Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

[Atmega32][BASCOM]Biblioteka a odwrócone wyświetlanie

szefxxx 22 Sie 2011 21:01 1407 2
  • [Atmega32][BASCOM]Biblioteka a odwrócone wyświetlanie

Poziom 20  

Witam serdecznie,

od pewnego czasu uczę się BASCOM na płytce protypowej EvB 4.3.Mam pewien problem z wyświetlaczem od Nokii na pcf8833,konkretniej moduł AND-Graph 132.
    Dlaczego gdy korzystam z biblioteki lcd-pcf8833.lbx obraz nie jest wyświetlany na LCD a gdy użyję lcd-pcf8833br2.lbx to jest wyświetlany odwrotnie(nie była wysyłana do wyświetlacza komenda o inwersji obrazu,wymuszanie braku inwersji bądź inwersji nie zmieniło sprawy) a w przypadku próby wyświetlania obrazków z BGC obraz jest zamazany?.Moja wersja BASCOM to 2.0.5.0@Windows 7 x64.Próbowałem też na paru wcześniejszych wersjach BASCOM bodajrze 1.1.0.9,ale też nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.Wcześniej myślałem iż wyświetlacz zwyczajnie nie działa bo na bibliotece lcd-pcf8833.lbx nie chciał się zainicjalizować,ale okazuje się działa,tylko że są jakieś problemy z wyświetlaniem,których nie rozumiem.
    Posłużyłem się przykładowym programem znalezionym w necie:

Kod: basic4gl
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Prosiłbym serdecznie o jakieś wskazówki lub informacje.
    Przy okazji chciałbym się zapytać czy w tym module opartym o sterownik pcf8833 można sterować joyem po jednym pinie??

pozdrawiam serdecznie,

Szefxxx

0 2
    Poziom 11  

Kiedyś widziałem, że zniekształcony/odwrócony obraz powstaje na nieoryginalnym wyświetlaczu. Jaki masz ten wyświetlacz? Oryginał wyciągnięty z Nokii?

0
    Poziom 20  

Dziekuje za odpowiedz:)
    Nie mam pojecia czy wyswietlacz jest orginalny czy nie.Po prostu kupilem gotowy modul z firmy AND-TECH -AND Graph LinkCzy jest jakas mozliwosc sprawdzenia czy wyswietlacz jest orginalny czy nie??Szczerze to nie rozumiem tez jednej sprawy czemu nie jest nic wyswietlane na bibliotece lcd-pcf8833.lbx a dopiero jest wyswietlane na lcd-pcf8833br2.lbx.Czy gdzies sa dokumentacje do tych bibliotek??

0