Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV+VCR Philips 14PV203/39[chassis Z11]-wyłącza się do stb po 5 sekundach

23 Aug 2011 15:44 2586 5
  • Level 28  
    Witam, mam do naprawy otvc Philips 14PV203 Z11 Combo. Jest niby tylko do przestrojenia, ale niestety wyłącza się do czuwania po ok 5 sekundach. W ciągu 3 sekund widać napisy na ekranie, jest menu, można przełączyć na inny kanał i za chwilę tv wraca do czuwania. Po załączeniu z pilota są napisy na ekranie, natomiast po załączeniu z klawiatury jest napis po niemiecku informujący o blokadzie przed dziećmi. Pytanie do kolegów, czy to problem właśnie z blokadą przed dziećmi , czy też szukać usterki w układzie?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 27  
    Witam. Spróbuj zresetować go do ustawień fabrycznych. Na wyłączonym odbiorniku w pozycji standby , przyciśnij jednocześnie Record i P- przez co najmniej 2 sekundy.
    Pozdrawiam
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 28  
    Niestety ten sposób nie przyniósł efektu. Próbowałem z pilota i z klawiatury lokalnej. Z tym czasem wyłączenia się w czuwanie to jest nieco lepiej niż pisałem w poprzednim poście, bo trwa to ok 10 sekund. Na obrazie nie widać nic niepokojącego, obraz ma prawidłowe rozmiary, można wejśc w menu, podswietlić funkcje.
  • Helpful post
    Moderator of TV
    W tych combo TV wyłączał się również w przypadku uszkodzenia video. Sprawdzałeś, czy video działa?
  • Level 28  
    Prawda, uszkodzone jest video, nie przyjmuje kasety, odcięte przewody zasilające silnik , połamane prowadnice. Odstawiłem go i czekam na klienta, niech zdecyduje co z tym dalej robić.
  • Level 28  
    Sprzęt przeznaczony został do utylizacji, zamykam temat.