Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router WT-2000ARM probme z DMZ

baran_r 23 Sie 2011 15:10 1443 6
  • #1 23 Sie 2011 15:10
    baran_r
    Poziom 7  

Witam

Posiadam router WT-2000ARM (łacze neostrady) i chciałbym go skonfigurować do pracy z rejestratorem tv przem. który pracuje na porcie 7620 - mieć dostęp z zewnątrz.

Po sieci lokalnej bez problemowo łącze się z przedmiotowym rejestratorem w/g ustawionego w nim adresu IP.
    Natomiast gdy chce zrobić to zdalnie niestety nie udaje się (w DMZ wpisuje IP rejestratora) .

Jeżeli router ma włączone DMZ to sprawdzając porty (korzystam z tego linku http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/) wszystkie porty są zamknięte. Natomiast przy wyłączonym DMZ pokazuje że mam otwarte porty 21,23,80.

Podobnie wyglada sprawa jeżeli próbuje przekierować porty w zakładce Virtual Server - wpisane porty są zamkniete nawet jak wpisze port 80

Pewnie coś źle robie tylko nie mam pojęcia co - według tego co znalazłem w googlach to ustawiam tak jak ma być tylko że nie chce działać

• #2 23 Sie 2011 16:15
    homikro
    Poziom 12  

Nie używaj DMZ tylko VIRTUAL PORTS.
    Ta opcja lepiej przekieruje porty.

• #3 23 Sie 2011 16:48
    baran_r
    Poziom 7  

Niestety w tym ruterze nie mam opcji VIRTUAL PORTS

• #4 23 Sie 2011 19:11
    homikro
    Poziom 12  

advances setup
    nat
    tutaj jest DMZ i Virtual serwer

• #5 23 Sie 2011 19:53
    baran_r
    Poziom 7  

Witam

Po wielu bojach zmianch ruterów i konfiguracjach DMZ lub virtual server wpadłem na pomysł instalacji emule i na nim przetestowałem działenie udostepnionych portów oraz DMZ - porty otwierają sie bez problemu.

Czyli jednak problem bedzie raczej z rejestratorem

• #6 23 Sie 2011 20:15
    homikro
    Poziom 12  

wylacz DMZ i wlacz Virtual serwer dla IP rejestratora Zalerznie od typu rejestratora moze byc potrzeba kilku portow.
    ja zawsze ustawiam w rejestratorze port 80 dla przegladarki i przekierowuje go w routerze.
    napisz jaki to rejestrator i daj scrina z VP routera

• #7 23 Sie 2011 21:55
    baran_r
    Poziom 7  

Witam

Jest to rejestrator o symbolu REJG4 i niesety nie mozna go obsługiwać z przegladarki tylko z dedykowanego programu XMS.

Jutro sprobuje zmienić port w tym rejestratorze

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME