Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40/42 cale w kwocie około 2500 zł

czaro9 22 Sie 2011 19:29 3826 13
  • #1 22 Sie 2011 19:29
    czaro9
    Poziom 14  

Witam.
    Jak w temacie. Chcę kupić rodzicom telewizor w rozmiarze 40/42'', kwota ok 2,5 tys.
    Zależy mi żeby miał tuner i mógł odtwarzać filmy z pendrive`a.
    Z grubsza to chyba tyle kryteriów.
    Czy led czy lcd raczej bez różnicy.
    Zastosowanie - kablówka,filmy, w przyszłości może jakaś platforma cyfrowa.
    Z polecanych firm to chyba samsung, sony i nie wiem co jeszcze.

• #2 22 Sie 2011 22:31
    tangofox
    Poziom 14  

Samsung seria 5 i 6 , LG seria 4, 5 - w tej cenie bez problemów znajdziesz modele z zeszłego roku a pewnie i te tegoroczne.

Przykładowo:
    Samsung - UE40D5000 około 2200zł, UE40D5800 około 2500 zł
    LG - 42LE5500 około 2500 zł , 42LV4500 około 2400 zł

Jak poszukasz starszych modeli to pewnie zejdziesz z ceną w okolice 2000 zł

• #3 23 Sie 2011 09:28
    D.C
    Poziom 14  

Zerknij też na sony KDL-40EX500, można go kupić od 2050 złotych jeśli trafi ci się okazja. Jest to lcd z wbudowanym tunerem tak jak chciałeś. Oprócz tego istnieje możliwość korzystania z serwisów online na tym telewizorze.

• #4 23 Sie 2011 13:19
    Michal_rtv
    Poziom 14  

Tak jak kolega wyżej wspomniał. Sony 40EX500 to bardzo chwalony model LCD z podświetlaniem lampowym. Spełni Twoje oczekiwania i nie kosztuje zbyt dużo. Jest to model zeszłoroczny. 100 Hz, Full HD, USB oraz WIFI ready (po dokupieniu modułu wifi za ok 300 zł masz możliwość przeglądania treści online takich jak np Youtube).

• #5 23 Sie 2011 21:28
    sebol*
    Poziom 15  

Michal_rtv napisał:
    WIFI ready (po dokupieniu modułu wifi za ok 300 zł masz możliwość przeglądania treści online takich jak np Youtube).

Przez LAN to samo i nie trzeba wydawać 300PLN. Jest też IPLA i inne serwisy. Można też udostępniać przez sieć filmy/muzykę/zdjęcia z dysku komputera przy użyciu programów DLNA itd.

• #6 23 Sie 2011 22:31
    czaro9
    Poziom 14  

Dzięki za wszelkie porady, zapewne skieruję się w stronę tego soniacza - całkiem chwalebne opinie w necie o nim krążą.
    Pozdrawiam

• #7 23 Sie 2011 22:39
    sebol*
    Poziom 15  

Ten TV (mam go) ma moim zdaniem jedną wadę - jest zbyt powolny (nie wiem jak to wygląda w innych markach/modelach), w sensie przemieszczania się po menu, czy zmiany kanałów. Zmieniasz kanał i czekasz na reakcję ze 2 sekundy. Przemieszczając się po menu odczuwa się opóźnienia... To norma w tym modelu (40EX500) ?

• #8 24 Sie 2011 08:33
    kupiec1
    Poziom 13  

Czy telewizor 40?42 kupić można w plazmie i ta technologia juz odpada.

• #9 24 Sie 2011 11:41
    sebol*
    Poziom 15  

kupiec1 napisał:
    Możesz jaśniej o co CI chodzi ? O jaką technologię ?

• #11 31 Sie 2011 12:20
    czaro9
    Poziom 14  

Witam
    tak jak powiedziałem tak i zrobiłem.
    Przyszedł Sony KDL-40EX500 i właśnie go potestowałem i... jestem w ciężkim szoku!!
    Rewelacja!!
    Nie wiedziałem, że moja kablówka nadaje już sygnał cyfrowy i sporo kanałów w HD, które wyglądają na tym tv cudownie, z tym że ten tv jest u rodziców a mój nie ma tunera i tutaj mam prośbę - polećcie mi co dokupić to mego tv (tuner?) żeby w pełni cieszyć się sygnałem cyfrowym.
    Może być z allegro.
    Mój tv to samsung LE37A551

• #12 03 Wrz 2011 20:31
    kupiec1
    Poziom 13  

sebol* napisał:
    kupiec1 napisał:

Chodziło mi o plazmę, jako przestarzałą metodę monitora.LCD druga z kolei a teraz tylko LED.

• #13 04 Wrz 2011 10:13
    sebol*
    Poziom 15  

LED to tylko rodzaj podświetlenia matrycy LCD...

• #14 04 Wrz 2011 18:26
    kamera
    Poziom 14  

kupiec1 napisał:
    sebol* napisał:
    kupiec1 napisał:

Chodziło mi o plazmę, jako przestarzałą metodę monitora.LCD druga z kolei a teraz tylko LED.

Witam . Ostatnio zauważyłem że na tym forum nadużywa się słowa LED w stosunku do TV z podświetlaniem led . Wydaje mi się że jest to winą zakłamania w marketingu Samsunga który na początku pojawienia się TV LCD z podświetlaniem led reklamował go jako LED TV .Technologia LED istnieje i są to wielkie panele reklamowe np. na stadionach , marketach , ale nie mają one nic wspólnego z LCD z podświetlaniem led , dlatego wkurza mnie nazywanie LCD z podświetlaniem led jako "prawie" LED , to tak jak np. nazwanie bezpiecznika "korkiem" , szlifierki kątowej "boschem" itd. .A tak przy okazji do tanich LCD z podświetlaniem led stosuje sie najgorsze panele LCD co powoduje pogorszenie kątów jak i koloru czarnego w stosunku do porównywalnych modeli ze świetlówkami . A co do plazmy jest to dość droga technologia która zbytnio nie opłaca sie producentom , oni najlepiej nas kroją na prawie "LED" i wpieraniu nam że dopiero teraz odkryli 3D . Ja uważam że za kwotę 2500zł na pewno nie kupisz dobrego TV LCD 40-42 cale z podświetleniem led a już z podświetlenie lampowym na pewno się coś znajdzie , ja bardziej polecam ci plazmę która lepiej sie sprawdzi w warunkach domowych .Według mnie najpierw zwróć uwagę na TV o najlepszej jakości obrazu a póżniej na mało istotne gadżety multimedialne , nie ma idealnego TV multimedialnego , jeden czyta to ale nie czyta tamtego kodeku ,drugi ma problemy z obróbką kodeka mkv i pokazuje pikseliozę w ciemnych scenach (sprawdzone w praktyce ), najlepiej do odtwarzania plików medialnych nadają sie odtwarzacze multimedialne (od około 200 zł np. Asus mini ) o internecie nie wspomnę :D bo radość kończy sie po 2 tygodniach zabawy i ...wracamy do PC:D .Pozdrawiam .
    p.s.
    Dla zainteresowanych przesyłam link do artykułu jak to jest z tym "LED TV"
    http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-marketingowy-czy-zwykle-oszustwo&grupa=art&s=agd

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME