Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek Husqvarna LT960 napinanie paska.

23 Sie 2011 10:53 16179 13
  • Poziom 13  
    Witam, posiadam traktorek husqvarna lt 960.

od pewnego czasu nie działa mi kosiarka, tzn. pasek jest bardzo napięty, nie wiem dlaczego się tak dzieje. Jakiś czas temu tak się działo więc obspawałem kosiarkę, bo blacha się wyrywała od mechanizmu kosiarki.

Może ma ktoś sprzęt i mógłby mi zrobić zdjęcie od góry kosiarki, jak jest założony pasek, może macie też rady jak dobrze ustawić kosiarkę, żeby koło ze sprężyną odpowiednio mocno się przesuwało?

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    dzieki za odpowiedz.
    Niby mechanizm jest prosty jak drut, jednak póki co mam naprawdę z nim problem.

Cały rok miałem jeden pasek, jednak ostatnio był na tyle luźny (lub cos sie w kosiarce przestawiło), że włączając wajchę od kosiarki nie powodowało załączenie jej.

Wczoraj ściągnąłem kosiarkę i wg mnie: albo sprężyna jest do wymiany bo straciła swoje właściwości naciągu (ale czy to możliwe? ) traktorek z 1993 roku.

albo sprężyna jest zaczepiona do mechanizmu (od strony hamulców kół od paska) i w tym miejscu łączenia jest fasolka do regulacji naciągu. Niestety żeby naciąg ze sprężyną dobrze zadziałał potrzebuje znaczenie więcej przesunąć sprężynę niż jest długość tej fasolki.

Może najlepiej porobię zdjęcia i dokładnie pokaże w czym problem
    Dziękuje i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam!
    Dołączyłem zdjęcia.

W kosiarce jest problem z odpaleniem silnika, gdyż pasek jest za mocno napięty.
    Po prostu, kosisko jest cały czas załączone i rozrusznik nie ma tyle siły.

Wracając do kosiarki : w zółtym kółku zaznaczyłem łapę, która gdy włączam kosiarkę przesuwa się, naciąga pasek, zwalnia hamulce i uruchamia kosiarkę, jednak u mnie ta łapa odbija na tyle słabo że pasek zamiast swobodnie się kręcić ma opór o tą łapę, czyli tak jakby ona nie do końca się przesuwała.
    i do tego służy fasolka (czerwone kółko) odp. za naciąg sprężyny, co za tym idzie za mocniejsze przesunięcie łapy, przynajmniej tak mi się wydaje.
    i teraz czy sprężyna jest przykręcona w fasolce na początku czy na końcu efekt po zamontowaniu na traktorze ten sam.
    ogólnie mechanizm gdy ściągnę kosiarkę chodzi lekko i wydaje mi się dobrze, jednak gdy zamontuje na traktorze, efekt ten sam.

co do paska, pasek jest cały czas ten sam, kupiłem jeszcze drugi i rzeczywiście ten stary był tak o ok. 2cm dłuższy, jednak i jeden i drugi powoduje ten sam efekt.

Nie potrafię sobie z tym poradzić więc proszę o pomoc, sprawa o tyle dziwna, że sprzęt był w serwisie ale oni tez nie potrafili tego zrobić.. .
    kolorem zielonym zaznaczyłem gdzie haczy pasek

Ciekawy jestem bo na łapie są dwa otwory, w jednym jest jeden koniec sprężyny, i obok jest następny otwór. Czy dało by coś gdybym przełożył tą sprężynę? Czy będzie lepszy naciąg, czy może to nie jest do tego?

Traktorek Husqvarna LT960 napinanie paska. Traktorek Husqvarna LT960 napinanie paska. Traktorek Husqvarna LT960 napinanie paska. Traktorek Husqvarna LT960 napinanie paska. Traktorek Husqvarna LT960 napinanie paska.
  • Poziom 13  
    Może dlatego mam te wszystkie problemy. Ale też w sumie inaczej nie mogę zamocować tej łapy, no ale jeszcze dziś popróbuje.
    Czy dobrze rozumiem, że mam przesunąć łapę o ok. 50 stopni w przeciwną stronę ruchu wskazówek na zdjęciu które poprawiłeś?

Najlepiej było by mieć zdjęcie w innym traktorku jak to jest.

Takie podłączenie jak teraz, w tym sprzęcie jest już z 3, 4 lata i zawsze z kosiarką był spory problem (z załączeniem, działaniem, notorycznie zajeżdżał się pasek).

Pisałem nawet do husqvarny polska, jednak nie potrafili dac odp i kierowali tylko do oddziału w Niemczech...
  • Poziom 13  
    Jeśli dobrze zrozumiałem, to właśnie tak po przełożeniu paska by wyglądało, kiedyś tak robiłem i była kolizja paska o łapę, tzn. haczył i nie szło go przesunąć nawet milimetra
  • Poziom 17  
    Też walczę z takim traktorkiem. Tyle, że ja nie mam kosiska.
    Miałem traktorek w częściach i nie bardzo wiedziałem jak poskładać. kupiłem katalog z eBay i dopiero pomału składam.
    Teraz już prawie kończę. Zostało mi trochę części ale wygląda na to, że to jakieś fragmenty zawieszenia kosiska i pługa.
    W przyszłym tygodniu pierwsze odpalenie, chyba szampana trzeba kupić ;)
    Załączam ci fotki z katalogu części, może to ci pomoże.
  • Poziom 17  
    Te pręty ograniczające pasek też przygnij tak aby nie tarły po pasku.
    Ja część to wywaliłem.
  • Poziom 13  
    to w którym kierunku przykręcić mam tą dźwignie?
  • Poziom 17  
    Popatrz dobrze na rysunek.
    Na czerwono dodałem ci części, które cie interesują oraz otwór gdzie powinny być montowane. Tam dochodzi chyba jeszcze część 25 bo wygląda, że idzie razem.

Tak teraz patrze, że zapomniałem o śrubce 29, sprężynie itd ale to juz detal. ;)