Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór amplitunera do kina domowego Denon AVR-1910 & AVR-2308

xander10 23 Sie 2011 11:24 5826 6
  • #1 23 Sie 2011 11:24
    xander10
    Poziom 8  

Witam. Mam problem w wyborze amplitunera czy wiecej czytam na forum tym jestem głupszy. Jedni pisza ze by wziaść jak najnowszy czyli np AVR-1911 a inni ze starszy tylko z wyższej serii 23xx. Drodzy koledzy doradzcie jaki bedzie lepszy wybór. Szczególnie zależy mi na jakości dzwięku w kinie domowym. A najlepiej ze by zestaw obył sie bez subwoffera. Pozdrawiam

0 6
  • Pomocny post
    #2 27 Sie 2011 00:11
    Herethic
    Poziom 28  

Zadajesz pytanie w stylu: "Chciałbym kupić Opla. Lepiej nową Corsę, czy używaną Vectrę?".

"Primo" - nie tylko amplituner decyduje o jakości dźwięku. Bardzo ważne jest, jakie dobierzesz do niego kolumny. Te z kolei poza jakością, muszą być dopasowane do pomieszczenia w którym mają grać. Zależnie od metrażu i upodobań.

"Secundo" - Jeśli Denon (jestem fanem marki), to moim zdaniem z serii 1 (nowy, np. 1911) lub 3 (uzywany, np. 3806). Bez serii 2 -ki.

"Tertio" - Jeśli stawiasz bardziej na kino domowe, ale zamierzasz również słuchać muzyki, najbezpieczniej jest zdecydować się na zestaw z subwooferem aktywnym, który możesz w każdej chwili "dostroić".

" No cóż..." Nie ma niestety "reguły na najlepsze" wzmacniacze, amplitunery, kolumny, itp...
    W kinie domowym dość ważne jest tak zwane "zejście", czyli przyzwoita dynamika przy niskich częstotliwościach, np, rzędu 20-30 Hz. Jeśli "Terminator" grzmotnie czymś powoli o ścianę, powinieneś "poczuć to w żołądku".W muzyce, raczej warto pomyśleć o 40-50 Hz, jako dolnej granicy. Przynajmniej moim zdaniem. Lubię szybki bas (rock, metal, gotyk).

Nowsze amplitunery mają często więcej (nazwijmy to "umownie"), systemów dekodujących dźwięk i obraz. I nieco innych - moim zdaniem - "bajerów". Jeśli jednak za podobne pieniądze kupisz sprzęt używany z "wyższej półki", zyskujesz sporo na jego jakości, coś więc jednocześnie tracąc... Tyle, że pozostaje pytanie - ile procent Twojej rozrywki stanowi np. oglądanie filmów z wypożyczalni, w najnowszej (zazwyczaj dopasowanej również do starszych wersji dekoderów) wersji, a ile... ściągnętych z internetu w HD?

Moim zdaniem, różnica np. pomiędzy AVR 1911, a AVR 3806, sugeruje zdecydowanie wybór tego drugiego "szkodnika" :wink:
    Pozdro.

0
  • #3 27 Sie 2011 00:27
    xander10
    Poziom 8  

Witam, Bardzo dziękuje za odpowiedz. Kolumny mam jak narazie mildtony 80 ale zmienie je pewnie. Moje użytkowanie to 80% filmy a reszta to muzyka z radia itp. A najbardziej zależało by mi na rozwiazaniu bez subwoofera ale jesli bede musiał to zastosuje jamo sub 250.
    A co kolega mi powie o DENON AVR-1910 Ma o wiele bogatszy tylny panel niz 1911. A tego denka 1910 juz kupiłem za 900zł z 2 letnia gwarancja mysle ze nie przepłaciłem i jesli mi nie bedzie odpowiadał to go sprzedam. Tak jak kolega wspomniał nie zawsze ogladam filmy w HD bo jak narazie nie chce mi sie ich sciagadc bo szybciej sciagnac dvix ale wtedy mam tylko stereo lub czasem uda sie sciaganac 5.1. i jestem ciekaw jak w stereo film zagra bez subwoofera? pozdrawiam

0
  • #4 29 Sie 2011 20:54
    dzwiedziu
    Poziom 18  

xander10 napisał:
    A co kolega mi powie o DENON AVR-1910 Ma o wiele bogatszy tylny panel niz 1911.

Ja miałem 1910 przez półtora roku i byłem z niego zadowolony.
    A też jak kolega wyżej, jestem fanem Denona.
    Ale co seria wyżej to biedniejszy ten panel tylni.

xander10 napisał:
    jestem ciekaw jak w stereo film zagra bez subwoofera?

Wszystko zależy od pomieszczenia i możliwości kolumn.
    Ja mam dali concept 6 na frontach. Muzyki słucham tylko w stereo i nigdy nie narzekałem na brak niskich rejestrów.
    Obecnie przesiadłem się na 2311.

0
  • #5 30 Sie 2011 00:04
    xander10
    Poziom 8  

Witam. No niestety co seria to biedniej z tyłu ale może mi pan powiedziec jaka jest różnica w dzwięku miedzy 1910 a tym co pan ma?

0
  • #6 30 Sie 2011 17:33
    dzwiedziu
    Poziom 18  

xander10 napisał:
    jaka jest różnica w dzwięku miedzy 1910 a tym co pan ma?

Avr-2311 ma parę wat więcej i mnie się wydaje, że gra "wyraźniej".
    Ale to tylko moje odczucie. Jeszcze parę osób musiało by się na ten temat wypowiedzieć.

0
  • #7 30 Sie 2011 22:30
    Herethic
    Poziom 28  

Żeby poczuć różnicę, moim zdaniem należałoby porównać serię 1 z serią 3. Ale to trochę za mało.
    Dochodzi kwestia kolumn, źródła dźwięku, jakości nagrań, pomieszczenia, itd. Nawet...kabli.
    Różnica w dźwięku miedzy 1911, a 3806 nie jest "powalająca".
    Między Midltonami 80, a Dali concept 6 również (bardziej pasują mi Dali),
    podobnie jest z dźwiękiem Dvd "no name" i "markowych".

Jeśli jednak porównamy np. zestawy:
    1) Denon 1911, Midlton 80 (plus satelity Zgc-40), Dvd no name, sub Jamo 250, kilku-kilkunastometrowe kable typu CCA OFC (w stylu "Voice Kraft")
    2) Denon 3806, Klipsch Reference 62 (+satelity), Dvd Denon 3930, sub-a Klipsch RW12D na kablach z prawdziwej miedzi (w stylu "Polink")

...i całość wpakujemy do np. 30metrów... to różnica będzie "powalająca"... :smoke:

Denon 1910-czy 1911* w zestawieniu z Midltonami 80 i satelitami Zgc-40 (na przykład) to całkiem fajny w brzmieniu,
    sensowny finansowo zestaw do około 20m2. Nie ma co się łudzić, że "audiofilski", bo taki nie jest, ale sporo marketowych
    "wynalazków" ma pod sobą. Moim zdaniem - dobry wybór.

xander10, jeśli będzie kolega będzie mógł pozwolić sobie na większy wydatek, sądzę, że warto. Ale nic "na siłę".

* Nie miałem okazji porównać 1910 i 1911....ale przypuszczam, że różnica w brzmieniu jest naprawdę niewielka.

Proponuję też pamiętać o kablach. Zwłaszcza jeśli mają powyżej kilku metrów. Na rynku jest sporo śmieci, na których kolumny po prostu ..."nie grają" (CCA-OFC i inne wynalazki, cholera wie z czego). A dobre, np. polskie kable z miedzi beztlenowej OFC kosztują kilka zł za metr. Warto!

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów