Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza Zhaoxin 936D - pytanie

KubeqZ 23 Aug 2011 10:37 3993 4
    KubeqZ
    Level 16  
    Od niedawna przymierzam się do budowy stacji lutowniczej, jednak po kalkulacji kosztów mam wątpliwości czy to się opłaca.. W związku z tym zainteresowałem się ww. stacją i mam pytanie do osób które ją użytkują: Na jak długo starcza grzałka przy używaniu sporadycznym ( kilka godzin w tygodniu ) oraz w jaki sposób zostało rozwiązane zasilanie - transformator (60W ?) czy też zasilacz impulsowy ?
    maz9
    Level 19  
    Zależy co budujesz ale chyba taniej od ciebie zrobili to już chińczycy :)
    Co do pytań to
    - zależy nam na warsztacie pracuje kilka lat al esą tacy co im pracuje kilka chwil na maksymalnej temperaturze ( chodzi o spawaczy mostów bo po coż innego maksymlna temperatura)
    -Trafo

jakbyś coś potrzebował konkretnego to wal na prv chętnie pomogę ew w temacie
    KubeqZ
    Level 16  
    Właśnie wiem że taniej, planowałem kupić toroid, lutownicę Solomona i do tego dorobić sterowanie na jakimś mikrokontrolerze, wychodzi nieco drożej i do tego problem ze znalezieniem/zrobieniem ładnej obudowy.. Gdzieś na tym forum znalazłem informację że mimo 60W to lutownica ma 45 W, możesz to potwierdzić ?
    gremlin2001
    Level 11  
    Mialem model 936D z drugiej reki jaksi czas w uzyciu.

Trafo bylo tradycyjne ( nie impulsowe) zreszta to czuc od razu jak sie wezmie ja do reki po wadze.
    Oznaczenia czy mocy trafa nie bylo ale nie slyszalem zeby byla 45W zamiast 60W

Grot przy sporadycznym uzywaniu starcza na dlugo, ja go niegdy niewymienilem az do sprzedazy lutownicy.

A mowiac sobie wprost model 936D z wyswietlaczem led nowy jest na allegro ponizje 80 zl wiec tez trzeba patrzec rozsadnie i za wiele nie oczekiwac ale do prosty prac polecam.

Warto brac z wyswietlaczem tempatury bo jest tez model 936 bez niego (bez D w oznaczeniu) ale symbolicznie tanszy.

Pozdrawiam
    Bride
    Level 16  
    KubeqZ wrote:
    Właśnie wiem że taniej, planowałem kupić toroid, lutownicę Solomona i do tego dorobić sterowanie na jakimś mikrokontrolerze, wychodzi nieco drożej i do tego problem ze znalezieniem/zrobieniem ładnej obudowy.. Gdzieś na tym forum znalazłem informację że mimo 60W to lutownica ma 45 W, możesz to potwierdzić ?

Tak, w temacie podpiętym tak było napisane.
    I może coś w tym być. Gdzie tak na prawdę jest napisane jaką moc ma grzałka w kolbie lutowniczej? Powiem szczerze, że również miałem tę lutownicę i zamieniłem na inną.
    W sumie także chińską Yihua 937D+, ale za to posiada grzałkę japońską hakko o mocy 50Wat. Można ją kupić jako element zapasowy. Nagrzewa się szybciej niż Zhaoxin oraz nadaje się do Lead Free.
    Pozdrawiam