Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

¦łuchawki do samsung gt-s5330 jakie

adrianniebudek 22 Aug 2011 23:01 1178 3
    adrianniebudek
    Level 9  
    Witam! Chciałem kupić słuchawki do mojego telefonu do <100zł. Wszystko byloby ok gdyby nie fakt że co jakies dorwe to dziwnie zmienaja mi dxwiek. Kolega ma CREATIVE EP-630 EP i działaja normalnie. Czym się mam kierować dokonuj±c zakupu? (zeby znowu nie wracać sie do sklepu...). Wykluczam uszkodzenie telefonu bo sprawdzalem na kilku fabrycznych (tj takich jak SAMSUNG daje do telefonów) i bylo ok.

z gory dzieki
    PZDR.

Proszę poprawić tytuł oraz tre¶ć na zgodn± z regulaminem p. 3.1.13. /Olek II/
  • Helpful post
    Użytkownik3
    Level 16  
    Miałem ten sam problem z Samsungiem GT-S5330.

Zacytuję odpowiedĽ, któr± dostałem od jednej z firm:
    "Telefony wave maja nowego jack i trzeba pogratulować samsungowi za zamieszanie."

Najpierw kupiłem oryginalny zestaw słuchawkowy minijack do Samsunga. Nie miałem pojęcia, że może nie działać. DĽwięk był zniekształcony, cichy, kiedy włożyło się wtyczkę do połowy to działało normalnie, ale i tak wypadała i przerywało (telefon z tak± wtyczk± może "wariować"). Kiedy naciska się przycisk poł±czenia, to w momencie naci¶nięcia robi się gło¶niej.
    Większo¶ć takich zestawów słuchawkowych ma 3 czarne cięcia na wtyczce.
    Ale np. dĽwięk działał normalnie na słuchawkach do komputera z 2 czarnymi cięciami (chociaż na radiu czasami przerywa).

PóĽniej kupiłem na aukcji jeszcze jeden zestaw słuchawkowy, tym razem specjalnie sprawdziłem, żeby ten model telefonu był w opisie aukcji na li¶cie obsługiwanych modeli. Co się okazało ? Otrzymałem kolejne niepotrzebne słuchawki, po prostu nie s± do tego modelu, wszystkie objawy były identyczne jak wcze¶niej. Sprzedawca mówił, że w hurtowni powiedzieli mu, że działaj± z S5330. Czyli wychodzi na to, że sklepy, a nawet hurtownie nie wiedz± co dokładnie sprzedaj±.
    Teraz kiedy patrzę na oferty w sklepach czy na aukcjach, to widzę pełno takich błędnych informacji, po prostu nikt tego nie sprawdza, tylko kopiuje dalej listę obsługiwanych modeli. Ciekawe ile ludzi tak "wpada". Nie mówię już o problemach ze zwrotem czy kosztami przesyłek (ale to sprzedawca musi upewnić się co sprzedaje i nie może wprowadzać kupuj±cego w bł±d, należy zwrócić wszystkie koszty).

Podsumowuj±c, wygl±da na to, że musz± to być słuchawki z białymi cięciami na mini-jacku, ale nie jestem 100% pewny czy jest to jedyne kryterium.
    adrianniebudek
    Level 9  
    chyba nie o ciecia chodzi bo ja na wtyczce od zestawu mam czarne.

Moderated By Olek II:

3.3. Użytkownik zobowi±zany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora

Użytkownik3
    Level 16  
    adrianniebudek - a ile masz cięć na wtyczce ? 2 (czyli zł±cze TRS 3 kontakty) ? Czy 3 (TRRS 4 kontakty) ? Mi w końcu zadziałał oryginalny zestaw słuchawkowy z 3 białymi cięciami.