Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa systemu i kłopoty z licejcną, jak uratować dane i naprawić system

22 Sie 2011 20:14 4342 13
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie, mam problem mianowicie. Naprawiałem system, i podczas procedury naprawiania mój inteligentny brat zamiast wpisać cd-key przeleciał dalej, twierdząc że wpisze sobie później. Gdy to zobaczyłem było za późno, Windows się naprawił, jednak nie chce się uruchomić. Podczas ładowania chce aktualizację licencji, bo inaczej się nie włączy, klikam tak, jednak on w tym momencie się zawiesza....
    Moje pytanie co można z tym fantem zrobić?
    1) czy istnieje jakiś sposób żeby to ominąć lub podmienić jakiś plik i uruchomić system,
    jeżeli nie..
    2) czy można jakoś zgrać dane aby ich nie utracić?

3) jak byście sobie poradzili? Na komputerze są ważne dane,

liczę na szybkA odpowiedź. Pozdrawiam.

System:
    Windows XP SP3 Professional
  • Admin grupy komputery
    1-Podpinasz HDD do innego komputera i zgrywasz dane.
    2-Uruchamiasz komputer z płyty LiveCD i kopiujesz dane na zewnętrzny nośnik.
    3-Instalujesz ponownie system z opcją naprawy lub jako kolejny system obok uszkodzonego.

Pkt. 3 stosować tylko, jeżeli HDD jest 100% sprawny.
  • Poziom 15  
    Instalowałem system ponownie z opcją naprawy... wprowadziłem CD-key ale problem pozostał...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    miszarus napisał:
    chce aktualizację licencji

Co chce? Podaj pełny tekst komunikatu.
  • Poziom 15  
    'Wystąpił problem, który uniemożliwił systemowi Windows dokładne sprawdzenie stanu licencji dla tego komputera. Aby kontynuować należy aktywować kopię systemu Winodows w firmie Microsoft. Czy chcesz teraz aktywować system Windows?

NIE>> wyłącza się
    TAK>> zawiesza się na tle pulpitu...(bez ikonek)

USB Nie działają więc pkt.2 odpada
  • Poziom 42  
    1. Jeśli to Vista bez service pack to powinna włączyć się przeglądarka internetowa ze stroną gdzie można kupić licencję albo coś w tym stylu (dokładnie nie pamiętam) na pustym pulpicie. Jeśli to Vista sp1/2, Windows 7 to uruchomi się normalnie (z explorerem itp) z czarnym pulpitem i komunikatami o konieczności aktywacji przy starcie systemu, podczas jego używania i na tapecie pulpitu - mogłem coś pomylić ale z grubsza tak ma się sprawa. W pierwszym przypadku używanie systemu do momentu aktywacji jest niemożliwe (aczkolwiek chyba da się uruchomić explorera i kopiować pliki - pewności nie mam). W drugim używanie systemu jest możliwe (programy działają) ale utrudnione. Napisałeś o pustym pulpicie i tyle - nie pasuje to do żadnej z tych możliwości - dlatego je opisałem - sprawdź jak to dokładnie u Ciebie wygląda.
    2. Dane możesz skopiować podpinając obecny dysk jako podrzędny uruchamiając system z innego (ewentualnie uruchom system z płyty np: Linux live cd albo jakiś pakiet narzędzi).
    3. Dysk należy sprawdzić bo albo nie napisałeś wszystkiego albo opisywany objaw jest objawem problemów sprzętowych.
    4. Tak czy siak klucz przy naprawie systemu powinien zostać przyjęty (o ile oczywiście został użyty prawidłowy nośnik) chociaż Microsoft potrafił tu nabroić (delegalizacja legalnego Windowsa przy błędzie serwera).
  • Poziom 15  
    Tak jak pisałem jest chodzi o Windows XP SP3 Professional. Próbowałem użyć Linuksa z Płyty i przerzucić dane na partycję D:\ i zrobić format na C:\ Jednak nie wiem czemu nie chce kopiować. Oszczędziło by mi to czasu...
    Próbowałem zrobić to sposobem MCSoftu :
    http://support.microsoft.com/kb/914232/pl

Jednak na punkcie powyżej dostaje komunikat -> "ODMOWA DOSTĘPU" I koniec.
    Muszę to dziś jakoś zrobić...może ktoś wpadnie na coś genialnego ;D

PS.Porty USB uszkodzone!
  • Poziom 42  
    Polecam kopię posektorową bo problem wydaje się wykraczać poza problemy legalnościowe. Załatw sobie drugi, nie mniejszy dysk.
  • Poziom 15  
    System jest Legalny.....Zależy mi jedynie na odzyskaniu danych z C:\ bo o te z kolejnej partycji jestem spokojny. Jak to zrobić nie wyciągając Dysku....najlepiej do 00:00 ;]

Dysk jest sprawny.
  • Admin grupy komputery
    Zainstaluj system na partycji D.
  • Poziom 15  
    a dane z partycji d:\ ?
  • Admin grupy komputery
    Skoro dysk sprawny, to im nic nie grozi - system instalujesz, nie musisz formatować partycji.
  • Poziom 43  
    A od czego jest Parted Magic!
    Sprawdź w Gsmart po uruchomieniu tej dystrybucji atrybuty SMART - podaj je na forum do analizy lub sam oceń.
    S.M.A.R.T. Technologia monitoringu i raportowania stanu dysku
    Później po analizie wartości parametrów SMARTa można pomyśleć o użyciu programu do próby odzysku danych TestDisk (opis)
  • Poziom 15  
    No to cóż..do 23:30 może się uda ;D Zabieram się do instalacji

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Dzięki Wszystkim za pomoc ;D Wszystko już zrobione ;D Dane Uratowane ;D
    No i 3min do północy ;D
    Pozdrawiam.