz kompresor i dobry pistolet, nie powinno cię to drogo kosztować.


  Nie dysponuję ani pistoletem, ani kompresorem. Nie mam też dostępu do odpowiedniego pomieszczenia, w którym można by pomalować auto w całości. Prace przygotowawcze do etapu podkład-lakier zamierzam wykonać na zewnątrz, a na samo malowanie wstawię auto na kilka godzin do garażu znajomego, coby owady i wiatr nie narobiły szkód.